Jump to content

Moto Zajednica

Brak RS - GS

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

Vrti mi se po glavi zadnjih dana jedna misao.A to je da li bi bilo moguce spojiti ram i ostalo prelepe Aprilije RS 125/250 sa masinom nekog pouzdanog motora npr. Suzuki GS 500 ili Kawasaki ER 5, koji usput ima nisku cenu odrzavanja, registracije, malu  potrosnju, a snagu tu negde slicnu Apriliji? Mastam ja o nekom R-u od 600cc, al trenutno i da mi ga neko pokloni gde su pare za cestu voznju i redovno odrzavanje. Tako sam pretrazivao i forum i net i vidim svasta, al nista ovako konkretno. Postoji vise opcija u mojoj glavi, a posto nisam majstor rekoh da pitam upucenije za savet.

    Prva opcija na ram RSa nakaciti motor GS/ER i tako uz dodavanje nekog rezonantnog auspuha dobiti nesto lepo, da fino zvuci i nadam se tako i ponasa.

    Druga opcija (cini mi se laksa) je kupiti ili napraviti maske RSa i nekako ih nakaciti na GSa. E sad tu bi verovatno bilo puno malih prepravki i ko zna cega jos...???

    Ima li ko slicnih iskustava ili zelja, mislite li da je ovo izvodljivo, isplativo,kolko bi to moglo da kosta i sve ostalo sto vam padne na pamet. Teoretski lepo zvuci lep ram i maske RSa i pouzdana masina od 500ccm, koja se ne dernja kao motorna testera, a uz fin auspuh se i cuje pristojno, zar ne?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

Pa jel moguce da na ovu krizu i nemastinu niko nema zelju za necim sto lepo izgleda i cuje se, solidno ide i nije skupo za odrzavanje??? Da vam dam malo tema za razmisljanje, pogledajte sta rade brazilci na www.mmotos.com (meni sajt iz nepoznatih razloga radi samo na internet exploreru na chromu i mozili nece) Znam da je ovo njihovo malo skupo (kit je 1500+$) al nisu oni neka burzoazija da to rade iz sile, pre bi reko iz nasih pobuda.

post-2824-12879091506314_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7124 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Moram priznat i ja sam imao slicne fix ideje, ali jos nijedna nije sprovedena u delo nazalost :(

Cesto se moglo naci na netu takve budzevine sa aprilia RS125 ili Cagiva Mito ramom, ali zanimljivo je da su u njih uglavnom ugradjivali agregate od endura to jest Yamaha XTZ 660 i slicno, i fino je to islo, mislim , ta snaga i obrtni moment sa tom kilazom, fantasticna ubrzanja i krajnje brzine.

Ali fazon je u tome sto nikako ne podnosim prdez jednocilindrasa, mora masina BAR 2 cilindra da ima i da se vrti na 10.000 obrtaja , tako da u potpunosti podrzavam ovaj tvoj projekat i mislim da bolje masine (a i jeftinije za odrzavanje) od GS500 i ER5-GPZ500 nema, imao sam GPZ 500 i mogu o njemu samo najbolje reci, a sada trenutno vozim GS500 i stvarno motor malo trazi a puno daje :)

Samo meni je problem sto sam 190cm i 90kg pa pomalo smesno izgledam na tako malom motoru kao sto je GS500 ili RS 125, pa sam imao jednu malo drugaciju zamisao, naime, jednom sam u oglasima naleteo na SUZUKI GSXR 750 '92 sa zaribanim agregatom za smesne pare (600 jevreja) a ram plastike i sve ostalo je bilo u ok  stanju, pa mi padne na pamet, da ga kupim i da mu ubudzim agregat od mog GS500, jer onda bi napokon imao veliku motorcinu koji pase mojim dimenzijama, konto sam mozda bi GS0u malcice bilo malkic teze da vuce tu sasiju jer GSXR ima sire gume (pogotovo) zadnju ali mu to nikako nebi trebao biti problem ,a sto se tice tezine, verujem da bi ostala kao na original GS500 jer GS ima celicnu sasiju , a GSXR ima aluminijumsku, tako da kad se sve uzme u obzir verujem da bi ostala skoro ne promenjena +-10kg

Eee jbg sta nas beda sve natera da radimo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Moram priznat i ja sam imao slicne fix ideje, ali jos nijedna nije sprovedena u delo nazalost :(

Cesto se moglo naci na netu takve budzevine sa aprilia RS125 ili Cagiva Mito ramom, ali zanimljivo je da su u njih uglavnom ugradjivali agregate od endura to jest Yamaha XTZ 660 i slicno, i fino je to islo, mislim , ta snaga i obrtni moment sa tom kilazom, fantasticna ubrzanja i krajnje brzine.

Ali fazon je u tome sto nikako ne podnosim prdez jednocilindrasa, mora masina BAR 2 cilindra da ima i da se vrti na 10.000 obrtaja , tako da u potpunosti podrzavam ovaj tvoj projekat i mislim da bolje masine (a i jeftinije za odrzavanje) od GS500 i ER5-GPZ500 nema, imao sam GPZ 500 i mogu o njemu samo najbolje reci, a sada trenutno vozim GS500 i stvarno motor malo trazi a puno daje :)

Samo meni je problem sto sam 190cm i 90kg pa pomalo smesno izgledam na tako malom motoru kao sto je GS500 ili RS 125, pa sam imao jednu malo drugaciju zamisao, naime, jednom sam u oglasima naleteo na SUZUKI GSXR 750 '92 sa zaribanim agregatom za smesne pare (600 jevreja) a ram plastike i sve ostalo je bilo u ok  stanju, pa mi padne na pamet, da ga kupim i da mu ubudzim agregat od mog GS500, jer onda bi napokon imao veliku motorcinu koji pase mojim dimenzijama, konto sam mozda bi GS0u malcice bilo malkic teze da vuce tu sasiju jer GSXR ima sire gume (pogotovo) zadnju ali mu to nikako nebi trebao biti problem ,a sto se tice tezine, verujem da bi ostala kao na original GS500 jer GS ima celicnu sasiju , a GSXR ima aluminijumsku, tako da kad se sve uzme u obzir verujem da bi ostala skoro ne promenjena +-10kg

Eee jbg sta nas beda sve natera da radimo :D

 

 

I kad bi to sve uradio video bi da je opet takva budzevina skuplja od takvog ili slicnih fabrickih modela,jer budzevina je rupa bez dna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

@mohikanac verujem da je to rupa bez dna, i da bi to na kraju izaslo malte ne kao neki R od 10+ godina, al cini mi se ako bi se to uradilo valjano da bi se imao motor finog izgleda za male pare odrzavanja. Inace pratim tvoj rad na nejkedu i sve pohvale. Tvoj savet i misljenje su bas vredni jer znas kako je to iz prve ruke. A sta mislis za pravljenje oklopa kao na slici gore na postojeci ram? Dal bi to moglo da se izvede u kucnoj radinosti ili bi morao neki profesionalac da to izvede? Jel ovaj motor koji radis prva stvar koju pravis ili si vec imao slicnih poduhvata?

@Biker-Boy drago mi je da ima jos neko ko slicno razmislja ili je bar razmisljao, da ne pomislim da sam jedini sa takvim fix idejama  :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

I meni takodje, ali posto se ne razumem u neke stvari pokrenuo sam temu. Za pocetak koliko bi bilo komplikovano prikaciti neku od ovih masina od  500cc na aluminijumski ram RSa i to sve upariti da radi i da ide. Negde sam procitao da bi jedan od prvih problema bilo varenje nosaca na alu ram jer je to valjda tesko ili skupo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

@mohikanac verujem da je to rupa bez dna, i da bi to na kraju izaslo malte ne kao neki R od 10+ godina, al cini mi se ako bi se to uradilo valjano da bi se imao motor finog izgleda za male pare odrzavanja. Inace pratim tvoj rad na nejkedu i sve pohvale. Tvoj savet i misljenje su bas vredni jer znas kako je to iz prve ruke. A sta mislis za pravljenje oklopa kao na slici gore na postojeci ram? Dal bi to moglo da se izvede u kucnoj radinosti ili bi morao neki profesionalac da to izvede? Jel ovaj motor koji radis prva stvar koju pravis ili si vec imao slicnih poduhvata?

@Biker-Boy drago mi je da ima jos neko ko slicno razmislja ili je bar razmisljao, da ne pomislim da sam jedini sa takvim fix idejama  :D

 

 

Ako ti je bitno jeftino odrzavanje i mala potrosnja,najednostavnije ti je uzmes oklope od nekog sportskog motora(livene od poliestera jel su relativno jeftini,i suzis i skratis koliko treba,malo prilagodis i sve se da ukopiti) i tako dobijes GS 500 RR. :D;)

 

I to ti je najlakse i najmanje kosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7124 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

jbg a sta ja grmalj da radim kad mi je GS mali?? :(

Nemam skoro nikakvu zamerku na GS-a osim snage (da ima bar 70-ak KS) ali ubedljivo najveca mana mu je sto je mali, i ima prilicno usko sediste, nije za ljude vislje od 170-175cm, tako da bi meni i dalje odgovarala ta varijanta GSXR 750/GS 500.

Jer, kad stavis na papir koliko bi izaslo da se GS posteno nabudzi (da izgleda priblizno kao GSXR) to nije bas jeftino uopste, tu treba dosta stvari

Maska, oklop i ostatak plastika

druga dva sedista

Upside-down prednja viljuska

dvodelni volan

zadnji tocak od neceg veceg da moze da primi siru gumu 160/17

retrovizori...

i sve  ovo bi izaslo sigurno 500-600eur minimum

a i kad sve to uradis opet imas maleni GS :P

-A vaijanta GSXR/GS vec sve to ima fabricki (USD,siroke felne, volan, plastike...) i to mi nikako nemoze biti rupa bez dna, jednom uradis i gotovo,

a GS500 agregat je dosta manji od GSXR 750 agregata i verujem da bi se lakse dao ubaciti nego u neki RS 125-250, plus, GS nema hladnjak i ostale gluposti, pa zato verujem da bi taj posao bio umnogome laksi. Jedino ostaje pitanje posto ces naci neki zaklan GSXR, a verujem da napolju za vrlo male pare mozes naci takav motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1831 postova
  • Lokacija: Beograd

Osim ako nemas iskustva oko mehanike, ili nekog dobrog majstora(najbolje bi bilo da je neko iz uze familije  ;D bolje prodaj GS-a i juri nesto drugo

 

 

 

P.S. Ajde RS-125, ali ja RS250 ne bih zeznuo sa tim motorom od 500kubika, jer jedino sto ces tu dobiti je manja potrosnja i manje-vise bolji zvuk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12818 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

P.S. Ajde RS-125, ali ja RS250 ne bih zeznuo sa tim motorom od 500kubika, jer jedino sto ces tu dobiti je manja potrosnja i manje-vise bolji zvuk

 

Ma to samo ako se naleti na neki sa ciknutim motorom. Ni ja ne bih vadio zdrav motor iz rs250!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Veliki je to posao,zavrzlame oko merenja,pravljenja,varenja nosaca agregata,pa postavljanje lancanika u pravac,pa posle korito oklopa ne pase jer je agregat siri,pa onda vidis da se nesto ne uklapa,pa ponovo i posle atest da se taj agregat upise u saobracajnu....... vec me zabole glava :D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: BMW F800GS

RS 250 ide mnogo bolje od gs 500 ;) Bolje uzmite u razmatranje neki lep motor npr pomenuti rs 125 i agregat od gpz-a 500 koji je dosta jaci od gs 500, a i modernije izgleda sam agregat, on ima 60 ks, a trebalo bi da moze lako da se nagura na 70ak. To bi vec bilo nesto ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12818 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ima jedan na hrvatskom forumu - ram od gpz 900, motor od gpz 1100 (čini mi se), rezervoar od Buella, rep od 999,

zadnja viljuška jednostrana od nekog monstera, točak 18' od automobila 240... pičvajz! A njemu super.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

Evo malo photo shop-a i mozda jednog od resenja. U neku ruku lakseg pod uslovom da maske dobro pasuju na ram. Idemo redom...

Znaci stavlja se prednji oklop, menjaju rucice tj. spustaju se i menja se rep mada ni da ostane nije ruzno, a udobnije je. Naravno dizanje auspuha malo u vis obavezno jer mnogo ga ulepsa, cak i u naked varijanti pravi veliku razliku po meni.

 

post-2824-1287909191192_thumb.jpg

post-2824-12879091916338_thumb.jpg

post-2824-12879091917864_thumb.jpg

post-2824-12879091918857_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

Odllicno meni bi i ovo extra zavrsilo posao na neko vreme (da ne kazem godinu) dok se ne oparim dovoljno za neku 6icu.

Mogu li te kontaktirati za neki savet (posto pratim tvoj rad na nakedu) kad jednom krenem u poslic jer imam jos par ispita pa ne bi da mi ovakva akcija odvuce svu paznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Odllicno meni bi i ovo extra zavrsilo posao na neko vreme (da ne kazem godinu) dok se ne oparim dovoljno za neku 6icu.

Mogu li te kontaktirati za neki savet (posto pratim tvoj rad na nakedu) kad jednom krenem u poslic jer imam jos par ispita pa ne bi da mi ovakva akcija odvuce svu paznju.

 

Vazi tu sam za svaku pomoc i savet ;),a ja cu izgleda da okinem godinu na faxu,pa se nesto preterano i ne brinem :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

Bogami ja zavrsavam pa se nadam poslu i parama za celu ovu pricu, a uz ovo saznanje da vidis sto postadoh motivisan za ucenje  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12818 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Meni se ova poslednja najviše dopada. Posle ga ofarbaš i to je to. Možeš i jedno farbanje u fotošopu da

glasamo za boju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja