Jump to content

Moto Zajednica

kornjaca-back protector savet!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR600RR

planiram da kupim kornjacu, da li bi mi neko preporucio neku dobru i kvalitetnu, do 7-8000 din? video sam od a.stars za 12000 do ixs i lampa za 5-6000....ima li neko savet iz licnog iskustva?   hvala, poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Stevan Husqvarna

Ja sam od Sharbe kupio za 70e, polovnu (jednom koriscenu, nema ogrebotinu, znaci kao nova), marke Suomy i jako sam zadovoljan. Dosta je veca i ozbiljnija od IXS koju takodje imam, mada i ona radi posao... Ne mozes da pogresis sta god uzmes...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

interesuje me...sta znaci kad neko ima neku  kornjacu odredjeno vreme i kaze da je zadovoljan? jel to znaci da je vec odradila koji put svoju svrhu  ili da se jednostavno nije raspala od nosenja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Stevan Husqvarna

interesuje me...sta znaci kad neko ima neku  kornjacu odredjeno vreme i kaze da je zadovoljan? jel to znaci da je vec odradila koji put svoju svrhu  ili da se jednostavno nije raspala od nosenja?

 

Znaci da ne zulja, dobro stoji i da ce obaviti svoju funkciju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

verovatno cu uzeti ixs, svakako cu probati, bojim se da me ne zulja? nosio bih je ispod kozne jakne...

 

jel mislite na ovu IXS pri dnu strane, za 65e ?

 

http://www.motooprema.net/poj.htm

Istu takvu sa osam članaka, sam pre dve godine platio 4800din, na buvljaku u BG, ima tezga sa moto opremom.

Kad je dobro zategneš oko stomaka ponaša se kao neka vrsta podrške za leđa i meni je udobnije voziti se sa njom nego bez ičega. Nosio sam je ljeti preko trik majce ili preko duksa, zimi ispod jakne i stvarno je udobna, jedino što maaaaalo ograničava kod prebacivanja težine ljevo desno, al to samo kad se skroz smičeš sa sjedišta u baš velikom nagibu. Plastika od koje su napravljeni članci je debela 3-4mm i ima malu dozu elastičnosti, tek da nije krta i da ne puca lako. Pojas oko bubrega i gajke se lako podešavaju i mogu da se podese za osobu od 50 do 150kg. Mana, mogao je da bude malo širi, ovako pokriva samo kičmeni stub i po desetak centimetara sa strane

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

I ja imam IXS. Kao što je gavrolini lepo primetio, nemam pojma da li je dobra. Niti sam probao neku drugu kornjaču, niti mi je spašavala glavu pri padu.

 

Ne žulja, ako ti jakna nije pretesna nosićeš je ispod jakne bez problema (ja je tako nosim), a imam i prijatelja koji je nosi preko jakne, tako izgleda nadrkanije. Iskreno, ovog leta sam više puta "varao" i  koristio je umesto jakne, arny je lepo objasnio zašto- osećam se golo kad nemam ništa preko majce, kornjača mi da bar mir u glavi pa se osećam opuštenije.

 

Lepo utegne abdomen, daje lep osećaj na celom torzou, i uopšte mi ne smeta pri izbacivanju sa motora u nagibu ili na stazi, nii najmanje (torzo i treba da ostane u osi i da se ne uvrće, tu mi kornjača samo pomaže).

 

Šta sam sad napisao, ukratko : imam IXS i nemam pojma da li je dobra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Ja imam mininu "fox" kornjacu.

I nemam pojma da li je dobra.

Nosio sam je letos preko majice ili ispod suskavca, sada je nosim ispod jakne, ne raspada se, ne zulja, ne smrdi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

svaka je dobra ako kupiš od nekog renomiranog brenda makar sam vidio dobrih ( na oko i opip ) i od nerenomiranih konkurencija u moto shopovima, ne preporucujem one iz velikih hiper marketa makar bolje i one nego ništa. sve se vrti oko love, bitno je da velicina štima i da ima prednji remen za stiskanje kornjace uz kicmu kao i to da može pratiti savijanja kicme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Iskreno ne vidim ni jednu manu mininoj kornjaci za sada.

Ako neko zna nedostatak kod "fox" konjace zamolio bih ga da ga napise, bilo ovde, bilo na pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR600RR

verovatno ne, samo kazem da je moje misljenje da kornjaca treba da bude proverena, ako je kopija u pitanju verovatno nisu koriscenje atestirane plastike i materijali...da ne ulazimo u dublju raspravu, sigurano je sasvim zadovoljavajuca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja