Jump to content

Moto Zajednica

Pravila ponasanja na moto skupu

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Moze li neko da podeli svoja iskustva sa raznih moto skupova?Da li su tamo motori bezbedni,da li ih treba posebno osigurati,vazi i za kacige,da li je potrebno nesto posebno nositi,na sta treba obratiti paznju...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom
Moze li neko da podeli svoja iskustva sa raznih moto skupova?Da li su tamo motori bezbedni' date='da li ih treba posebno osigurati,vazi i za kacige,da li je potrebno nesto posebno nositi,na sta treba obratiti paznju...?[/quote']

cuvaj opremu,parkiraj motor,ponesi sator a posebnu paznju posveti tome da ti pivo bude uvijek u ruci :pivo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Velika Plana
  • Motocikl: bez motora

Pazi motor kada parkirash u kampu (bar u Velikoj Plani) i izvadish kljuc nema pojma da ga neko otera, sve sto moze da se desi da neko sedne da se slika ali naravno niko nece da ga pojede. Naravno ako planirash kamp u priridi morash poneti sator, vrecu i baterijsku lampu kako bi se snalazio po mraku. Klope ima do mile volje cak i uvek spremaju kod nas dobar rostilj.

 

Ali kao sti ti Saša kaže PIVO ni za živu glavu ga nedaj nekome da ti pridrži ili da ga spuštaš na šank... neeeeee

Oprezno jer muškarci znaju zašto....

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Prvo pravilo svih Moto Skupova: Nikada i ni pod kojim uslovima ne pucaj iz auspuha ......neki "muskarci znaju zasto"!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
koliko sam zakljucio PIVO je najbitnije
...na poèetku, a kasnije šator, vreæa ili neki natkriveni deo livade, ili pod astal ako zagusti napolju :partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :drinkers:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Hrvatska

Osnovno pravilo na skupovima gdje se okupi jako veliki broj bikera, trebalo bi biti lijepo i kulturno ponašanje.

 

Nažalost, u Hr je èesto upravo suprotno, to postaje mjesto izživljavanja nadobudnih zelenbaèa, kojima je tata kupio pilu. Pucanje iz auspuha, turiranje, pravljenje buke na sve moguæe naèine, ne-imanje obzira prema svim ostalim posjetiteljima skupa...

 

Paljenje guma i proizvodna dima, koju desetine okupljenih ljudi moraju trpjeti oko njega takoðer je jedan od "bisera" i naèina glupiranja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Bio na par moto-skupova i dovoljno mi je. :mrgreen:

Ima mnogo boljih, lepših i KULTURNIJIH naèina za druženje i vožnju! :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS
Osnovno pravilo na skupovima gdje se okupi jako veliki broj bikera' date=' trebalo bi biti [b']lijepo i kulturno ponašanje[/b].

 

Nažalost, u Hr je èesto upravo suprotno, to postaje mjesto izživljavanja nadobudnih zelenbaèa, kojima je tata kupio pilu. Pucanje iz auspuha, turiranje, pravljenje buke na sve moguæe naèine, ne-imanje obzira prema svim ostalim posjetiteljima skupa...

 

Paljenje guma i proizvodna dima, koju desetine okupljenih ljudi moraju trpjeti oko njega takoðer je jedan od "bisera" i naèina glupiranja...

 

Zasto mislis da je kod nas drugacije? :cry:

Na skupove vredi otici zbog druzenja. Ja kad stignem, pokusam da stavim one koji pucaju na "ignore", uvek mi je zao motora :cry:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Hrvatska

Prošle godine bilo je jedno okupljanje bikera na planinskom mjestu, na kraju skupa došlo je do prometnog zagušenja. Da izbjegnu aute, koji su se zaglavili na planinskom putu, bikeri su krenuli preko livade, ali i tu se stvorila kolona i zastoj..

 

Idiot ispred mene iskoristio je zastoj, i poèeo na mjestu vrtjeti zadnji kotaè po travi. Letjela je trava, zemlja, kamenje, komadi gume, jedva sam se nekako izmaknuo iz tog mlaza..

 

NAGRADNO PITANJE: koliko èovjek mora biti retardiran, pijan ili glup da ide tako nešto raditi, ako zna da iza njega ima kolona drugih bikera?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
NAGRADNO PITANJE: koliko èovjek mora biti retardiran' date=' pijan ili glup da ide tako nešto raditi, ako zna da iza njega ima kolona drugih bikera?[/quote'] Taèno! Ali zašto bi iko to trpeo? Zašto ti to trpiš? Pomeri se od pucaèa, skloni se od mlaza trave, budi na SVOM skupu, ukljuèi opciju ''ignore'' i sve je cool. Meni oni uopšte ne smetaju ni na jednom skupu. 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

joooj siiili skuuupovi ...

 

nazalost nije vise to to ...

pre je bilo i rispekt i znalo se sta se radi a sta ne ...sva ova silna pucanja ...mucenja motora ...

nove generacije su tu i svi oni donose neko svoje "zezanje"

sve u svemu pentraju se bez pitanja po tvom motoru (sto ja iskreno nikako nevolim ), dosta puta se desilo da nekome na skupu nestane kaciga ...neki deo opreme ...moj savet ti je druze ...opremu svoju skloni na sigurno ...

 

ja sam olucio ove sezone pa i dalje ...videce me svega 2-3 skupa u sezoni ...ljudi mnogo je lepse da putujes nego da slusas pijane budale kako u subotu na nedelju vicu veeeeeljooooooooo......

 

pozz svima ...

 

 

zao mi je al skupovi su svi postali prpisivacka skola ...

sve je to kakanje kroz gusto granje

 

 

izvinjavam se na izrazu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

:thumbsdown: za pucace iz auspuha!

Ja ne znam ni jednog lika koji ce za te pucacine da kaze : E sto ovaj dobro puca ili da se odusevi na tu destrukciju motora i bubnih opni okolnih motorista! Da jako me nervira kada seljo siluje motor!

Mozda i najveci promasaj po meni se odigrao u Novom Sadu gdje se pustili ove retarde do same bine pa ni muzika navece nije mogla da se slusa "na miru"! Ne vidim poentu! :-k

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha XJ 900s Diversion Streetfighter

ja sam olucio ove sezone pa i dalje ...videce me svega 2-3 skupa u sezoni ...ljudi mnogo je lepse da putujes nego da slusas pijane budale kako u subotu na nedelju vicu veeeeeljooooooooo......

Za Velju se izvinjavam u ime svih Valjevaca( ko je bio 2004 u PA zna o cemu se radi). Jedno je sigurno: Svi skupovi kod nas, a i sire koliko vidim, su se pretvorili u vasarista i mesta gde se "lako" dolazi u posed polovne opreme. A o pucacima ne treba uopste trositi reci. Da su sami skupili kintu za bajk prica bi bila skroz drugacija. Imam problem sto ne mogu da ih iskuliram jer vecina nas dolazi da se opusti, uziva i upozna neke nove likove dok su oni tu samo da bi se izivljavali i ostalima peli po glavi! Uostalom navedite trojicu takvih koji su proveli sva 3 dana na skupu i sve ce vam se samo kasti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Ma i nisu oni krivi nego organizator sto pusta motore na mjesto gdje se odvija cjelodnevni program! Znaci kod bine! Mislim da bi bilo ok ispostovati minimum lijepog ponasanja! Citaj civilizovanog!

Ko misli da je faca a da mu je motor azdaja neka brate izvoli na potezanje i stunt i ostale bajk igre koje se organizuju pa nek se pokaze i dokaze! Tu skidam kapu! Al ovo silovanje motora ipak nervira i mene i bar jos 90% ucesnika skupa pa nek malo o'lade!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

sve u svemu dosli smo svi do slicnog zakljucka

VASAR a ne moto skup nazalost ...

a sad sto se valjevaca tice brate nemoj da se ljutis al ja to nebi pripisao samo njima....

 

vec je to "veeeljoooooo" postalo tako ucestalo da je za mene iskreno propratni deo svakog skupa nazalost ...

kome god zune sad vristi i kresti bas to dok ostatak ljudi pokusava da odmori kolko tolko ...

zapamtio sam jos jednu grozotu ...

moto skup na divcibarima ...relativno skoro pre god ili dve ...

poboli pijana dupeta u satore ...i sve je bilo super do nekih 4-5ujutru ...

 

neki batica fino parkiro kola tik ispred mog satora i odvrnuo neki tuc uc(tehno).... decko nije iz bajk price ...al opet nije bilo prijatno ...

 

KAD JE NENA IZ ORTHODOXA izletela iz satora ....bilo mu je veselo ....prasina samo ostala za njim ...al džaba kad odma posle toga ...krenu ..."VEEELJOOOOOOOOOOOO......."

 

nazalost ...smucila mi se sva ta prica ...volim otic da vidim drage ljude ...al vise to nije to

 

:cry:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Sudeci po prvom ovogodisnjem skupu , sve mi se cini da cu i ja izbegavati odlazak na moto skupove , jer na istima ce biti sve manje pravih bajkera a sve vise neizivljenih morona koji niti vole motore niti znaju cemu oni sluze... :evil:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
Bio na par moto-skupova i dovoljno mi je.

Ima mnogo boljih, lepših i KULTURNIJIH naèina za druženje i vožnju!

 

mnogo je lepse da putujes nego da slusas pijane budale kako u subotu na nedelju vicu veeeeeljooooooooo

 

Sta da dodam. Svakako treba posetiti bar neki skup u "karijeri", ali iz mnogo razloga smatram da je redovno posecivanje skupova "u lokalu" tj u Srbiji bez previse smisla.

Jedini "izgovor" za posecivanje nekog naseg skupa su mi samo putovanje (ako je dovoljno daleko) i ekipa sa kojom vozim... OK za druzenje, ali sve drugo... :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja