Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ER-6N/F topik

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Ljudi jel prepravljao neko sediste?mislim da je dosta tanko i neudobno...

 

Ja nisam prepravljao nego uzeo novi, sa gelom.

 

2.jpg

 

 

Sam sic nije ni toliko skup, ali su me zato odrali na carini , a pogotovo porezu 1hmm.gif

 

Ne izgleda deblji od originala (bar na mjestu vozača), ali je "geliran" na strateškim mjestima, a i žena je sada sretnija. Da i ne spominjem da mi jaja sada manje pate jer se moja suvozačica manje oslanja prema naprid. :jee:

 

 

1.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Mekano sediste samo se opustis pa zaboravis na voznju! ;)

btw. super izgleda, doduse ja bih pre neke slajdere povoljne nego sediste :D

 

Kawa.jpg

 

Da, sedište + slajderi + ekstenderi za retrovizore su (mislim) obavezne investicija za ER. Na slici se vide sve tri stavke. A skinuo sam i one ružne ER nalepnice, i ofarbao nosače zadnjih fuzića u mat crno. Spremni smo za letovanje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

Ljudi jel se i vama cuje menjac prilikom ubacivanja u drugu onaj zvuk kao kad je na leru pa se ubaci u prvu??ne cuje se stalno, ali je pocelo da me nervira...po nekad oce i u trecoj da se cuje ali bas retko....

 

e sad da li je to normalno ili ne :)?

 

ulje je ipone 15.50

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1071 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

I ja sam na prvoj slici pomislio da je MONSTER.... :)

Bas je cafe racer..... :)

Stefane da nije mozda do obrtaja....ponekad hoce da lupi kad mu obrtaji pri promeni stupnja prenosa "ne odgovaraju" .... to je prisutno manje vise na svim motorima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

Pa moguce...u drugu saltam na 2000 i ok je.sve preko toga lupa...a iz 2 u 3 negde na 3000 oce da lupi... Da ne odvaja kvacilo dovoljno mozda?mada ako kazes da je normalno sta cu vozi i trpi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

U drugu shaltas na 2k, a ler je "kao" 1350 auu brate pa nije toliko skupo gorivo valjda :)

Ler gas nasteluj tako da kad je motor ugrejan zavrni ga na 1.000 obrtaja i onda polako okreci shraf dok ne podigne za jos jednu crtu preko 1k rpm, isturiraj malo i pusti gas ako se vrati na isto to tj jednu crtu preko 1k rpm ostavi tako i probaj sad menjac i ostalo, naravno mozes da povecas i da smanjis ler gas jer motori nam sigurno nisu isti, shraf videces sa desne strane gore, i popusti gas kad menjas brzine naravno, ovo sto ti pricas znaci da se zubcanici i dalje brzo vrte dok ti ubacujes u brzinu :) a postoji i mala kontradiktornost, to ce se desi samo ako divljas sa motorom pa postajes grub a vamo pricas da ubacujes u drugu na 2.000 rpm :)

A kvacilo ti je lako da vidis dal odvaja, upalis motor i u leru stiskas i popustas kvacilo cuces malu promenu u zvuku motora tj masine (ne slusaj auspuh) a znaces i po tome kad kreces sa prvom gde hvata ako hvala chim popustis rucku malo onda bi mogao malo dotegnuti sajlu cisto da malo vise razdvojis lamele...

Garfilde cuti ili neces nikad prodati motor :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1071 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Ma nema tu pravila cini mi se...

U svakom slucaju mislim da ne steti nista ako lupi malo....

Tako da...samo teraj...

Dobra je to makina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

U drugu shaltas na 2k, a ler je "kao" 1350 auu brate pa nije toliko skupo gorivo valjda :)

Ler gas nasteluj tako da kad je motor ugrejan zavrni ga na 1.000 obrtaja i onda polako okreci shraf dok ne podigne za jos jednu crtu preko 1k rpm, isturiraj malo i pusti gas ako se vrati na isto to tj jednu crtu preko 1k rpm ostavi tako i probaj sad menjac i ostalo, naravno mozes da povecas i da smanjis ler gas jer motori nam sigurno nisu isti, shraf videces sa desne strane gore, i popusti gas kad menjas brzine naravno, ovo sto ti pricas znaci da se zubcanici i dalje brzo vrte dok ti ubacujes u brzinu :) a postoji i mala kontradiktornost, to ce se desi samo ako divljas sa motorom pa postajes grub a vamo pricas da ubacujes u drugu na 2.000 rpm :)

A kvacilo ti je lako da vidis dal odvaja, upalis motor i u leru stiskas i popustas kvacilo cuces malu promenu u zvuku motora tj masine (ne slusaj auspuh) a znaces i po tome kad kreces sa prvom gde hvata ako hvala chim popustis rucku malo onda bi mogao malo dotegnuti sajlu cisto da malo vise razdvojis lamele...

Garfilde cuti ili neces nikad prodati motor :D :D :D

gorivo nije skupo, PRESKUPO je :takoje: ne saltam uvek na 2000 u drugu :jee:

 

Ler gas mi je od prilike na 1300-1400, naravno da pustam gas pri promeni brzine cak mislim da nisi u pravu jer kad sam u drugoj i na 3000 obrtaja stisnem kvacilo i bez gasa ostavim u leru 2-3 sek pa promenim u 3 i opet lupi (Opet kazem ne uvek)...

 

 

Koga god bajkera pitam kaze mi da nije nista ozb i da je normalno :neznam:

Kvacilo odvaja na pocetku i cujem promenu zvuka znaci da odvaja lepo ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

Ma nema tu pravila cini mi se...

U svakom slucaju mislim da ne steti nista ako lupi malo....

Tako da...samo teraj...

Dobra je to makina...

 

Ovo je najcesci odgovor koji dobijam :takoje:

 

mozda sam se ja malo istripovao :neznam: ipak nova masina pa se brinem za svaki detalj :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

E Zaboravio sam da ti odgovorim...probao sam i to i hoce da lupne i sa napinjanjem :)

Mada danas je radio bas mirno mozda mi je 2-3 puta cvaknuo tokom celog dana ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Pazi u principu i jeste normalno tako je i meni bilo bukvalno isto i onda reko ajde malo da spustim ler jer moze da bude i 800rpm i sve radi ok, a ne 1350rpm, i kako sam malo spustio ler menjac ide kao vreo noz kroz puter, pre toga je bio ladan noz kroz puter :) er6 se ne vozi u obrtajima, tako da nema potrebe da mu ler bude toliko, a to zbog podmazivanja dok stoji, ko jos stoji kad je ovako skupo gorivo :)

Spusti ler na nekih 1100-1150 i videces kako ce lepse da radi menjac i promene brzine.

Garfilde, kao nov nikad padano, kvacilo novo nekorisceno :) Prodajes ozbiljno? Ja necu imam jedan vec dovoljno mi je za sad ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Pazi u principu i jeste normalno tako je i meni bilo bukvalno isto i onda reko ajde malo da spustim ler jer moze da bude i 800rpm i sve radi ok, a ne 1350rpm, i kako sam malo spustio ler menjac ide kao vreo noz kroz puter, pre toga je bio ladan noz kroz puter :) er6 se ne vozi u obrtajima, tako da nema potrebe da mu ler bude toliko, a to zbog podmazivanja dok stoji, ko jos stoji kad je ovako skupo gorivo :)

Spusti ler na nekih 1100-1150 i videces kako ce lepse da radi menjac i promene brzine.

Garfilde, kao nov nikad padano, kvacilo novo nekorisceno :) Prodajes ozbiljno? Ja necu imam jedan vec dovoljno mi je za sad ;)

 

 

On topic: 1300 - 1400 okretaja u leru (ako je zagrijan) mi se čini malo previše :stabre:

 

Off topic: Prodao bi ga ja, ali mi ga je žao :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja