Jump to content

Moto Zajednica

Tour around Serbia u sopstvenoj reziji ;)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Za sledeci vikend planiram  da napravim krug oko Srbije. Potreban mi je savet sta da obidjem i eventualno sta da zaobidjem.  :) Putanja kojom smo odredili da idemo je otprilike ovakva. Zamolio bih sve koji znaju pojedine deonice da me posavetuju  gde stati, sta posetiti i slicno...

 Uz obrazlozenje, moze i mala korekcija puta  :)  Krecemo iz B.Petrovca i idemo put Tare, Zlatibora, itd ...... ps. Taru poznajem kao svoju ulicu ;):)  

 

iYWyg_mapa1j.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Pocecu od Brzeca pa nadalje. Taj put koji vodi do Kursumlije je fenomenalan sem makadama u duzini od 10km. Nije neki pravi offroad. Za tvoj motor je odlican ali ako ide jos neko sa nekim niskim motorom tesko da ce tu proci. Kad vec pocne makadam u pravcu Kursumlije ima odvajanje desno za Lukovsku banju. Odlican je put i vredi da skrenes ako hoces da se kupas. Odlicni bazeni sa toplom vodom. Ako neces da se kupas nemoj da ides, nema sta da se vidi.

 

Kad stignes u Kursumliju nemoj odmah da ides za Nis vec skreni desno prema Kosovu. Na desetak km ti je Djavolja varos i to ne bi trebao da propustis ako nisi bio do sad. Ljudi dolaze iz inostranstva da vide a tebi ce biti skoro usput.

 

Kad dodjes u Prokuplje javis se meni da popijemo kafu.

 

Od NIsa nemoj da ides putem koji si zacrtao. POstoje dva mnogo bolja puta do Bele Palanke. Prvi je sicevacka klisura ako volis brze krivine, tunele, kanjone. Jedino sto ume da bude gust saobracaj pun turskih slepera ludaka. Drugi put je put kojim se voze svi motoristi iz ovog dela Srbije a to je put preko Ploca. Tako zaobilazis sicevacku klisuru ako ne volis tunele. Nema zive duse, usponi sa puno krivina i nov asvalt. Znaci Nis-Bela palanka preko Ploca.

 

Vidim da ces da ides do Zavojskog jezera kod PIrota. TO bi bila i moja preporuka. Nema nikakav sadrzaj ali je jezero prelepo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1378 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

bopk

 

Izvini sto offujem ali moram da pitam gde je to selo Ivanje izmedju Kursumlije i Prokuplja gde voda ide uzbrdo,na googl maps nema puteva.

 

 

 

 

 

Bio sam pre par dana V.banja-Brus-Razbojna-Blace-Kursumlija-Djavolja Varos-Prokuplje-Blace-Celije-Ks-V.Banja put odlican za enduro i opustanje.Ako dolazis u V.Banj javi se na kafu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

@bopk

 

Hvala na savetima. Svakako cu sve sto si predlozio uzeti u obzir! Djavolja Varos je vec u planu, a i ovo sto zeka kaze  ne bi bilo lose posetiti.  :) Jel znas gde se nalazi pomenuto selo?

 

Vidimo se u Prokuplju ;)

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1378 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ajde Bopk ti si iz tog kraja daj neki odgovor  ;) Ja sam pre par dana pitao dosta ljudi kod Korsumlije i svi su culi al niko nezna gde je put.Ocu i ja ponovo da idem do Vlasinskog jezera pa bi prosao tuda  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

bopk

 

Izvini sto offujem ali moram da pitam gde je to selo Ivanje izmedju Kursumlije i Prokuplja gde voda ide uzbrdo,na googl maps nema puteva.

 

 

 

 

 

Bio sam pre par dana V.banja-Brus-Razbojna-Blace-Kursumlija-Djavolja Varos-Prokuplje-Blace-Celije-Ks-V.Banja put odlican za enduro i opustanje.Ako dolazis u V.Banj javi se na kafu.

e to bi i ja volio da znam gdje voda ide uzbrdo!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Ja isto planiram da idem u petak u obilazak Srbije i znacile bi mi sve informacije kao i Zeljka... Ja krecem iz Bajine Baste bez pravca i cilja pa dokle stignem imam par destinacija koje znam da cu obici.  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

bopk

 

Izvini sto offujem ali moram da pitam gde je to selo Ivanje izmedju Kursumlije i Prokuplja gde voda ide uzbrdo,na googl maps nema puteva.

 

 

 

 

 

Bio sam pre par dana V.banja-Brus-Razbojna-Blace-Kursumlija-Djavolja Varos-Prokuplje-Blace-Celije-Ks-V.Banja put odlican za enduro i opustanje.Ako dolazis u V.Banj javi se na kafu.

 

Opste je poznato da tako nesto u prirodi ne postoji, gravitacija je uvek i samo uvek ka centru zemlje (misli se na gravitaciju Zemlje), tako su bar mene ucili iz Fizike i Mehanike. Dakle, cista iluzija!

 

@ZeljkoTransalp

Predlozio bih ti vec kad u tolikom krugu obilazes krenes dunavskom magistralom do Kladova pa dalje ka Negotinu i posle negotina svratis u neki od podruma vina u selu Rajac  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

 

@ZeljkoTransalp

Predlozio bih ti vec kad u tolikom krugu obilazes krenes dunavskom magistralom do Kladova pa dalje ka Negotinu i posle negotina svratis u neki od podruma vina u selu Rajac  :)

 

 

U tom delu srbije cemo biti u povratku! Jos cu videti za Kladovo i Dunavsku magistralu, jer smo bili tamo za 1.Maj  :) Hteo bi da vidim Borsko jezero i provozam Homoljske planine ;) Hvala na savetu u svakom slucaju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

bopk

 

Izvini sto offujem ali moram da pitam gde je to selo Ivanje izmedju Kursumlije i Prokuplja gde voda ide uzbrdo,na googl maps nema puteva.

 

 

 

 

 

Bio sam pre par dana V.banja-Brus-Razbojna-Blace-Kursumlija-Djavolja Varos-Prokuplje-Blace-Celije-Ks-V.Banja put odlican za enduro i opustanje.Ako dolazis u V.Banj javi se na kafu.

e to bi i ja volio da znam gdje voda ide uzbrdo!!!

 

Evo ovde  ;D

 

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/regioni/story/128367/%28VIDEO%29+Prirodni+fenomen%3A+%C4%8Cudo+na+Radanu!.html

Ovo nije izmedju Prokuplja i Kursumlije i nije blizu ove rute.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1600 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Željko,

ovaj .kmz (fajl za Google Earth) si malo omašio - tamo je samo raskrsnica u Brzeću  ;D pa ću ovo malo komentara da dam na osnovu mape koju si postavio:

 

Osim ako nemaš odredjen razlog da ideš uz Drinu, preporučujem da od Šapca odeš za Valjevo. Ne znam kakav je put Šabac-Valjevo, ali put Valjevo - Bajina Bašta je po meni jedan od najlepših puteva za vožnju u Srbiji (a znam da i mnogi bajkeri isto misle).

 

Zatim, Sjeničko jezero - u zavisnosti od tačnog plana putovanja, na jezeru, otprilike baš tamo gde si ucrtao strelicu, postoji kamp. Mogu da ti dam telefon vlasnika pa da se organizuješ za vožnju čamcem po jezeru. Ja tamo stižem u nedelju uveče, i to nam je plan za ponedeljak...

 

Toliko od mene...

 

P.S. ja ću od petka do utorka preći cca 1,500 km sličnim krugom, ali u suprotnom smeru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Željko,

ovaj .kmz (fajl za Google Earth) si malo omašio - tamo je samo raskrsnica u Brzeću  ;D pa ću ovo malo komentara da dam na osnovu mape koju si postavio:

 

Osim ako nemaš odredjen razlog da ideš uz Drinu, preporučujem da od Šapca odeš za Valjevo. Ne znam kakav je put Šabac-Valjevo, ali put Valjevo - Bajina Bašta je po meni jedan od najlepših puteva za vožnju u Srbiji (a znam da i mnogi bajkeri isto misle).

 

Zatim, Sjeničko jezero - u zavisnosti od tačnog plana putovanja, na jezeru, otprilike baš tamo gde si ucrtao strelicu, postoji kamp. Mogu da ti dam telefon vlasnika pa da se organizuješ za vožnju čamcem po jezeru. Ja tamo stižem u nedelju uveče, i to nam je plan za ponedeljak...

 

Toliko od mene...

 

P.S. ja ću od petka do utorka preći cca 1,500 km sličnim krugom, ali u suprotnom smeru

 

Hvala na savetima. Razmisljao sam da idem Valjevo-BB, to je preko Debelog brda, jel da? Znam taj put, isli smo kolima odatle... ne znam, odavde mi  je lakse s obzirom na put koji nas ceka... ali jos nista nije reseno :)

Sto se tice Sjenickog jezera, tu bas planiramo da prenocimo prvi dan, ali u nekoj vikendici ili motelu... nacicemo smestaj na licu mesta. E sad ne znam, da li na Zlatarskom jezeru, sjenickom ili, u Novoj varosi... Ali cini mi se da ce to biti na Sjenickom j., posto zelimo da vidimo Kanjon reke Uvac.  :) Uzdravlje  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Željko,

ovaj .kmz (fajl za Google Earth) si malo omašio - tamo je samo raskrsnica u Brzeću  ;D pa ću ovo malo komentara da dam na osnovu mape koju si postavio:

 

 

kako????  I meni kad ga skinem zumira na tu raskrsnicu, povecaj nadmorsku visinu, i probaj da skrolujes po mapi  ;)... Nije iscrtan put, vec samo punktovi kroz koje bi trebalo da prodjemo...

Ae probaj ponovo  :)

Mapa puta.zip

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1600 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Prvo, za put - da to je taj.

 

Što se tiče smeštaja - nisam siguran, ali mislim da uz Sjeničko jezero ne postoji ništa osim ovog kampa (zaštićen park - i oni su jedva dobili dozvolu). Naravno, u okolini ima sigurno, ali ne uz samo jezero - ukoliko je to uopšte bitno.

 

Što se tiče 'vidjenja' kanjona Uvca - ako nemaš sa sobom nekog ko je već bio, teško ćeš sam naći mesto sa lepim pogledom - teren je prilično nepristupačan. Ako ti treba, mogu kasnije večeras da ti pošaljem i track log do jednog lepog vidikovca...

 

Google Earth - mož' biti da sam ćorav (mada su mi djozluci na glavi), ai ja i dalje vidim samo jednu obeleženu tačku - 'Raskrsnica - Brzece'.  ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

 

Google Earth - mož' biti da sam ćorav (mada su mi djozluci na glavi), ai ja i dalje vidim samo jednu obeleženu tačku - 'Raskrsnica - Brzece'.  ;D

 

 

E sad bi trebalo definitivno da radi!  :)

Mapa puta.zip

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Kovačica
  • Motocikl: Honda Transalp 1997 crna

Svaka čast za ideju. Ako budeš planirao nešto ovako sledeće godine, obavezno javi ako hoćeš društvo :) Ove godine sam već iskoristio godišnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Svaka čast za ideju. Ako budeš planirao nešto ovako sledeće godine, obavezno javi ako hoćeš društvo :) Ove godine sam već iskoristio godišnji.

Dogovoreno  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1600 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Prvo da se razumemo - nije mi bitno, ali mislim da nešto pogrešno radiš, pa ako ti nekad stvarno zatreba možda budeš u problemu...

 

E sad bi trebalo definitivno da radi!  :)

 

Ne samo da 'ne radi' već više nema ni one raskrsnice. Samo mi se u 'temporary places' pojavio folder 'привремена места'. Probao sam nešto bezveze da ja uradim i snimim, i sve mi radi ok.

 

E sad, ako ima još neko dokon, zamolio bih da pokuša da skine&otvori ovaj fajl, čisto da saznamo da l' ja imam gremline u kompu, ili ti nešto pogrešno radiš...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Stigli smo kuci!!!! Živi, zdravi, puni lepih slika i utisaka :):D Sad mogu da kazem i da se hvalim da sam proputovao celu Srbiju ;)

Želim da se zahvalim (dok se ne odužim),  Bopk-u i Goksi-u na srdačnom gostoprimstvu. Veliko vam hvala dragi prijatelji  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

A sad slikeeeee i utisci  :)

 

E da...i ako moze postavio onu auto-kartu iz prvog posta ali bez tvoje rute i bilo cega dopisivanog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

druze kradem temu, nema potrebe da pravim novi topik, isti potpuno plan imam

 

dvodnevno putovanje around Serbia.

 

koga ne mrzi, nek sugerishe mesta za obilazak, lepe rute za voznju itd.

 

cilj puta je voznja sama po sebi, tj beg iz svakodnevnice Beograda. Nemam nesto mnogo vremena bash za obilaske svega zivog. prilicno je naporan raspored.

 

cak mozda i prenategnut. kolege sa vise iskustva ce znati da li je uopste realan??

 

Evo rute u gmapsu (ne znam kako da ubacim ovde)

 

 

prilazem i plan puta, kazem malko je mozda nategnut.

 

dajte sugestije ako vas ne mrzi

 

aj nazdravlje

post-9961-0-56624600-1300980047_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja