Jump to content

Moto Zajednica

Mog Frankestajna (custom enduro 125 ccm), mozda moze i zamena uz moju doplatu

Recommended Posts

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

hehehehehe :P

Ovako cena je sad opet 900e, zamena za razno vise nema, jedina moguce zamena je: ATX u dobrom stanju + doplata kupca, ili pak neki drugi nizi enduro pozeljno trajno registrovan, a i ne mora. Ide jesen ide zima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

E bre Borec, a ja vec krenuo otvaram pecenjaru :).

 

Nova ponuda:

 

Moze ovo ovde + ovo:

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=61274.0

 

u zamenu za nesto drugo. Neki Husaberg stariji ili Husqa starija ili KTM al da se ne kvari ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

CRka je full takmicarski motor stoga nema svetla, nema chak ni copavu, sav visak delova nema ukljucujuci i dugme za iskljucivanje :D;)

 

Kinez za dusom japanca je trajno registrovan (svidja mi se opis :) ). Pregrevanja nema uopste jer je vodeno hladjen. Dosta vozim po gradu jer je lak za upravljanje i nikad se nije pregrejao. Takodje put od 130km sa dvoje na njemu takodje se nije pregrejao (Fruska gora je u pitanju tako da nije bas ravno :) ).

Maksimalna brzina je oko od 80 na sat, zato sto ima "blokadu" :). "Blokada" se ogleda u siroj dizni u karburatoru, pa na visokim obrtajima dobija previse goriva i pocne da stuca. Ja nisam menjao diznu jer me mrzelo da narucujem, a i ne osecam se bas sigurno na ovako lakom motoru pri vecim brzinama, a i brate mnogo skakuce onda za grad.

Dizne sam pokusavao ovde da nadjem, ali nisam uspeo.

U svakom slucaju i ako se nadju dizne ili pak zameni karb max brzina tesko da bi bila preko 100 zbog veeeeeelikoooog zadnjeg lancanika (56 zubaca).

 

VAZNA NAPOMENA, ALI BAS VAZNA:

Brojevi na agregatu nisu prekucavani, tako da se ono sto pise na agregatu i ono sto pise u potvrdi o registraciji ne slazu. Ja to necu raditi, iako je postupak lak. Bez toga motorce bi tesko preslo eventualni tehnicki pregled. Na agregatu i dalje stoje oznake honde tj nisu pokrivane git masom. To takodje necu raditi :). Eventualni kupac samim tim sav rizik preuzima na sebe (sto uopste ne znaci da ikad biti bilo kakvog tehnickog, pogotovo ako se motorce vozi po saobracajnim pravilima).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

:)

 

Javno si pitao pa je red da ti i javno odgovorim

pazi vako, ajmo prvo o motoru:

 

Menjac od CBRa naravno 6 brzina.

Snage na pretek pa i nema bas ipak je to 13 konja.

Ako zagitujes neces sigurno uticati na njegove performanse :D.

 

E sad druga stvar

Druze iskreno, bez ikakve ljutnje, morao bi motor da kupi neko stariji. Stvar je u "manama" motora koje sam naveo tj. zbog zelje za malo vecom brzinom mozes lako progutas "mane" i ne obaziruci se na njih. Da me posle kunes ti ili neko tvoj da sam te zavrno :), ne bih voleo.

 

Iskreno i da ti kazem sta mislim(mada je kontra reklama), nije ovo za tebe. Tebi bi najvise legla neka RS 50 ili tako nesto (ovo je sve naravno moje misljenje) ili pak derbi senda ako cemo na drugu stranu, koje mozes naci sa iste pare. Znaci motor koji ce pruziti uzbudjenje adekvatno tvojim godinama. Cak mogu ti i pomognem da ih nadjes. Ovo je vise poklon od strica (a od strica strica strica ....) za sinovca, znaci ono da se bas ne ljute matori kao na samoj granici opasnog, ili pak za neke penzije kao sto sam ja ;). Znaci ono laganica voznja po gradu, lak za provlacenje, idelan za vezbanje, neki ne bas hard enduro ili tako nesto. Masina za relaks i da ni o cemu ne mislis, servis samo redovan, sluzi odlicno svrsi, nema ono "jaoooo opet registracija" ;).

Nadam se da me razumes, najbolja namera :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Hyosung Aquila 250

:)

 

Javno si pitao pa je red da ti i javno odgovorim

pazi vako, ajmo prvo o motoru:

 

Menjac od CBRa naravno 6 brzina.

Snage na pretek pa i nema bas ipak je to 13 konja.

Ako zagitujes neces sigurno uticati na njegove performanse :D.

 

E sad druga stvar

Druze iskreno, bez ikakve ljutnje, morao bi motor da kupi neko stariji. Stvar je u "manama" motora koje sam naveo tj. zbog zelje za malo vecom brzinom mozes lako progutas "mane" i ne obaziruci se na njih. Da me posle kunes ti ili neko tvoj da sam te zavrno :), ne bih voleo.

 

Iskreno i da ti kazem sta mislim(mada je kontra reklama), nije ovo za tebe. Tebi bi najvise legla neka RS 50 ili tako nesto (ovo je sve naravno moje misljenje) ili pak derbi senda ako cemo na drugu stranu, koje mozes naci sa iste pare. Znaci motor koji ce pruziti uzbudjenje adekvatno tvojim godinama. Cak mogu ti i pomognem da ih nadjes. Ovo je vise poklon od strica (a od strica strica strica ....) za sinovca, znaci ono da se bas ne ljute matori kao na samoj granici opasnog, ili pak za neke penzije kao sto sam ja ;). Znaci ono laganica voznja po gradu, lak za provlacenje, idelan za vezbanje, neki ne bas hard enduro ili tako nesto. Masina za relaks i da ni o cemu ne mislis, servis samo redovan, sluzi odlicno svrsi, nema ono "jaoooo opet registracija" ;).

Nadam se da me razumes, najbolja namera :).

Ovo se retko vidja. Svaka cast.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja