Jump to content

Moto Zajednica

CBR900RR - problem sa hondom

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Kostolac
  • Motocikl: HONDA CBR900RR

Ljudi pomagajte...imam problem sa hondom cbr900rr,dok je hladan motor radi normalno,a kad se zagreje trokira strasno cim padne ispod 4000 rpm.Stavio sam nove svecice,radio je normalno 2 dana i opet poceo da trokira.Da li je neko mozda imao slicno iskustvo???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Proveri koji su fabricki zazori na svecicama. Nekad hoce da bolje radi kada je zazor malo veci. Probaj da se igras sa zazorom... To je isto dao da mu dajes manje ili vece predpaljenje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Proveri crevo sa treceg cilindra koje ide do pumpice za gorivo. Ako je savijeno ili ukljesteno mozda ne moze da se napravi dovoljan vakum da potera gorivo... Moguce je i da su ti rastelovani vakumi pa kad spustis obrtaje ne otvaraju karburatori na svim cilindrima i motor posinje da radi na 2 ili 3 cilindra... Ovo sve nagadjam jer nisam majstor ali se razumem po malo.

Meni se desavalo da se srafic od vakuma popustio i motor cas radi dobro cas lose i na kraju taj cilindar prestao da radi. Proveri i te srafise sa donje strane ispod flansni za karburatore se nalaze. Na trecem cilindru ti je ono gore spomenuto crevce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Kostolac
  • Motocikl: HONDA CBR900RR

Proveri crevo sa treceg cilindra koje ide do pumpice za gorivo. Ako je savijeno ili ukljesteno mozda ne moze da se napravi dovoljan vakum da potera gorivo... Moguce je i da su ti rastelovani vakumi pa kad spustis obrtaje ne otvaraju karburatori na svim cilindrima i motor posinje da radi na 2 ili 3 cilindra... Ovo sve nagadjam jer nisam majstor ali se razumem po malo.

Meni se desavalo da se srafic od vakuma popustio i motor cas radi dobro cas lose i na kraju taj cilindar prestao da radi. Proveri i te srafise sa donje strane ispod flansni za karburatore se nalaze. Na trecem cilindru ti je ono gore spomenuto crevce.

 

Hvala u svakom slucaju...pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Da dodam,kada motor pocne da se greje cuje se neko sitno pucketanje ,,cak,cak'' povremeno kad je u leru u tom delu gde su svecice...

 

 

jaooo kad si menjao svecice ti si malo pomerijo kablove i bilo je dobro !  to pucketanje je varnica koja izbija iz nekog kabla ..... kad dodas gas i varnica je konstantna onda ide linijom manjeg otpora tj. ide na svecicu pa ne trokira....uzmi dok motor radi rukom predji preko kablova malo ce da drma al ces znati sta je ....KABLOVI !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Kostolac
  • Motocikl: HONDA CBR900RR

Da dodam,kada motor pocne da se greje cuje se neko sitno pucketanje ,,cak,cak'' povremeno kad je u leru u tom delu gde su svecice...

 

 

jaooo kad si menjao svecice ti si malo pomerijo kablove i bilo je dobro !  to pucketanje je varnica koja izbija iz nekog kabla ..... kad dodas gas i varnica je konstantna onda ide linijom manjeg otpora tj. ide na svecicu pa ne trokira....uzmi dok motor radi rukom predji preko kablova malo ce da drma al ces znati sta je ....KABLOVI !

 

Ma gurnuo bi ruku i da je tu 380 V,samo da ustanovim u cemu je problem. ;DHvala...probacu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd-Voždovac

Nije tu 380 V, nego od 5 - 6000 (pet-šest hiljada) volti do čak 30 000 u nekim slučajevima (da ne objašnjavam) uglavnom ne može da pređe petnaestak zbog zazora na svećici i izolacije kablova...ali je struja jako male vrednosti, verovatno ni 5-6 mA...a ta snaga ti ne može ništa ukoliko nemaš ugrađen pacemaker...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Kostolac
  • Motocikl: HONDA CBR900RR

Nije tu 380 V, nego od 5 - 6000 (pet-šest hiljada) volti do čak 30 000 u nekim slučajevima (da ne objašnjavam) uglavnom ne može da pređe petnaestak zbog zazora na svećici i izolacije kablova...ali je struja jako male vrednosti, verovatno ni 5-6 mA...a ta snaga ti ne može ništa ukoliko nemaš ugrađen pacemaker...

 

Upoznat sam ja sa time msm. kako radi bombina i to,ovo je cisto da se nasalim zbog trofazne struje... ;D...koliko me nervira ovaj problem... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Pančevo

Pucketanje je provereno varnica iz kabla. Imao ja jednom na skuteru kod bobine, a jednom moj drugar. Lepo se čuje kako varnica preskače negde na metal.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

I ja sumnjam na kablove. Ali nije nužno da žrtvuješ ruku da bi to próverio :)

Dovoljno je da upališ motor po mraku (uveče ili preko dana u zatamnjenoj garaži) i osmatraš kablove da li će da se ofiraju varnicom ;)

 

Aj' pa javni šta si poradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6310 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Proveri koji su fabricki zazori na svecicama. Nekad hoce da bolje radi kada je zazor malo veci. Probaj da se igras sa zazorom... To je isto dao da mu dajes manje ili vece predpaljenje.

 

Zazor svecica nema nikakve veze sa predpaljenjem i ne utice na njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Kostolac
  • Motocikl: HONDA CBR900RR

predpaljenje i svecice nemaju veze ... bar me tako ucili u skoli ! 

 

 

sta bi sas hondu el ozivela ?

 

Evo jos uvek se patim oko toga,malo da predahnem... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Kostolac
  • Motocikl: HONDA CBR900RR

I ja sumnjam na kablove. Ali nije nužno da žrtvuješ ruku da bi to próverio :)

Dovoljno je da upališ motor po mraku (uveče ili preko dana u zatamnjenoj garaži) i osmatraš kablove da li će da se ofiraju varnicom ;)

 

Aj' pa javni šta si poradio.

 

E probao sam u mraku i ne vidi se nista,sad kad sam povadio one sve plastike sto smetaju sad radi normalno...ccc...pribegavam sledecem:zasuci rukave i hvataj za kablove. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja