Jump to content

Moto Zajednica

Bezbednost vrata pri padu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 248 postova
  • Lokacija: Pančevo

Pozdrav ljudi,razmišljao sam nešto,šta zapravo štiti vrat pri padu sa motora?

Kaciga štiti glavu,ali ne pokriva vrat,tj žile koje spajaju mozak sa kičmenom moždinom,jer ako se naleti na neki oštar predmet,i da se to preseče žila,naravno na mestu je osoba mrtva,pa šta se radi povodom toga,to jest čime se to  štiti?

 

 

 

Nije neka slika,ali nisam našao bolju,valjda ćete shvatiti na šta mislim..

3enKQ_kaciga.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1902 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Pa ne mozemo bas sve da zastitimo. Zamisli samo da vratom (prednjim delom) naletimo na ostar predmet pri padu. Jbg ovaj nasa zanimacija je opasna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Kamo srece da sam ovaj Neck protector imao pri padu... Kljucna kost bi bila citava posto sam je polomio kacigom!

Veoma koristan deo opreme, porucio sam i cek da mi stigne ovih dana!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2876 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Kamo srece da sam je imao `86. ne bi mi pukla dva vratna prsljena i ne bih bio polu-invalid danas.

 

Mada, kad pogledas, dok na sebe sve stavis, navuces, nazujes, ususkas se, pritegnes, dotegnes, prodje te volja za voznjom. Kad te `oce, `oce te, ne pomazu ni kozne caksire.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12277 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
:D Tako je Mišo...ali kad se setim šta sve može da se desi, gunđam i navlačim zaštitnu opremu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AntiFabrikanT , 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: match not found

Hehe, pa ajd onda ni kacige da ne nosimo :)

Ako nekog hoce, nista ne pomaze, ali bolje je pokusati da se spreci bilo kako nego se tek tako pomiriti sa tim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2876 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Vidi ovako... Svakako da ce oprema da pomogne, da spase glavu, daleko bilo, ali mislim da se sve vise i vise prelazi u paranoju po pitanju bezbednosti. Ok je, ko se cuva i Bog ga cuva, samo, citava prica sa motorima gubi smisao ako se motori pretvaraju u putujuce elektronske izlozbe, vozaci u oklopnike koji do osnovnog uzivanja u voznji moraju da prodju sate i sate priprema, rasprema, namestanja. Sve gubi smisao spontanosti i uzivanja u voznji.

 

Kaciga se podrazumeva. Jakna sa protektorima, ok, pantalone isto, cipele, cizme, normalno, neces bos da vozis. ALI! Ovoliko bajanje oko kojekakvih novoizmisljenih gluposti je upravo ono sto cini da se sto vise obesmisli motor kao prevozno sredstvo. Pa, zaboga, ako sve ovo nakacim na sebe, prikljucim pet raznih kablova, ako mi treba pola sata da krenem negde, onda cu na kraju da lakse i brze uskocim u auto i jednim potezom se vezem. Imam i muziku i bezbedniji sam i da se ne lazemo, udobnije mi je, ne bije me vetar i kisa.

 

Uzasava me sta ljudi prave, kakvu filozofiju, od voznje motora. A pri tom, svi su u paranoji oko bezbednosti. Ne kazem da treba sesti u majici i sorcu pa teraj, ali, ne preterujte ni sa gadzetima na motoru ni na sebi. Ko se plasi da ce da padne, da ce da ga neko pokupi, nek ni ne seda na motor. Sve to moze da se desi, ali, ne preterujmo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Vidi ovako... Svakako da ce oprema da pomogne, da spase glavu, daleko bilo, ali mislim da se sve vise i vise prelazi u paranoju po pitanju bezbednosti. Ok je, ko se cuva i Bog ga cuva, samo, citava prica sa motorima gubi smisao ako se motori pretvaraju u putujuce elektronske izlozbe, vozaci u oklopnike koji do osnovnog uzivanja u voznji moraju da prodju sate i sate priprema, rasprema, namestanja. Sve gubi smisao spontanosti i uzivanja u voznji.

 

Kaciga se podrazumeva. Jakna sa protektorima, ok, pantalone isto, cipele, cizme, normalno, neces bos da vozis. ALI! Ovoliko bajanje oko kojekakvih novoizmisljenih gluposti je upravo ono sto cini da se sto vise obesmisli motor kao prevozno sredstvo. Pa, zaboga, ako sve ovo nakacim na sebe, prikljucim pet raznih kablova, ako mi treba pola sata da krenem negde, onda cu na kraju da lakse i brze uskocim u auto i jednim potezom se vezem. Imam i muziku i bezbedniji sam i da se ne lazemo, udobnije mi je, ne bije me vetar i kisa.

 

Uzasava me sta ljudi prave, kakvu filozofiju, od voznje motora. A pri tom, svi su u paranoji oko bezbednosti. Ne kazem da treba sesti u majici i sorcu pa teraj, ali, ne preterujte ni sa gadzetima na motoru ni na sebi. Ko se plasi da ce da padne, da ce da ga neko pokupi, nek ni ne seda na motor. Sve to moze da se desi, ali, ne preterujmo.

 

istina :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

malo ozbiljniji neck protector.

 

http://www.louis.de/_101ccf3241f7a05be146004c9f8780ce2b/index.php?topic=artnr&artnr=20019182

 

mada ovo ne bi nosio u gradu :)

 

ma ovo samo za takmicarski kross...

 

A i sto rece misa, nemoj da ste BABE, ako vas stra` nemo da vozite! Sedite u kola i gotovo  ;)

 

Najvece uzivanje u voznji motora mi upravo pruza taj rizik koji oni nude 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

Najveca zastita je u glavi vozaca. Sta meni vredi sto cu se natrpati raznim oklopima ako cu posle stalno u  rizik da teram. Ali kao pasivna bezbednost, to je ok, ali treba imati meru. Ljudi pre 30 god nisu imali ni kacige pa su nekako  vozili. Samo ja duboko verujem da je pre 30 god bilo mnogo bezbednije voziti motor, nije bilo ovoliko automobila,a i ludaka za volanom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ja bih pre vozio bez kacige i opreme a lepo i fino nego pod full opremom ko divljak.

 

Ono sto te cuva od povrede najvise je  U glavi a ne NA glavi  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Od kad si ti dzohy takva paranoja, jedva smo te ubjedili i kacigu da nosis. Jel to od pada?  ;)  Dozivio otkrovenje, a?  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

Dobra tema, zanimljive naprave, al stvarno zamislite ovo u gradu pa stvarno da se covek oseti ko marsovac. I ja sam za opremu i koristim je, ovo je fina stvarcica za neko duze putovanje i moto kros naravno. Al za po gradu  ???

Mada kakve budale voze kola, evo malo pre mi je burazer priznao da ga je pre neki dan neka glupaca iz sporedne ulice "malo" zakacila po kolenu i ja se pitam sto je tolko panicio i vikao na nju, al sad kapiram da bi je ja ulubio ko ona sto je oplavela njegovo koleno. Ej ti on skrece ovde pred kucom i ona propusta dva auta i pravo na njega. Izvinite na off-u al mnogo sam besan  >:(

Ma mozes da stavis na sebe oklop za viteza, dok je bahatih i nerazumnih samo nam bog pomaze  :o

post-2824-12879101422942_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Kamo srece da sam je imao `86. ne bi mi pukla dva vratna prsljena i ne bih bio polu-invalid danas.

 

Mada, kad pogledas, dok na sebe sve stavis, navuces, nazujes, ususkas se, pritegnes, dotegnes, prodje te volja za voznjom. Kad te `oce, `oce te, ne pomazu ni kozne caksire.

 

....pa onda staneš negde radi cigaret-pauze pa skidaj sve...fila papuče zakon (plave) ;D

 

Ne znam bas, mozda sam potrefio na kineske :D, ali odero sam desno stopalo i zglob do kosti tako da vise u papucama ne vozim ni bicikl iako ga nemam  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Vidi ovako... Svakako da ce oprema da pomogne, da spase glavu, daleko bilo, ali mislim da se sve vise i vise prelazi u paranoju po pitanju bezbednosti. Ok je, ko se cuva i Bog ga cuva, samo, citava prica sa motorima gubi smisao ako se motori pretvaraju u putujuce elektronske izlozbe, vozaci u oklopnike koji do osnovnog uzivanja u voznji moraju da prodju sate i sate priprema, rasprema, namestanja. Sve gubi smisao spontanosti i uzivanja u voznji.

 

Kaciga se podrazumeva. Jakna sa protektorima, ok, pantalone isto, cipele, cizme, normalno, neces bos da vozis. ALI! Ovoliko bajanje oko kojekakvih novoizmisljenih gluposti je upravo ono sto cini da se sto vise obesmisli motor kao prevozno sredstvo. Pa, zaboga, ako sve ovo nakacim na sebe, prikljucim pet raznih kablova, ako mi treba pola sata da krenem negde, onda cu na kraju da lakse i brze uskocim u auto i jednim potezom se vezem. Imam i muziku i bezbedniji sam i da se ne lazemo, udobnije mi je, ne bije me vetar i kisa.

 

Uzasava me sta ljudi prave, kakvu filozofiju, od voznje motora. A pri tom, svi su u paranoji oko bezbednosti. Ne kazem da treba sesti u majici i sorcu pa teraj, ali, ne preterujte ni sa gadzetima na motoru ni na sebi. Ko se plasi da ce da padne, da ce da ga neko pokupi, nek ni ne seda na motor. Sve to moze da se desi, ali, ne preterujmo.

 

Bravo chika Misho .. Pun pogodak!

:)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Vidi ovako... Svakako da ce oprema da pomogne, da spase glavu, daleko bilo, ali mislim da se sve vise i vise prelazi u paranoju po pitanju bezbednosti. Ok je, ko se cuva i Bog ga cuva, samo, citava prica sa motorima gubi smisao ako se motori pretvaraju u putujuce elektronske izlozbe, vozaci u oklopnike koji do osnovnog uzivanja u voznji moraju da prodju sate i sate priprema, rasprema, namestanja. Sve gubi smisao spontanosti i uzivanja u voznji.

 

Kaciga se podrazumeva. Jakna sa protektorima, ok, pantalone isto, cipele, cizme, normalno, neces bos da vozis. ALI! Ovoliko bajanje oko kojekakvih novoizmisljenih gluposti je upravo ono sto cini da se sto vise obesmisli motor kao prevozno sredstvo. Pa, zaboga, ako sve ovo nakacim na sebe, prikljucim pet raznih kablova, ako mi treba pola sata da krenem negde, onda cu na kraju da lakse i brze uskocim u auto i jednim potezom se vezem. Imam i muziku i bezbedniji sam i da se ne lazemo, udobnije mi je, ne bije me vetar i kisa.

 

Uzasava me sta ljudi prave, kakvu filozofiju, od voznje motora. A pri tom, svi su u paranoji oko bezbednosti. Ne kazem da treba sesti u majici i sorcu pa teraj, ali, ne preterujte ni sa gadzetima na motoru ni na sebi. Ko se plasi da ce da padne, da ce da ga neko pokupi, nek ni ne seda na motor. Sve to moze da se desi, ali, ne preterujmo.

 

Bas tako, cika Miso, al bi dodao jos nesto: sedi,pali, gas i vozi, al uvek imaj malo straha, jer te isti cuva od sranja ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd

Jos nisam cuo da je nekoga nesto iseklo po vratu ,ali da su mu povreceni prsljenovi to da .

A sad gledajte ovako (nemogu da trazim slike i da ih kacim) i ubedite me da nije ovako sto cu sad da napisem .

Uvek u ponudi ful face kacige daje se i protektor za vrat ili odelo koje je za trke sa velikim protektorom na lecima sve do gore ,sto je i ok .

Ajde lepo pogledajte kacige sa bocne strane i vide ce te da je donji rub napred i nazad spusten na dole i manji je sundjer iza vrata .

Kad je stavite na glavu i zabacite glavu unazad mnogo pre dodiruje vrat ,e to je ono sto pri padu i cimanju glave unazad povredi vrat,zato je i namenjen ovakav protektor .Upotreba na trkama gde su velika cimanja .

Gradska varijanta i normalna voznja moze jet ili filp up.

Opet sa bocne strane gledana kaciga vidi se da je zadnji deo ruba podignutiji i ima vise sundjera,staviti na glavu pa probati razumecete.

Kod trka u gradu i trka sa vremenom na otvorenom tesko da moze da pomogne bilo kakva oprema i protektori .

 

PONOVO!!!!!!

 

MOTOR VOZITE GLAVOM A NE GASOM!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja