Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko zvuka Suzuki-ja GS 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

Molim vlasnike ili one koji poznaju zvuk i rad Suzukija GS 500 da mi prokomentarisu ove snimke. Naime radi se u GSu 2002 god. Oko 30 000km. Da li je normalno da se ovako cuje motor koji nije radio neko vreme (par dana) iako je ovo snimljeno kasnije popodne a motor je paljen izjutra. Imate li ideju sta bi moglo da mu bude ako je nesto problematicno. I koliko bi to moglo da bude skupo za popravku. Ja sam slusao i gledao nesto na you tube, al nemam dovoljno iskustva da provalim sta je? Meni ovo malo cudnije zvuci kad se upali dok kad se posle 3-4 min rada da gas na oko 5000 rpm cini mi se da zvuci normalnije. Ovo je zvuk u leru, ne pri voznji. Nakaci sam snimke na rapidshar (ne znam drugacije, a ovde na forumu nece snimke preko 1MB da kaci kao dodatne opcije)

 

http://rapidshare.com/files/415932457/SDC11011.mp3

 

http://rapidshare.com/files/415932875/SDC11015.mp3

 

 

Hvala!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova

evo ja da ti odgovorim prvi.

neko moje misljenje po ovom zvuku je da se olabavio lanac bregaste.

jesi li mozda pucao ranije sa njim .

lanac od bregaste se istegne vremenom i pocne da se cuje najvise na leru i malom gasu,jer kad mu se da gas lanac se zategne.moguce i da treba zamijeniti samo spaner jer je motor presao 30 000km ako je to tacna kilometraza posto po nekom redovnom servisu lanac se mijenja na oko 50 000km ili 60 000km.

tako da je neko mozda vracao kilometrazu.

promjena lanca ti stoji od 100e pa do jedno 150e sa majstorom i djelovima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

Hvala Vesko!

Ljudi ako ne bude mogao da se skine snimak sa rapida javite mi pa cu ponovo da okacim. Jer kad sam kacio pisalo je da moze da se snimak skine do 10 puta, a posto vidim da je bilo 50ak pregleda mozda je predjen taj limit pa ljudi ne mogu da skinu i cuju isti.

Kako da postavim ovaj audio format da moze lepo da se direktno cuje sa sajta, kao kad se okaci snimak sa youtube-a? Ima li neki sajt za to? Inace pokusao sam da okacim i na youtube al nece da primi mp3 samo video formate  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

ovo cangrlja na sve strane, ja sam vozio gs-a 2 god i radio je kao sat, koliko ima predjenjih ovaj gs i jel si pogledao lanac bregaste, kreni od toga pa redom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

Vec sam napisao oko 30k. Ovih dana bi trebalo da ga pogleda jedan drugar pa cemo videti. Videcu za taj lanac bregaste. Nego kolko to moze da kosta (lanac, sta jos ide uz to, majstor) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja