Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500 ('89-'00, '01+, '04+ F) - svasta ponesto o njemu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: current: CFMoto 450MT; ex: BMW G650GS, Suzuki SV650

Pozdrav ljudi.

 

Vec neko vremen pratim ovaj forum ali do sada nisam imao nista, barem ne nista pametno da pitam sve do sada :)

Posle silnog iscitavanja, pricanja sa ostalim bajkerima, dvoumljenja da li da uzmem prvo 125cc pa onda jaca, resio sam (najvise zbog finansija a i zbog toga zato sto mislim da sam sposoban) da uzmem jaci, tj bas ovaj model :)

 

Planirao sam tamo januara da uzmem neki motor, ali sada videh ovaj oglas i cini mi se da je povoljan pa da pitam nekog od vas da li zna ovaj motor, u kakvom je stanju, da li je to mozda neki forumas i tako to?

 

Radi se o ovom motoru

 

I jos jedno pitanje, nigde nisam nasao podatak kolika je registracija za ovaj motor? Samo da je 2010god bila 10.000rsd

 

Pozz i puno km pod nogama 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Ako nikada nisi vozio motor, moje misljenje je da ne kupujes ni 125ccm-a, a ni 500ccm-a! :D Sta znam, mislim da je bolje poceti sa 250ccm-a. Ako se tako moze reci, sigurnije je. - Manje ubrzanje, manje snage, niza brzina... Nije sve u parama, ima neceg i u "zdravlju". ;) A i, realno, koliko mozes izgubiti za sezonu/dve? 100 evra? Ako to u opste moze da se plati, mislim da ce bar toliko vredeti iskustvo koje si stekao i lepi trenutci koje si proveo vozajuci se, tako da i nije neki gubitak! ;)

 

Naravno, to je samo moje misljenje, ne mora da znaci da sam u pravu.

 

Sto se registracije tice, mene je sa tehnickim, novom saobracajnom, tablicom i provizijom koju sam platio agenciji, kostalo ravno 15000 rsd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: current: CFMoto 450MT; ex: BMW G650GS, Suzuki SV650

Mozda i jeste bolje ali ne znam, probao sam par motora jacih i tezih (npr Transalp) i super sam se snasao. A i visegodisnji sam biciklista pa ravnoteza ne verujem da ce mi neki problem biti (znam da nije isto bicikla i motor ali mora da znaci nesto :D ).

 

A za registraciju to je prva, a sledeca kolika je? Ili kako vec to ide...

 

U svakom slucaju hvala na savetu, sve najbolje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Ma nisam ni mislio da se neces snaci! ;) GS je stvarno bas povozan i mislim da svako, posle pola sata vezbe, moze da ga vozi.

 

Evo mog iskustva:

 

Kada sam presao sa 150ccm-a na GS-a, prvi dan, vozam ga ja okolo 2-3 sata, sve kul. Onda, izadjem na zrenjaninski put, lagano, ma sve super! - Samopouzdanje raste, stajem na pumpu, pogledam se u izlog: "ali mi stoji, ko saliven!" :D Otvoreni auspuh urla,5000 obrtaja, svaler gas 60-70km/h, ljudi se okrecu, ma saam sam sebi najveci baja. :moto3: ALI, opijen svim tim, stignem do pancevackog mosta i ugledam sleper u retrovizoru. Reko: "daj da mu pobegnem." Stisnem gas, na moju pamet, maaaalo. Vidim ja nesto mi neprijatno brzo... Pogledam u brzinomer 110km/h. :staa2: A samo sam maaaalo dao gas, nista specijalno.

 

Reko': "Koci konju, jos nisi ni ostavio trag dupeta u sicu a vec jurcas!!!" >:(

 

Pazi, nisam ni klinac, ni usijana glava, niti volim brzinu, ali prosto nisam bio svestan da to tako lako moze da dodje do stotke. To je sa prethodnih 150ccm-a i 8 kW bila misaona imenica.

 

Opet kazem, ovo je samo moje iskustvo. Tom prilikom mi se nista nije desilo, ali je sasvim sigurno da sam, vozeci masinu koju ne poznajem, povecao sebi rizik da mi se desi nesto lose. :neznam:

 

P.S. Nego, da vas pitam nesto... Moze li, u mesto heblova, da se stavi korman na starije modele GS-a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

 

 

P.S. Nego, da vas pitam nesto... Moze li, u mesto heblova, da se stavi korman na starije modele GS-a?

 

 

Mislim da moras da zamenis gornji trougao da bi okacio korman...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

 

 

P.S. Nego, da vas pitam nesto... Moze li, u mesto heblova, da se stavi korman na starije modele GS-a?

 

 

Mislim da moras da zamenis gornji trougao da bi okacio korman...

 

ima da se dokupe oni komadi za korman, ja prepravljao pa mi se nije svidelo..

bez menjanja trougla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Zašto ti se nije svidelo, estetika ili položaj?

Može li posle da se vrati na staro?

 

Sedeo sam na Banditu s kormanom i čini mi se da je malo uspravniji i udobniji položaj sedenja... Ovako, s heblovima, mu dodje skoro ko na nekom R-u.

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

nije mi se nishta svidelo... aj estetiku bih prezhiveo al korman je bio preshirok pa ko choper da terash...ne znam dal si video alekreov korman na cb500? isti taki

mozhda neki manji bi bio ok..

ja sam probao clydeovog horneta sa skrachenim kormanom pa se primio na tu ideju medjutim, ima tu posla...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Hm... Ja sam probao Ruzinog Bandita s kormanom i bas mi nekako bio kul. Sta znam, s heblovima mora malo da se savije kicma (bar ja moram da se savijem sa svojih 182 cm), cini mi se da je udobnije s kormanom.

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • glavatar, 172 postova
  • Lokacija: burlingame, ca
  • Motocikl: gs500 '02

hello hello :-)

 

imam male muke s namestanjem ventila, prethodni vlasnik nije radio sta seraditi kra pa sam morao da vadim bregaste, iako imam alatcic. NO, porucih k&n2970, dizne za karb. 15t prednji lancanik, 0.85 sonicsprings opruge. time cu, nadam se, resiti sve sto me boli na gs-u. huhuhuhuh, kontam bice bas zabavan. prenosim utiske kada sve to nasrafim.

 

svako dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

 

 

P.S. Nego, da vas pitam nesto... Moze li, u mesto heblova, da se stavi korman na starije modele GS-a?

 

 

Mislim da moras da zamenis gornji trougao da bi okacio korman...

 

ima da se dokupe oni komadi za korman, ja prepravljao pa mi se nije svidelo..

bez menjanja trougla

Nisam znao da postoji i ta varijanta...

U svakom slucaju mislim da bi polozaj bio udobniji...

Meni je jedini problem na GS-u bio taj sto mi kod duze voznje na otvorenom desna saka utrne toliko da nemam osecaj da je moja... To se na Fazeru ne desava... Tako da mislim da je problem bio bas u tom polozaju heblova...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • glavatar, 172 postova
  • Lokacija: burlingame, ca
  • Motocikl: gs500 '02

Pre nekoliko dana stavih jace opruge u viljuske. U pitanju su sonic springs 0.85kg/mm2 linearne opruge ili konstantne ili neprogresivne (od volje vam). nisam menjao ulje, preload iznosi 3/4 inca, nisam proveravao "sag".

 

poigracu se sa nivoom ulja ali cu zadrzati 10w, preload mi deluje savrsen.

 

prvi utisci su fenomenalni. napokon osetim prednjicu. Od one ljuljave tuposti i zabadanja nosa pri kocenju nema ni traga. odjednom osetim koliko je zadnji amortizer S$%NJE. Malo je meksi i konstantno ljuljuska.

 

Sve preporuke za zamenu opruga. Stavljanje veceg preload-a, zamena ulja guscim... sve su to poluresenja.

 

Montirah i k&n ru 2970, stvar je izuzetno laka za montazu i rad na motoru je mnogo laksi. motocikl mi je sada onako pravo seljacki bucan, al' ajd', svidja mi se koliko je zivnuo. Imam ogromnih problema da namestim karburatore. sa fabrickih 17,5/60/137.5 dizni otisao sam na 20/65/142.5 skinuo sam karburatore jedno 77 puta, probao 50000 podesavanja nivoa plovaka, 20 ler dizna je definitivno prevelika, vraticu na 17.5.

 

Namesticu da radi, ali ovaj filter definitivno ne mogu da preporucim. dobija se malo, a cimanja je mnogo. Stvar je samo za one koji vole da prckaju :) i gubi se onaj zvuk fabricke prigusenosti u prevelikoj meri. Mada jos uvek nije u rangu otvorenih jednocilindrasa, iako blizu.

 

Potrosnja od kad imam ovaj motorcic je u rangu nekih 7l na 100km, ali ubijam ga od voznje i koliko primetih nije mnogo porasla potrosnja s ovim filterom, presao sam oko 300-400km. no ostaje mi da ga podesim pa da vidim.

 

Sad sa ove distance ulozio bih pre u veci filter od gsxr1100 koji treba da staje u fabricku kutiju filtera. k&n koji staje u kutiju je preskup.

 

 

ostalo je jos da montiram 15/39 lancanike, ali to ce da saceka nabavku kataninog amortizera i montazu istog.

 

 

Naravno, u pitanju je gs500, nemam nikakve ambicije da od autobusa pravim raketu, ali stvari koje mu radim su mi pristupacne i cine motorce malo zabavnijim. Oprostite mi na cudnim izrazima, ali samouk sam i literatura su mi forumi na engleskom i razni manuali :) Mozda nekome posluzi ovaj info.

 

poz poz poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: Bogatić

A koliko zuba ima prednji fabricki lancanik?

Dizne mislim da su ti prevelike... Imas li ti blokade na njemu kad su bile 137? Kod mene su bile 135 i imao je blokade u poklopcima sibera, bio je restriktovan na 20kw. Skinuh blokade i nije bas nesto isao na velikim obrtajima a previse je trosio, kao i tvoj sada. Zimus odradim ciscenje karbova i stavim 120 dizne i motor puno bolje ide, 4.99 sec. do 100 po gps-u... Mada mislim da bi mu prava mera dizni bila 122.5

Probaj da vratis 137, a sto se tice nivoa goriva u casicama gledaj da bude 2-3mm ispod gornjeg nivoa casica. I kakvih tacno problema imas sa stelovanjem, na koliko obrtaja?

Koliko si placao opruge?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • glavatar, 172 postova
  • Lokacija: burlingame, ca
  • Motocikl: gs500 '02

kada stavim nivo goriva prenisko, motor tesko pali. zamenio sam ler dizne sa manjima. 17.5 umesto 20 a srednju i veliku zadrzah. radi savrseno. srednja 65. original je 60 mada nikada nisam imao problema na srednjim obrtajima. velika je 142.5. nemam problema. 137.5 je najmanja sudeci po ljudima sa gstwin.com kalifornijski je model u pitanju. razlikuju se dizne sa evropskim modelima. 2002god koje imam je imalo najmanje dizne od svih fabrickih. sta znam, nemam problema sem sa lerom. moram da podesim vijke za smesu, ali imam drugih problema sada. jedan ventil mi je pretegnut opasno.

 

opruge su 90$ isporucene u kaliforniju. jbg.

 

jel neko od vas radio tajming bregastih. trenutno sam namestio na pola karike lanca bregaste da se otvara sve kasnije. oko 2 stepena kasni tajming u odnosu na "po knjizi"

 

ukoliko namestim zub napred bice oko 4-5 stepeni napred. onako ofrlje. u svakom slucaju vise je pomereno napred nego nazad, pa me zanima sta je bolje. idealno ne moze. dal' se lanac istegao, dal' nije bitno nije ni bitno.

 

pitanje je kuda ici, napred ili nazad?

 

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • glavatar, 172 postova
  • Lokacija: burlingame, ca
  • Motocikl: gs500 '02

i jos jedna stvar. stavio sam K&n ru2970 filter. mnogo menja sve doticni, sto se tice dizni. nisam nasao ogranicenja nikakva na leptirima niti bilo gde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja