Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc, savet, predlog...Yamaha Maxter 125

Recommended Posts

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Prekljuce sam isao sa prijateljem da bacim oko na taj skuter, cinio mi se pristojan i savetovao sam mu da ga kupi........neregistrovan 600E sto po meni nije puno....manje vise je ispravan, treba mu malo paznje, polomljene su mu nogare i ima rupu na dekli od magneta od pada na tu stranu....ali u celini sasvim pritojan kada se te sitnice otklone........vozio sam ga i zanima me koliko taj skuter treba da ide. Koci kao sumanut ima Brembo kocnice ali mi je nekako cudan na vilama.

 

Kada skrecem kao da mi se volan jednog momenta zeli sam da skrene....gledao sam mu vile i ne primecujem da su kive...mada mi je nekako cudno, mozda zato sto i nikada ne vozim skuter.....

 

U svakom slucaju dajte neke podatke o stelovanju ventila, nekim boljkicama a i sta bi mu se moglo naturpijati da ide jos bolje, imam utisak da moze i mnogo brze.....

 

Siguran sam da nasi mladji forumasi poznaju ovaj model pa neka kazu koju korisnu rec, savet i informaciju.....

 

 

Zelim ga pretresti da bude pouzdan i sprema za voznju....

 

Unapred se zahvaljujem.....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6336 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Sto se masine tice tu nema mnogo tajni.Agregat je prilicno poznat,ugradjivan i na neke druge skutere,kako na njegovu sabracu (ista marka),tako i na neke druge kao npr. Malaguti.

Sto se tice te rupe,taj je agregat inace ima.Od tog se pada eventualno prosirila.Ispod se krije jedna od boljki,pa ti preporucujem da prekontrolises plocu sa namotajima i magnet.Novo originalno kosta preko 250e, ako je vec bilo problema nije iskljuceno da se vec neko igrao,pa je situacija drzi bure vodu.Radi on i sve to,ali kako si i sam primetio moze bolje.Jes' da si ti malo velik za ovu spravu (kako si samo noge smestio  :D),ali...

Ostalo je prilicno pouzdano.Ako mu se redovno menja ulje i kontrolise antifriz,s' njime na kraj sveta.Narocito ako ga vozi neko tezi,treba ga kontrolisati cesce.Neki su modeli,doduse sa malo vecim motorom (150,cak i 180) imali problema sa hladjenjem pa su crkavale glave.Ja to iskreno dovodim u vezu sa nemarom,neodrzavanjem i ne paznjom u voznji.

Inace je retka sprava,pa ce mozda biti problema da se nadje neki deo vezan za karoseriju (ne daj Boze).

Sto se tog lelujanja tice,predlazem da pogledas zadnji tocak i uopste kacenje motora na ram.Iako imas osecaj da je viljuka u maleru,problem moze da da bude na drugom kraju.

Aj' pa zdr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Hvala ti prijatelju, nego nije to za mene, nego je moj prijatelj uzeo a ja sam isao da ga pregledam, za 600E meni izgleda sasvim pristojan....pregledacu tu viljusku malo bolje, a ovo sa strujom ne kapiram, sta ima lose da se desi sa namotajima?? oni valjda rade ili ne???

 

U svakom slucaju se zahvaljujem.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Pozdrav,

vozim identičan skuter ali pod nazivom MBK Thunder. Ti skuteri (Yamaha i MBK) su izrađeni u Franciji, imaju čak identičan broj šasije sa Yamahom. Moj Thunder je 2004 godište i do sad sam prešao nekih 12 tkm.

Evo do sad nisam imao primedbi ni kvara, svake godine servis i on  ide. Jako sam zadovoljan sa potrošnjom goriva,sa punim rezervoarom (cca 7 l) pređem od 220 do 260 km,zavisi,koliko imam tešku ruku na gasu. Imam napred i vetrobran,pa zbog toga troši koji dcl više. Ali je zato super.

Što se delova toče,ako ti slučajno nešto zatreba ,probaj na  www.ebay.de . Ima svega i svačega  i za maxstera  i thundera 125.

Eto toliko od mene. Ako ti nešto treba, javi se

Pozdrav iz Ptuja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Što se tiče prednjeg kraja i problema koji si uočio moj predlog ti je da proveriš ležajeve u vratu rama,košuljice ležaja znaju da se istroše i budu neravne i onda ležaj daje takav efekat da korman hoće po svojoj volji,obično se više potroši donji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja