Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa strujom

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

Pozdrav,

Vozim GSXR 750 SRADi desava se sledece: pre mesec dana primetim da mi je akumulator dosta slab i da teze vergla.....odem u radnju kupim nov akumulator namontiram i sve radi lepo do juce....naime odem na voznju od 100 tinak kilometara, sednem napravim pauzu opet krenem motor pali normalno i posle 50 metara semafor ja ugasim motor da se ne greje bez veze i kad da upalim cvrc akumulator prazan.....zamolim kolegu upalim ga preko kablova radio nekih 10 min ugasim ga opet pokusam da upalim nece akumulator kao da je prazan, opet ga upalim vracan se nazad kuci vozim ponovo stotinak kilometara stanem na jednoj pumpi ugasim moto krenem pali normalno, dodjem kuci u nedoumici. Jutros ga ponovo probam upalio normalno ja rekoh da radi desetak minuta pod svetlima ugasim ponovo pokusam nece! Ne znam sta se desava ako nego ima neki predlog??? U medjuremenu sam dodao jednu trakicu sa led diodama mozda ona ima neke veze po pitanju vece potrosnje struje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: nbgd-obrenovac
  • Motocikl: SC 57

Ako znas da izmeris napon na akumulatoru to ce ti sve reci...ili je regler u pitanju ili stator...javi se da ti detaljnije objasnim kako da proveris ako se snalazis sa merenjem napona

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

Ako znas da izmeris napon na akumulatoru to ce ti sve reci...ili je regler u pitanju ili stator...javi se da ti detaljnije objasnim kako da proveris ako se snalazis sa merenjem napona

 

Ne znam kako se meri napon, ne znam gde se nalazi regler a ne znam ni gde se nalazi alternator ili sta vec ima na SRAD-u ako znate pomagajte? Unapred hvala

P.S uvukao se neki djavo u motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12268 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

A da dođeš u Višnjičku 84 da to zajedno pogledamo i proverimo? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12268 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

A šta je to za akcijaša? :D (nisi u profil upisao mesto odakle si)

 

Ako ne znaš sam, nađi nekog drugara elektroničara sa digitalnim voltmetrom, pronađite akumulator :D i premeri napon na njemu sa ugašenim motorom. Treba biti oko 12.5 - 12.6 VDC. Kresneš motorče i negde na 3000 obrtaja opet premeri napon, trebao bi biti oko 14 VDC, sa upaljenim svetlima možda malo više a možda i malo manje, zavisi od reglera.

Ako je napon na "gasu" ispod 13 VDC, ne valja ti regler ili alternator. Ako je iznad 15 - 16 VDC ne valja regler...

 

Pogledaj i kleme na akumulatoru da nisu oksidisale pa pritegni i očisti. Proveri i nivo kiseline ako nije akumulator sa gelom...

 

Eto, to za prvu pomoć, pa ćemo videti dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

A šta je to za akcijaša? :D (nisi u profil upisao mesto odakle si)

 

Ako ne znaš sam, nađi nekog drugara elektroničara sa digitalnim voltmetrom, pronađite akumulator :D i premeri napon na njemu sa ugašenim motorom. Treba biti oko 12.5 - 12.6 VDC. Kresneš motorče i negde na 3000 obrtaja opet premeri napon, trebao bi biti oko 14 VDC, sa upaljenim svetlima možda malo više a možda i malo manje, zavisi od reglera.

Ako je napon na "gasu" ispod 13 VDC, ne valja ti regler ili alternator. Ako je iznad 15 - 16 VDC ne valja regler...

 

Pogledaj i kleme na akumulatoru da nisu oksidisale pa pritegni i očisti. Proveri i nivo kiseline ako nije akumulator sa gelom...

 

Eto, to za prvu pomoć, pa ćemo videti dalje.

 

Imam ja voltmetar i to digitalni :) samo da vidim da li mogu da se snadjem sa onim potenciometrom gde treba da ga stavim, sutra cu da pokusam.

Inace akumulator je nov stavljen pre mesec dana, kleme stoje cvrsto a na akumulatoru pise da se ne otvara pa se verovatno i ne doliva nista....

Sto se tice ovih 180 km mogu ja to da izduvam samo da se ne isprazni sranje negde pa ostanem na pola puta :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12268 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pa onda si ti stručno lice za merenje napona, inokosno - samostalno lice ;D

 

Probaj, ne možeš ništa da "zezneš" a ono dugme na instrumentu namesti na 20 VDC ;)

 

Moguće je da te zeza kontakt-brava a i rele anlasera, ali o tom - potom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

Pa onda si ti stručno lice za merenje napona, inokosno - samostalno lice ;D

 

Probaj, ne možeš ništa da "zezneš" a ono dugme na instrumentu namesti na 20 VDC ;)

 

Moguće je da te zeza kontakt-brava a i rele anlasera, ali o tom - potom.

Javljam sutra popodne rezultate....Hvala ti unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM SMR 690

Arakis ako se secas ja sam se prijavljivao za shtelovanej migavaca migavaca :D jel ce biti nesto od toga ?  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

proveri ti kontakte malo i kako su ti zavrnute kleme. Ne moze motor da nekad drzi struju celu noc a nekad da ga isprazni za 10 min. Ocisti sve i zategni pa onda ronjaj dalje. Ja sam imao slican problem jer mi je kabal bio labav na klemi. Kupio nove,stegao i dovidjenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: nbgd-obrenovac
  • Motocikl: SC 57

Ako kad upalis motor napon na akumulatoru padne ili ostane isti,onda moras meriti ulaz u regler.Onti se nalazi levo u repu prepoznaces ga po hladnjaku,aluminijumska ploca sa rebrima.Iscupas dzek,u njemu ima 5 zica 3 su ulaz b1,b2,b3.Upalis motor imeris naizmenicni napon AC  izmedju b1-b2,b2-b3,b-1b3 na strani DZEKA ne reglera.trba da imas na 5000 obrtaja 55-70V naizmenicno AC.Ako nema napona riknuo stator ako ima regler...Nadji nekog u blizini ko je vican da to izmeri,pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

Evo rezultata merenja:

 

Ugasen motor struja na akumulatoru  11.9 v

Upaljen na leru 11.9

Upaljen na leru sa svetlom 11 v i pada na 10.9

Upaljen bez svetla na 3000 obrtaja 13.8-13.9v

Upaljen sa svetlima na 3000 obrtaja 11.6 -11.7v

 

 

Jel nekom nesto jasnije sad? meni nije....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: nbgd-obrenovac
  • Motocikl: SC 57

Moguce da je ostecen regler, a moguce da je riknuo neki od namotaja statora ima ih 3 pa puni ali ne dovoljno...izmeri napon na one tri zice sto sam rekao b1,b2,b3 i ako imas punjac napuni taj akumulator11.9 je prazan pun je 13,7...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

da kazem jos jednom akumulator je kupljen pre mesec dana, elektroliti su bili u drugoj posudi tad sam ga nalio zatvorio i na cepu pise da ne otvaram akumulator....

Aj idem da vidim taj ulaz u regler ako mogu da se snadjem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

Skinuo plastike repa i dosao do reglera i konstatovao sledce:

 

Izmerio sam napon izmedju b1,b2,b3  (nadam se da sam to pravilno uradio-znaci namestim na uredjaju da meri napon jednu klemu zabodem u b1 drugu u b2 pa tako redom) i u svim kombinacijama napon je isti na 3000 obrtaja oko 37

 

ono sto sam primetio je da na samom ulazu u regler jedna od b zica je nagorela....istopljena

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

prema onom prethodnom merenju slabo ti je punjenje,

kada si merio napon na fazama dali si sa DC prebacio na AC?

ako je 37v onda je malo

ocisti tu buksnu koja je crna i koja je zatopljena jer tu imas pad napona ,pa onda premeri punjenje na akumulatoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: nbgd-obrenovac
  • Motocikl: SC 57

Verovatno je bio los kontakt na toj  fazi pa se grejala i nije bilo dobro punjenje.Stator je verovatno dobar rekoh ti da proveris na 5000 jel imas 55V i vise ako ima OK je ...Proveri i koje su ti snage sijalice na prednjem faru trebalo bi max 55w...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

Verovatno je bio los kontakt na toj  fazi pa se grejala i nije bilo dobro punjenje.Stator je verovatno dobar rekoh ti da proveris na 5000 jel imas 55V i vise ako ima OK je ...Proveri i koje su ti snage sijalice na prednjem faru trebalo bi max 55w...

 

Proverio sam na 5000 obrtaja ima 65 v na sva tri namotaja

regler je skroz izliven samo ulaze te pet zice u njega i jedna od ove tri sto dolaze od alternatora je istopljena bas na ulazu u regler.

Dzek je 20 cm od reglera i tamo je sve ok nije nista istopljeno

 

Po svemu sudeci u pitanju je regler ako se ne varam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

Skup u pi... m.... nisam verovao da je toliko skup. Nemam ovde nikog ko vozi srada..

 

Ne znam sta cu pomogli ste mi mnogo i zahvalan sam vam zbog toga

 

Ne znam ni gde da nadjem regler ako znate nekog pricajte

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12268 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Skup u pi... m.... nisam verovao da je toliko skup. Nemam ovde nikog ko vozi srada..

 

Ne znam sta cu pomogli ste mi mnogo i zahvalan sam vam zbog toga

 

Ne znam ni gde da nadjem regler ako znate nekog pricajte

 

Lepo napisah: pitaj Jošku sa foruma, pošalji mu pp. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja