Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ER-6N/F topik

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Evo napravih neki snimak na brzaka. Telefonom pa nije neki

Malo da se cuje

 

Zvuci ko krunjac za kukuruz! Daj snimi to fixnim telefonom bice bolje! Hahaha!

Predlog, provozaj lepo motor da se ugreje sve i onda stani i snimi zvuk auspuha a ne ovako dok se greje zvuci kao da nesto nije uredu sa motorom a auspuh se ne cuje nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: Z1000

Evo napravih neki snimak na brzaka. Telefonom pa nije neki

Malo da se cuje

 

Zvuci ko krunjac za kukuruz! Daj snimi to fixnim telefonom bice bolje! Hahaha!

Predlog, provozaj lepo motor da se ugreje sve i onda stani i snimi zvuk auspuha a ne ovako dok se greje zvuci kao da nesto nije uredu sa motorom a auspuh se ne cuje nista.

 

Uzivo najbolje. Evo mene na poslu - viline vode kod tempa. Izvolte doci. Dunav je oma tu - milina.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

More glasniji od mog pitanje dal ima, sigurno ima sa dubljim tonom ali ovako 1lol.gif1lol.gif, menjam ga za neki dan za neki delkevic vo no 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki er-6n piaggio bev500

Jutros bio vredan, namestio nosač IMG-1372586497-V.jpg i onda nisam mpgao da se vozim jer nisam poneo inbus da zategnem ploču i spojnicu nosača :ups: , jbg danas sam specijalno retardiran.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki er-6n piaggio bev500

Ne sećam se tačno, negde oko 100e nosač + ploča kappa. Sad još kofer d'uzmem, ova ploča je za 45 l pa naviše.

Jel neko od vas sam menjao svećice? Ne znam da li moram da otkačinjem rezervoar ili je dovoljno samo da ga podignem. Treba da mi stigne moment ključ u ponedeljak, konačno pa se bacam u majstorisanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki er-6n piaggio bev500

Iridium NGK su oko 1200 +/- 100 din komad, 9mm zazor, CR9***, ima ih u mass i guevari što se Beograda tiče, ja još nisam uzeo ali tu je negde cena.

Dobro je što ne moram da skidam rezervoar, zentam se da čupam crevo za gorivo, air box valjda nije problem skinuti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

nisi procitao lepo dizes rezvoar znaci ceo :D nije tesko, imas 2 crveca i jedan kabli, crevce za gorivo ima jednu plastiku koju izvuces pa skines crevce i vratis tu plastiku, balic otkacis , a 3 crevce je za prelivanje kad prepunis rezervoar nista tesko, 2 srafa ga drze ceo rezervoar, airbox skidas prvo desno kabli za struju i od napred cevcicu gumenu i pomeris celu tu kutijicu malo , onda gde je uslo ono crno crevce odsrafis 4 srafa, i unutra 4 komada ( treba ti imbus) odsrafis njih ali pazis da ne roknu u sub-throtle i dignes gore, imas dole 2 creva jedno debelo koje moras da vratis posle na motor, a drugi je da prelivanje ulja, to je to

sbrda sdola sam pisao na brzinu , posto zurim cim nadjem vreme napisacu detaljno i sliku cu okaciti, evo ti klip

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 98 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Kawasaki er6n 06' zx6r 05' z750 07' Z750 07'

A klip da ga cujemo 1zvizduk.gif

 

Evo napravih neki snimak na brzaka. Telefonom pa nije neki

 

Malo da se cuje

 

 

Kakav je bre ovo fen hahah , salim se odlicno se cuje.Ali ako se nadjemo sa woo-om u gradu bice, ajde da ga merimo!:moto3: Svaka cast za asupuh, nego ljudi hocemo li se okupljati pa kao prava sekta da budemo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: Z1000

A klip da ga cujemo 1zvizduk.gif

 

Evo napravih neki snimak na brzaka. Telefonom pa nije neki

 

Malo da se cuje

 

 

Kakav je bre ovo fen hahah , salim se odlicno se cuje.Ali ako se nadjemo sa woo-om u gradu bice, ajde da ga merimo!:moto3: Svaka cast za asupuh, nego ljudi hocemo li se okupljati pa kao prava sekta da budemo :)

 

Ma ne fen, masina za kukuruz kako rece Aca :takoje:. Ajd da se okupimo, ali ako moze posle 17h. Jbg radim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki er-6n piaggio bev500

@AIeksandar Svecice su menjane pre više od 10.000, hteo sam da ih menjam još čim sam kupio motor prošle godine, ali nikako da stignem da se pozabavim sa sredjivanjem sitnica. Motor generalno dobro radi, ali moram da mu podesim ler gas, vrti ga na 1000, trebalo bi malo više, kad ga posle nedelju dana upalim sauh ne digne obrtaje i desi se ponekad da se toliko spuste da se motor ugasi .:neznam:

Sad kad mi je Dzony93 objasnio proceduru za svećice mnogo je tu čačkanja, ja sam na kolima sam to radio, laganica, menjao sam i ceo ECU +imobilizer , čistio EGR i dosta drugih sitnica, umem sa tim da se izborim, al mi problem da čupam creva sa rezervoara i da kupusam ceo gornji deo da bi stigao do svećica.

A moment kluč nije neophodan, ali generalno svećice ne treba pretezati, čak je i štetno za glavu, zato lepo podesiš silu na ključu i miran si.

 

Mene je sramota mog auspuha, ovaj fabrički ko da su ga pravili za porodilište....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Motorni imam ja jedno resenje za auspuh ako se slozis samnom javicu ti na pm. Ja sam dizao rezervoar par puta cisto zbog mog cackanja oko motora a idiot svecice ni da proverim, mada trebaju na 30k km da se menjanju/provere.,..

Inace i nije to toliko tesko kad vidis, ja sve sam cackam oko motora, samo viljuske nisam smeo da diram

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Ok, idle se podesava na jedan shraf sa desne strane ispod tanka imas sliku u manualu - 5sec posao.

Broj obrtaja na sauhu takodje moze da se podesi - svc. manual.

Svecice se menjaju na 25.000km ako je sve dobro sa motorom i ako dobro radi. (ja sam promenio moje na 16k i apsolutno su kao nove).

Najmanji problem je cupanje creva iz rezervoara jer cim povuces kontru ono ispada samo, npr teze je rastaviti tj iscupati dzek od pumpe za gorivo.

Sledeci problem je skidanje Coils koji leze na svecicama (znaju da zapeknu i nekad se tesko cupaju), a posle toga opruge koje se nalaze unutar Coils i koji drze rep svecice (znaju da se deformisu i onda nece dobro drzati kontakt na novim svecicama - treba da se vrate u prvobitno stanje za taj posao ti treba neka celicna igla)

Ako uzimas moment kljuc samo zbog svecica (15Nm) pozajmicu ti ja moj nemoj bacas 30e :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

I ja znaci za 2-3k km da menjam, A mora li bas moment kljuc? On dobar i za zatezanje lanca itd...

 

Ti kako agresivno vozis mislim da tvoje izgore posle jedne voznje!

A lanac u agregatu, pa moment kljuc je kao stvoren za dotezanje istog! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja