Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ER-6N/F topik

Recommended Posts

  • Drug član, 2505 postova
  • Lokacija: Zemun

te kapice tj. bobine se izvuku slobodnom rukom, nema potrebe da se dzara srafcigerom i slicno, imaju konektor koji se isto lako oslobodi.

pazi samo posle kad ih povezujes da ne povezes pogresan konektor na pogresan cilindar. na zicama i na poklopcu cilindra imas oznake 1 i 2 da znas koja gde ide

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Kawasaki er6n 06'

Ja sam menjao, prosto je sa tim kapicama samo ih skinesh, nisam se mucio oko toga uopshte. 0takoje.gif. Stefane koje si svecice kupio?

 

NGK iridijumske brate, a ti koje si stavio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki er-6n piaggio bev500

Po katalogu idu NGK CR9EIA-9 , tako gledajte i nećete pogrešiti :zvizduk:

 

Pitanje, koji korman ugraditi, 2 su u opciji :

 

1. Renthal ROAD LOW

A:730

B:105

C:75

D:105

E:125

F:242

 

2. Renthal STREETFIGHTER

A:755

B:100

C:60

D:115

E:80

F:194

 

Ovo je legenda mera:

 

bar_dimensions_web.jpg

 

Brine me samo jedna stvar, kako će se komande uklopiti sa kormanom koji je širi od fabričkih ~700mm.

Svaki savet je dobrodošao jer na slepo naručujem, jbg, jedina prodavnica koja imaju renthal proizvode nema kormane na lageru ...:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki er-6n piaggio bev500

aj 'leba ti premeri to pa da naručujem. Inače jel si morao da bušiš rupe na kormanu ili si skinuo one sisice ? Ljudi po netu savetuju da se aluminijumski kormani ne buše, samo da se ogule sisice sa komandi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

aj 'leba ti premeri to pa da naručujem. Inače jel si morao da bušiš rupe na kormanu ili si skinuo one sisice ? Ljudi po netu savetuju da se aluminijumski kormani ne buše, samo da se ogule sisice sa komandi...

 

Ja sam moj motor kupio sa ovim sirim. Ali ni ja nebi busio aluminijum, on nije sam po sebi jak, a busenjem bi ga dodatno oslabio.

A cini mi se da je 10-20cm siri od fabrickog. Ajd posto sada nisam kuci u toku dana ti javljam, ako zaboravim podseti me na pm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki er-6n piaggio bev500

Ovo ti je neki aftermarket far, vidjao sam po ebay-u, fino se uklapa, samo mi se čini da bi bolje ležao na crnom.

 

Btw jel zna neko šta je sa Aleksandrom sa foruma ? Čuo sam danas da se nešto ozbiljnije povredio, valjda ga je udario auto, jel zna neko šta mu se desilo i kako je čovek ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Kawasaki er6n 06'

Ubedili ste me, hvala :)

 

Danas mi stigla pošiljka sa dx-a, kinezi mi poslali naopake ručke....

 

 

rucke.jpg

 

:(

 

Brate i mene zajebali,stigli mi slajderi bez jednog dela sto ide za ram i nema srafovi...0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki er-6n piaggio bev500

Nema šta da se dvoumiš, pogledaj kako si navikao da držiš ruku na končnici i kvačilu. U mom slučaju su svaršeno ležale ove ručice, srednji prst mi je tačno uz početak one budže na kraju. U realnoj situaciji ručica kočnice ne može da smeta koliko god da je dugačka, ali ručica kvačila zna da mi zgnječi mali prst ponekad i to me je uvek iritiralo, nekad jednostavno stisnem kvačilo malo jače i jbg...

 

Proveriću kod drugara na ZX6 da li pasuju ove ručice, nešto mi tu sumnjivo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Ima na Ebay 26$ ovakve rucke, free shiping, samo se dvoumim izmedju dugackih il kratkih..

 

dugacke, kratke su bukvalno za jedva dva prsta da koristis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 696 postova
  • Lokacija: Karaburma
  • Motocikl: Strom 650 2009

Ja sam danas zavrsio sezonu :) Motor spreman za garazu do marta. Presao sam negde oko 9500km, Republika Srpska, Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Albanija, Grcka i Madjarska.

 

Ako se do proleca ne vratim na enduro, na motoru cu samo promeniti sediste i staviti vizir.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ....

Dobro, nije ti losa ova sezona :). Meni je ova jedna od najgorih do sad, skoro da se nishta nisam vozio, preshao oko 5k, za razliku od proshle kad sam se navozao samo tako :D. Shta cesh na enduru, to dosadno :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Ja sam danas zavrsio sezonu :) Motor spreman za garazu do marta. Presao sam negde oko 9500km, Republika Srpska, Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Albanija, Grcka i Madjarska.

 

Ako se do proleca ne vratim na enduro, na motoru cu samo promeniti sediste i staviti vizir.

 

Zameni/preradi sediste, siri korman i vizir i bices prezadovoljan :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki er-6n piaggio bev500

Kod mene sezona još uvek traje :moto3: U utorak sam ponovo počeo da osećam efekat hladne gume :staa2: , nagazio malo na uključenju na autoput i bilo veselije nego inače, jbg kad sam blizu autoputa... izvućiće se još par dobrih dana. Ja i dalje furam motorom na posao i gledam kolege kako se glave na autokomandi u kolima, ne bi se menjao sa njima ni za kilo nutele...ali tako ću i ja za koju nedelju :( .

 

Nego imam jedan problem, koji potencijalno može da bude malo veće sranje, nemam pojma... Stiže mi korman konačno i treba da ga montiram, ali imam jedan šraf na onom modulu sa cut-off switch i paljenjem koji je prilično zblajznuo, zapekao , a šrafciger samo preskače, pojeo se već fino, mislim da ću morati da ga uništim kompletno u toku skidanja. Jel imao neko slična iskustva sa ovakvim stvarima ? Ne znam gde bi mogao da nabavim takav štaf u slučaju da ga uništim.

Ništa da mi prodje glatko, uvek neke jeb**e komplikacije.....:gaa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Jel neko menjao lagere volana ? Idu u paru, od NTN-a tip SF07A17PX1V1. Ima li neko zastupnistvo NTN-a u Srbiji ili neka veca prodavnica opreme/lagera?

Kazu da se ovi lageri trebaju menjati posle svakog pada (ne racuna se ispustanje iz ruke u mestu i sl).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja