Jump to content

Moto Zajednica

Počinje školska godina, PAZI NA DECU!

Recommended Posts

  • Drug član, 2840 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Imam naviku da pazim na decu iz vožnje kola,ali sam primetio da na motoru ne iskaču nego stanu da pogledaju i valjda se dive i zavide.

No tako smo i mi kad smo bili mali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Uf!  Srednjoskolke! :o : Sa jedne strane gimnazija a sa druge hemijska,milina ti proci kroz ulicu.... :)

Muka života moga... zbog ovoga bih promenio i veru...  ;D  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 321 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: SUZUKI BANDIT 400

Danas sam zbog kise vozila kola. U roku od 15 min voznje izletela su mi na 10m ispred mene dva deteta i majka sa dvoje jako male dece van pesackog bez da pogledaju ima li auta. Bilo bi jako cupavo zakociti motorom. Ovako se sve zavrsilo na kocenju i sviranju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Danas sam zbog kise vozila kola. U roku od 15 min voznje izletela su mi na 10m ispred mene dva deteta i majka sa dvoje jako male dece van pesackog bez da pogledaju ima li auta. Bilo bi jako cupavo zakociti motorom. Ovako se sve zavrsilo na kocenju i sviranju!

Ja kad naiđem (svejedno da li kolima ili motorom) na takvu situaciju sa majkom koja vuče decu u smrt (puj-puj) - ne mogu samo da svirnem i prođem, jednostavno u meni proradi balkanska seljačina i odredim joj sexualnu opredeljenost bliže rodbine ili tako neku sočnu domaću narodnu umotvorinu...  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Jutros vodim klincezu u školu i vidim dvoje orgna reda kako stoje i budno prate i decu i saobraćaj (OŠ Jovan Popović u NS, btw moja ex škola...)

To je pohvalno...ako ostane tako do kraja godine :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Ja ne mogu da ne primetim da je škola počela, vrlo blizu moje kuće nalaze se: Medicinska, Zubotehnička (ove dve su mi najdraže :D), Mašinska, Građevinska, TehnoArt (Dizajnerska), Beogradski Univerzitet Politehnike, Osnovna Škola "1300 Kaplara". . . 

Još kad radim drugu smenu krećem na posao kada je i u školi smena... 5km/h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Jbt, kako mi svi preživesmo školovanje i odlazak i povratak iz škole bez murje, ležećih policajaca, prsluka, medijske propagande i ostalih kukanja? Samo nemoj neko da mi kaže kako je to bilo drugo vreme, bilo je manje kola, manje saobraćaja, kola su bila sporija...

 

Nije, nego su ti kod kuće lepo rekli "gledaš levo, gledaš desno i kad nema kola, pređeš na pešačkom prelazu. Ulica je za kola, trotoar je za pešake". Ende! A sad će još malo da zatvore za saobraćaj ceo deo grada u kome ima neka škola da bi deca mogla serbes da divljaju tamo di im nije mesto jer ne umeju da se ponašaju kako je normalno. Ko da niko od nas nikad nije bio dete. Stvarno ne kapiram toliku frku oko škola, idenja u školu, saobraćaja oko škola... ko da pre niko nikad nije vozio brzo. Pa kako onda ostasmo u životu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

-nismo imali mobilne da nam odvlače pažnju

-nismo sazrevali toliko rano, ko deca danas, pa da nas toliko okupira dupe one što sedi ispred nas, pa ne gledamo na put

-roditelji su nam uglavnom bili vođeni (najpametnijom) filozofijom "batina je iz raja izašla"...

..itd...  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

-nismo imali mobilne da nam odvlače pažnju

-nismo sazrevali toliko rano, ko deca danas, pa da nas toliko okupira dupe one što sedi ispred nas, pa ne gledamo na put

-roditelji su nam uglavnom bili vođeni (najpametnijom) filozofijom "batina je iz raja izašla"...

..itd...  :-\

 

Jes vala, nije bilo mobilnih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Naravno, otvaram oci  ;D

 

Samo ne bi bilo lose i saobracajci da edukuju klince kako se prelazi ulica........i da kad ih neko pusti na pesackom ne prelaze trceci,  nego smireno i polako, a ne kao da ih juri leopard, tolika panika.......isto vazi i za starije osobe, stanem da ih pustim i gledaju me kao da cu ih pregazim cim krenu preko pesackog.......kao da im nije jasna slika kada im neko stane, uplase se ljudi.......

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Roditelji na prvom mestu, treba da nauce svoju decu kako se ponasa u saobracaju. E sad, sto je to kod nas pogresno 'kako' ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

 

Napisacu shta videh pre par meseci kod mene u kraju, shto moze da bude dobro iskustvo za ponashanje u sabracaju. Inace shkola mi je na 5 m od kuce.

 

Vracam se iz prodavnice, ka zgradi, trotoarom, gledam na ulicu i vidim auto koji je stao na peshacki da pusti klinca koji ide u shkolu.

 

Klinac krece, pametni vozac iza ovog koji je stao pocinje da ga obilazi, jer nije video zashto je ovaj stao a josh manje klinca koji je nizi pa se ne vidi od zaustavljenjog auta. Lik je delovao jako BRZO, kao da zuri ko zna gde. Ja to sve gledam kao na filmu. Vozac krece psujuci ovog shto je stao na sred ulice, klinac krece. Ugledashe se na coshku zaustavljenog auta. Ukopashe se i jedan i drugi. Par trenutaka pre sam se osecao jako bespomocno, hteo sam neshto da uradim ali ne znam shta. Odsekao sam se.

 

Sreca pa je klinac pameno prelazio, polako, jer da nije, moglo je da se desi da se ne sretnu pogledima na vreme.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Na žačost često se dešava da vozač (bilo kojeg vozila) pomisli "šta sad stoji tu..." i krene u pametno i bezobrazno preticanje kako bi ovom što je zastao dao doznanja da je iznerviran, i onda puff.. Ili pešak, ili neko skreće ili se neko uključuje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja