Jump to content

Moto Zajednica

PROBLEM Sprint Princ 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CBR 929

Pozzz svima....

ovako da pocnem, uzeo polovnog princa, kome je kod prethodnog vlasnika pukao spaner lanca, koji sam zamenio odmah po preuzimanju motora, medjutim, to je prouzrokovalo druge kvarove, pojeli se lezajevi na bregastoj kao i sama bregasta vrlo malo...vozio sam ga malo tako i kad su stigli lezajevi, majstor ih nabacio ali opet ima lufta i cuje se zveckanje, naravno zato sto je i bregasta malo pojeden...onda mi je strugar napravio biksne za bregastu od bronze i to je sve sada ok...medjutim po preuzimanju motora, krenuo kuci i primetim da mi motor seca tj gusi se kad mu se doda jaci gas.

kad recimo u mesto hoces da isturiras do daske on malo primi gas i posle pocne da se gusi, tako se ponasa i na putu...kad krecem u prvu sa vecim gasom, pocne da seca i da se gusi....mi smo pogledali smesu dal je nastelovana i to je ok.

SAD PITAM OVDE VEROVATNO ISKUSNIJE LJUDE STA MOZE BITI PROBLEM??? Da nije nesto do bregaste ili tako nesto...nemam ja puno iskustva.

HVALA VAM SVIMA UNAPRED !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

.. sredio si bregastu, vetile, gumice, podesio zazore, ventili uslajfovani, zamenjen lanac , uzupceno kako treba? koje boje ti svecica na tom cilindru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Ja sam imao problem da mi se isto tako malo gusio,pa sam posle utvrdio da mi je malo napuklo difuzor na karbu onaj zadnji. To kad sam namestio resio sam problem. Proveri te difuzore jako dobro dal su dobro stavljeni i dal nisu negde napukli jer predpostavljam da je i on skidan prilikom radova.

 

Ako sam dobro shvatio motor ti sad radi ok i nemas cudnih zvukova osim kad das jaci gas pa se gusi? Proveri ovo pa javi dal je to to. :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CBR 929

Hvala na odgovoru...

Sto se tice gusenja reseno je to...ostao je problem oko otpustanja lancica na bregastoj...i u zadnje vreme je poceo da radi na jednom cilindru...pa posle desetak minuta pocne i drugi da radi...

Koliki sam maler iscureo mi je i jedan amortizer prednji...nek ide u pm...

Ne znam sta je sa ovim lancicem na bregastoj..stavljen je i novi spanel jer je prethodni puko..po drugi put...pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • glavatar, 172 postova
  • Lokacija: burlingame, ca
  • Motocikl: gs500 '02

ping javila mi se misao pa reko da podelim, nece odmoci u svakom slucaju. Pogledaj istegnutost lanca bregaste i lancanike, tj njihovu pravilnost. Posebno lanca, meri svaku kariku. Ukoliko je neravnomerno istegnut mozda je unosio ciklicna opterecenja u sistem i zato ti ostetio i glavu i lomi zatezace. Inace drug ima 2cyl kineza princa i jednom upaljen na copavoj usijao je jedan nizi cyl dok je gornji bio leden. Ispala je struja tj. Kontakt kod bobine. Pretresi te kablove i kontakte. Unimer i strpljenje u ruke. Savijaj zice dok meris.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja