Jump to content

Moto Zajednica

Gume za enduro motore HAIDENAU K60 (odmila ih zovemo AjdeSad)

Recommended Posts

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Ja se opet ponovih sa proverenom kombinacijom :takoje: 19,000km sam prešao sa starom .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

K60 scout je simpatican kompromis ali 19000km ??? Aj slikaj tu potrosenu gumu majke ti !

Kod mene posle 6000km vec mi se javlja zelja da je sto pre bacim .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

skoro je dosla do fabricke oznake za kraj (2mm na sredini)... slikacu je kad budem u Labaratoriji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Dane@ se upravo vratio sa 17k duge ture do Irana i nazad na koju je krenuo sa Haidenau setom guma i ima ne bash pozitivne utiske .. Moguce da ce pasti neki review sa njegove strane .. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Dane@ se upravo vratio sa 17k duge ture do Irana i nazad na koju je krenuo sa Haidenau setom guma i ima ne bash pozitivne utiske .. Moguce da ce pasti neki review sa njegove strane .. 0takoje.gif

:Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Dane@ se upravo vratio sa 17k duge ture do Irana i nazad na koju je krenuo sa Haidenau setom guma i ima ne bash pozitivne utiske .. Moguce da ce pasti neki review sa njegove strane .. 0takoje.gif

 

Ako je to onaj set, a jeste, koji je uzeo od mene dva dana pre Kotline 2011 ( 03.-05.jun ) i vozio ga do odlaska na put u Iran na kojem je prešao 17000km i vratio se nazad onda bi stvarno bilo interesantno pročitati te ne baš pozitivne utiske. Dane nije na forumu možda i dve godine tako da ne verujem da će da se javi i iznese utiske. Ja bih voleo kad bi se on javio prvo sa putopisom, a onda i sa utiscima o Heidenau.

 

Terry Brown je ove godine krenuo iz U.K. za Irak, isto sa Heidenau, i u povratku je svratio do mene da opet uzme Heidenau jer je prezadovoljan gumom, a i cena istih u Srbiji mu jako odgovara :zvizduk: . Kad je bio kod mene sa tim gumama je prešao 11000km i nastavio je do U.K. Javio mi se pre dve-tri nedelje i kaže da je skinuo staru Heidenau nakon 16000km i da je namontirao onu što je uzeo kod mene.

 

Otprilike isto putovanje sa istim gumama, a različiti utisci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: livno bih
  • Motocikl: xt600

na danasnjem zasjedanju strucni ziri je zakljucio da su k60 prave gume za blato i kaljuzu zasjedanje odrzano na malom jezeru kojem fali poprilično vode mandek općina livno, herceg bosanska županija, bih

post-13830-0-10518800-1319996507_thumb.jpg

post-13830-0-02559200-1319996537_thumb.jpg

post-13830-0-30215500-1319996560_thumb.jpg

post-13830-0-84860300-1319996582_thumb.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Koja je trenutno cijena ove gume kod nas na trzistu?

pratim temu jos od proljeca,,a sad je doslo vrijeme da i ja kupim gumu.

Gledao sam kod nas, na nekoj pijaci za 80KM-40eura.... neka kros guma NOVA pise made in vietnam

a za istu tu cijenu je i prednja

dimenzije 130/70-17 i 80/100-21

 

sta vi mislite o tim vietnamskim gumama...samo ce se koristit po makadamu i njivskim putevima. asvalt samo prelaz neki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5511 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Aj da i ja kazem koji utisak posle nekih 5000km na ovim gumama u svim uslovima. U pitanju su K60 Scout, prednja u sirini 90, zadnja u sirini 130, na motoru Yamaha XT 600.

Prvi utisak na asfaltu je bio iznenadjujuce dobar, i uglavnom takav se zadrzao sve do sada. Guma sa dobrim gripom u svim uslovima, dobar radijus omogucava solidne uglove naginjanja. Veoma retko se desi blago proklizavanje, koje je ocekivano i predvidljivo. Naravno ne racunam klizave uslove gde kvalitet gume nema uticaja.

Po makadamu sasvim solidno ponasanje zadnje gume. Solidan grip i mogucnost dobre kontrole.

Medjutim, kad je u pitanju prednja guma, cini mi se da je u ovom slucaju obican K60 bolji jer je po meni malo vise orijentisan za makadadam, a K60 Scout za asfalt. To se vidi i po samom dizajnu gume. Na obicnom su veci razmaci izmedju gazecih polja i po strani ima sitnija polja koja omogucavaju bolje bocno drzanje. Naravno, ne mislim da je razlika prevelika, ali je prednji K60 Scout korak unazad za ponasanje na makadamu. Pritom, u pogledu trajanja, nema razlike kao kod zadnje gume, tako da je za one koji bi kupili komplet, a orijentisani su na makadam, moja kombinacija zadnja K60 Scout, prednja obicna K60.

Inace, iz razgovora sa nekoliko ljudi koji su korisnici ovih i slicnih guma, dosli smo do stava da prednja guma nije dorasla zadnjoj na makadamu, i da je dobitna kombinacija, uzevsi u obzir trajanje, ponasanje na asfaltu i makadamu, upravo zadnja K60 Scout, a prednja neka tipa TKC80 ili T63.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Ovo je bilo 3. Januara, nego sam zaboravio da imam ovaj snimak. Ispod snega je bio led i ipak sam osecao da moze da se vozi i da moze da se zaustavi. ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

 

Heidenau K73 je celogodišnja supermoto guma koja je namenjena za vožnju po putu. Visoke performanse, „H“ brzinski indeks ( 210km/h ) i gazeći sloj ubliku slova V koji obezbeđuje odlično prijanjanje na mokrom. Dizajn gume daje optimalan otpor kotrljanja i udobnu vožnju u svim uslovima vožnje.

 

Biće od Nove godine, a cena će biti 160€ za set.

 

hIHcU_k73fr.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Uuu B@ne, aj javljaj planove, Taraba i ja cekamo, znas da zadnja na nasim ne traje predugo... koliko sam razumeo, ti ces nabavljati komplet program H.? Sa zadnjom 160/60 R17 nadjoh jos jedino K80 http://www.reifenwerk-heidenau.de/modules/reifenliste/view.php?point=2&rtyp=9&profil=164&pic=109 sta ti kazes na njih?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

K80 je nova guma i namenjena je takođe za supermoto. Za razliku od K73 koja je celogodišnja i i za sve uslove ekspolatacije K80 nije za kišu što se i vidi po dizajnu gume. Ali kako se radi o novom modelu može se očekivati bolji grip nego kod K73. Proizvođač je naveo da su u proizvodnji ovog modela koristili novu tehnologiju i nove materijale tako da K80 može da odgovori na najviše zahteve. Cena je nešto viša i iznosi oko 180€ za set. Proizvodi se samo u dimenzijama 120/70 - 17 M/C 58H TL i 160/60 - 17 M/C 69H TL.

 

Ništa do Nove godine, nažalost.

 

h4h3m_k80web.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

 

Heidenau K73 je celogodišnja supermoto guma koja je namenjena za vožnju po putu. Visoke performanse, „H“ brzinski indeks ( 210km/h ) i gazeći sloj ubliku slova V koji obezbeđuje odlično prijanjanje na mokrom. Dizajn gume daje optimalan otpor kotrljanja i udobnu vožnju u svim uslovima vožnje.

 

Biće od Nove godine, a cena će biti 160€ za set.

 

uiNqH_k73fr.jpg

Ja te gume imam na MZ Mastifu vec oko 2000 km i Ok su .

Neki su mi govorili da ce kratko trajati , jer su kisne . Ali ne . Traju i po suvom :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Popust od 15. novembra do 31. decembra na Heidenau K60 i na Heidenau K60Scout.

 

Za pojedinačnu kupovinu 10% za set 15%.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6884 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Citajuci temu vidim da ih uglavnonm kupuju endurasi i tu je sve receno, pneumatik je dobar. Ja sam narucio K63/K64 kombinaciju za ER5 pa cu vam, kada budu stigle do mene preneti utiske!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Danas stigao set k60 scout...Hvala Bane! :zdravo::takoje: Bio sam resio da uzmem Anakee ali sada je razlika oko 80e tako da se posle ovih vasih komentara nisam mnogo razmisljao. Utisci izgleda tek na prolece...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Jel postoji K60 Scout za V strom u dimenziji 150/70 r17 zadnja i 110/80 r 19 prednja!

Pred pocetak pve sezone su govorili da ce biti...

Vidim da ih ima za Ktma 990 a bilo je price da ih prave za zapadno trziste u velicini gore navedenoj!

I ako moze cena za set?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja