Jump to content

Moto Zajednica

Kratke voznje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ETV1000 Capo di tutti capi

Juce, 02.12. , sam ukrao 2 sata od posla  8) i otisao da obidjem moj omiljeni krug:

 

Avalski put, Sopot, Kosmaj i nazad preko Barajeva.

 

Lepo vreme, sunce, toplo... Mnogo mi je prijalo! :)

 

Slike sa Kosmaja slede:

post-2183-12879012308594_thumb.jpg

post-2183-12879012308948_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Naisus

Kad me baba pozove na vrucu pogacu i sira nabacim za chas ranac i odmah zapalim u Veliki Drenovac nadom ak Nisha. Tura 18 km kroz nekoliko sela i naravno prolazak kroz legendarnu Gornju Toponicu (Toponica niska ludara), gde obavezno zastanem da vidim da li ce ovaj put da me ostave ali oni nikako

 

 

post-5044-12879016245971_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Podgorica

nijesam bio uzeo rukavice..jer je voznja baš kratka bila..a i pukla mi je moja pa je ne nosim...sad uzimam nove..  ;)

 

a pista... pa jedno 3,4 km pravina ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: SUBOTICA
  • Motocikl: Ferdinand

E danas sam otvorila sezonu.

 

Za to je kriv misa-pei. A samo je pitao čovek za knedle. I kako to obično biva, baš mi se jedu. U bližoj okolini nema da se kupe svi potrebni sastojci, pogotovo subotom popodne. Lepo ubedim muža da se i njemu baš sutra jedu knedle. 8dd239a2f5e88b0d0455016145924800.gif. I naravno, znam da se dogovorio sa komšijom da ugrađuju prekidače kod njega kući. Nagovorila sam ga i da nije ni hladno, a ni kiša više ne pada. Nisam baš sigurnada mi je poverovao, ali izgurao je Ferdinanda iz garaže i pripremio za vožnju.

 

UbQK2_ja01.jpg

 

i odoh ja

 

olJ4X_ja0.jpg

 

Promena u odnosu na prošlu sezonu, sem novih rupa na asfaltu, nema. Ništa se nisu promenile ni navike vozača automobila. I dalje vlada pravilo ja imam veće vozilo pa imam i prvenstvo prolaza bez obzira što je on na sporednom putu a ja na glavnom. Ma baš me briga meni lepo.

Pokupujem sve što mi treba pa se razmišljam kako da napravim bar jednu slikicu. I kockice su se poklopile, moja nećaka takođe izlazi iz super marketa.

tRLcB_anitax.jpg

 

Prvo mi je pomogla popakovati sve u kofer napravila koju fotku i zbrisala.

Ja sa vertom u kosi

IrByV_98926436.jpg

 

A ovako izgleda put do kuće, lepo vreme i nigde nikog. Samo Ferdinand pozira

 

xdyHj_ferdika2.jpg

 

4y9uL_ferdika1.jpg

 

Nastavak sutra u Gurmanskoj temi

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Prekljuce stigao novi kombinezon....juce gledam ga ceo dan...napolju kisa.....sranje.....

Jutros osvanuo suncan dan...pogledam temperaturu 5 C......odem na HMZ kazu bice max do 10.....mozda ce biti padavina.....dovoljno da se odlucim....DANAS CE PASTI VOZNJICA.

Generalno nevolim da se vozim po gradu osim kada moram....nekako mi trulo da se vrtim po ulicama...te resih da napravim mali izlet.

Pravac autoput ...ima dosta vetra....asfalt je suv ali jos uvek hladan...vozim 140-150....leluja....onda ga malo produvah do 245 i mogu Vam napisati da sam se odmah bolje osecao (toplije)...no to je bilo samo na trenutak....stajem na pumpu pre skretanja za Mladenovac resih da obidjem Brkice da vidim ima li posla kod njih....

Normalno stariji je tu i radi a mladji razvozi ribe po Mladenovcu.....necu da smetam vidim da Brka matori ima dosta posla i krenuh dalje....Orasac....sledeca destinacija..

U medjuvremenu se navlace neki oblaci i u zavetrini se oseca razlika u temperaturi....normalno nepada mi napamet da da se vracam...

Stadoh mallo kod muzeja i napravih par slika...nos poceo malo da mi curi...nista strasno....sta cu sad a tek sam se zagrejao....odlucih da se provozam do kumova...imaju vikendicu tu blizu u Kopljarima...nadjoh neku precicu...pitam nekog decka kakav je put a on ce "super"....htedoh posle da se vratim da mu objasnim da nevozim enduro...ali prodjoh i ovako....motor isprskan od blata do bola.....usput sam skrenuo par puta pogresno ali ipah dodjoh do cilja....

Kum se obradovao kad me video medjutim vec je pod blagim oktanima.....rucak se kuva...sto postavljen...ceka se jos gostiju...navalio covek na mene da popijem rakijicu...ja razmisljam ako popijem jednu...nema sanse da nepopijem i drugu...vreme je hladno...asfalt nikakav a meni je jos uvek stalo do mog matorog dupeta....odbijam sa obrazlozenjem da zurim....on sokiran na ivici da se naljuti...pokusava poslednju podvalu i vodi me u podrum sa rakijom....zamalo da padnem u iskusenje ali ukapirah da nemora da se samo pije iz burica...mogu posluziti i za odmor....

Istog momenta odlucujem da krenem, iz letnje kuhinje sire se zamamni mirisi...meni krce creva... a sto je najgore rekao sam zeni "doci cu brzo"....a ako se prihvatim cega ovde... ostajem na spavanju.....a to vuce vec druge probleme u kuci....

Dakle opet na motor i prema Beogradu...usput svratim do Brkica ponovo da vidim jel mladji razvezao ribe i pomaze li ocu....pohvalno tamo je i rabota.....par recenica...i ja sam opet na putu.....

Oblaci su zaklonili sunce tako da mi sada vec i nije izuzetno prijatno....sto se tice tela i glave ok...ali bije kroz rukavice....ubrzavam tempo i ubrzo sam kod kuce....Srce mi nekako lepse kuca...preko zime je nesto stucalo....a sad valda oseca da se blizi lepo vreme a to opet vodi "podmladjivanju" na motoru (sto napisase u onom postu).....

Kratka je bila voznjica i da nije Mart nebih je ni stavljao ovde ali sa obzirom da jos nije doslo pravo vreme mozda ce nekome biti i interesantno da procita ovih par redaka....

I nezaboravite: "NIJE ISTO ZIVETI I BITI ZIV"

post-220-12879024393806_thumb.jpg

post-220-12879024393978_thumb.jpg

post-220-12879024394148_thumb.jpg

post-220-1287902439431_thumb.jpg

post-220-12879024394471_thumb.jpg

post-220-12879024394637_thumb.jpg

post-220-12879024394797_thumb.jpg

post-220-12879024394964_thumb.jpg

post-220-12879024395128_thumb.jpg

post-220-12879024395288_thumb.jpg

post-220-12879024395448_thumb.jpg

post-220-12879024395838_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Danas sam se prvi put provozao na svom motociklu ove godine. :D :D :D Prvo je palo pranje , onda voznjica po okolini Bijeljine, a poslije toga na kaficu u Driver kod Cole gdje su dosli i drugari iz Loznice.Zao mi je sto  nema fotografija, a za to je kriva baterija u telefonu koja je u tom trenutku ispustila dusu. ;D ;D ;D

P.S.

Ipak je jedna fotografija napravljena. Drugari iz Loznice ispred Caffea Driver u Bijeljini.

Za divno cudo ni moj sin nije ostao imun na prvu voznju pa je fotografisao Zeca. :D

post-770-12879026533786_thumb.jpg

post-770-12879028194259_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja