Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ER-6N/F topik

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki er-6n piaggio bev500

Uspeo sam da sredim menjač, ispraviše ga ljudi, još su ga i prefarbali, ko nov. Odma pala probna vožnja, sveže gorivo i gassss :D

Nego , pošto sam vozio offroad po asfaltu - bilo je više zemlje nego asfalta, jer u blizini garaže ima neko gradilište pa je put sahranjen ilovačom, sad mu dajemo 40 dana - i zapatio sam pola kile koječega po motoru, ajd to e lako skine i jedino što estetski smeta, ali mene zanima kako da očistim lanac od djubreta ? Čime vi čistite lanac ?

Ja sam do sad samo nekom krparom i posle se dovrši sprejem za podmazivanje i to je to, ali mislim da će sad morati da padne neka hemija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 532 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Motulov sprej za ciscenje lanca je po meni odlican. Samo ovaj sam koristio i ne znam kakvi su od drugih proizvodjaca , ali nije bilo ni potrebe da ga menjam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ....

Za lanac kupis petrolej, najobicniju cetku za farbanje(nju skratis malo) i namackas lanac petrolejom da on lepo sve odmasti. Onda uzmes bilo koji brake cleaner i isprskas ceo lanac( da istera svu prljavstinu i bukvalno osusi lanac). Sacekas jedno 15-ak min, i poprskas lanac motulovim chane lub-om(ja koristim iskljucivo road +), I to ti je to0takoje.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Kazu petrolej je dobar za pranje

 

ja petrolejom cistim, jee... kevu kako cisti 1jee1.gif cetkica za zube potopi je u petrolej i pici skines sve i svasta, posle mlakom vodom isperi samo ili pod pritiskom ( ako imas karcher ili slicno) i posle malo provezi koji krug da se zagreje lanac i podmazivanje. Ja jos nisam sklepao cudo od cetkica da brze cisti lanac, ali mi i stender treba za to..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki er-6n piaggio bev500

Ja majmun bio u Beču pre par nedelja i nisam svratio do louisa, a ovo bi baš leglo na moju lenjost.... btw imam sličnu spravicu za bajs, samo mnoogo losijeg kvaliteta, ali zverski čisti.

 

 

aj sad se svi smejte: Gde da kupim petrolej ? Jbg Rokfeler umro, znam da je on to valjao narodnim masama,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

nekad proda po auuto pijjacamma ovi sto rade uu zeleznice srbije, malo cornuu tamo i prodajuu... Sa tim bolje cistim nego ovim iz farbara :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

nekad proda po auuto pijjacamma ovi sto rade uu zeleznice srbije, malo cornuu tamo i prodajuu... Sa tim bolje cistim nego ovim iz farbara :D

 

Mislis: Nekad prodaju po auto pijacama ovi sto rade u "Zeleznici Srbije", malo cornu tamo i prodaju... Sa tim bolje cistim nego sa ovim iz farbare?

 

Zakljucak je da ti preporucujes coveku da se cima po auto pijacama da vidi na kojoj likovi iz Zeleznice prodaju kradeni petrolej, jer taj bolje cisti nego kupovni! I sve to zarad ociscenog lanca, koji ce posle verovatno oko vrata da nosi?

Idem u garazu da ti iskujem orden! :D

 

400px-Warning_icon.svg.png

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Kawasaki er6n 06'

Sta toliko komplikujete kao da treba da perete ko zna sta?

Uzmes lepo naftu,cetku za farbanje,operes lanac sa svih strana,isperes vodom pod pitiskom,sacekas da se osusi 15-20min,poprskas sprejom i zavrsena stvar.3 strane samo o lancu se prica...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki er-6n piaggio bev500

Završio registraciju danas, :jee: KONAČNO. Posle posla se javljam šaneru za petrolej ;)

Hvala na savetima.

 

@Stefan010 baš je puno djubreta pokupio lanac pa zato se povela priča o temeljnijem čišćenju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

nekad proda po auuto pijjacamma ovi sto rade uu zeleznice srbije, malo cornuu tamo i prodajuu... Sa tim bolje cistim nego ovim iz farbara :D

 

Mislis: Nekad prodaju po auto pijacama ovi sto rade u "Zeleznici Srbije", malo cornu tamo i prodaju... Sa tim bolje cistim nego sa ovim iz farbare?

 

Zakljucak je da ti preporucujes coveku da se cima po auto pijacama da vidi na kojoj likovi iz Zeleznice prodaju kradeni petrolej, jer taj bolje cisti nego kupovni! I sve to zarad ociscenog lanca, koji ce posle verovatno oko vrata da nosi?

Idem u garazu da ti iskujem orden! :D

 

400px-Warning_icon.svg.png

 

 

Mogao bi da budes malo ucestaliji sa translate-om :rolleyes:

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

brate riknula mi tastatura na laptop-u -.-'' popizdeo sam malopre, pola slova crkla a ova sto i dalje rade treskam da bi otkucao poruku, i to sam je skoro zamenio ...!!

A razlikuje mi se nesto taj petrolej sto oni prodaju nego ovaj iz farbare za 50 dinara 2 litra, zuckast je i nekako deluje gusce od ovog iz farbare . A sto da se ne proseta po pijaci uvek naidje na nesto korisno :P

Odo da tresnem dole laptop....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Kawasaki er6n 06'

Završio registraciju danas, :jee: KONAČNO. Posle posla se javljam šaneru za petrolej ;)

Hvala na savetima.

 

@Stefan010 baš je puno djubreta pokupio lanac pa zato se povela priča o temeljnijem čišćenju.

 

Brate nije bitno cime ga peres,petrolejom,naftom,gorivom,sve je to isto,vazno je kako :) al ok,ako ti kazes da mora da bude temeljno :)

Aleksandre i Stefane kv,ne dirajte mi Dzonija,necemo sad da lomimo jezik jer smo s juga,ruzumete sta decko oce da kaze 1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Završio registraciju danas, :jee: KONAČNO. Posle posla se javljam šaneru za petrolej ;)

Hvala na savetima.

 

@Stefan010 baš je puno djubreta pokupio lanac pa zato se povela priča o temeljnijem čišćenju.

 

Brate nije bitno cime ga peres,petrolejom,naftom,gorivom,sve je to isto,vazno je kako :) al ok,ako ti kazes da mora da bude temeljno :)

Aleksandre i Stefane kv,ne dirajte mi Dzonija,necemo sad da lomimo jezik jer smo s juga,ruzumete sta decko oce da kaze 1nanana.gif

 

sto te nema u nis 1zvizduk.gif ? Sutra stizu ona crevca i racve pa bi trebalo u toku dana da sredim iap i jos neku modifikaciju na airboxu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Kawasaki er6n 06'

Jos sam u leskovac,u cetvrtak idem u pirot busom na sudjenje, pa ako ne odem na derbi u subotu dolazim kod tebe u petak,ako odem onda u nedelju,jel moze?A za mene crevca 0stabre.gif?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

ce zakoljemo prasence za crevca sta se brines 1lol.gif1lol.gif , salim se kolega mi je poslao 3-4 t racve i nekolko crevca da vidimo sta odgovara imace i za tebe :D , ja sad turam crevca, zapusujem pair valve i one plocice 2 skidam i miran 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Kawasaki er6n 06'

ce zakoljemo prasence za crevca sta se brines 1lol.gif1lol.gif , salim se kolega mi je poslao 3-4 t racve i nekolko crevca da vidimo sta odgovara imace i za tebe :D , ja sad turam crevca, zapusujem pair valve i one plocice 2 skidam i miran 1lol.gif

 

Verovatno idem na derbi,tako da se vidimo u nedelju da zavrsimo to i da okrenemo neki krug u nis 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

LJUDI ODRADIO SAM IAP I SKINUO SUB THROTLE PLATES~! ( sg moze bez caps :D ) Ja motor ne prepoznajem majke mi skroz drugi motor, nije vise ,, nadrkan`` mnogo mirnije radi i polazi, kada menjate brzine nema da poskace onako prgavo nego skroz ravnomeran rad motora, bolje ubrzanje, mirniji je mnogo . Preporuka za ove 2 modifikacije uz izvadjene usisnike! E da nema onako naglog usporavanja kad pustite gas tj ima ga ali ne toliko drasticno kao ranije, 45 min poso najvise vremena mi trebalo da vratim rezervoar budala zaboravio napred na one smernice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

evo slika iap moda a crveno sto je obelezeno, to su sub-throtle plates koje sam takodje skinuo>

Evo slike rucica sto su stigle inace carinili skuplje nego sto kostaju, meni led diode carinili kao da su 10 e ne 2 usd..

post-16583-0-04231800-1368695707_thumb.jpg

post-16583-0-41278300-1368695710_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja