Jump to content

Moto Zajednica

POMOC ALARM LEGOS 4 Kako programirati

Recommended Posts

  • Drug član, 1029 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Pozdrav ljudi . Vidim da ovde oma dosta njih koji poznaju i rade sa alarmima . E sad ovako .

Imam na motoru alarm M+S LEGOS 4 i interesuje me kako se programira . Naso sam na netu negde za legos 3 ali bi voleo da znam da li je isto kao i za 4 da ne bi nesto sjebo .

Najvise me interesuje da iskljucim funkciju :

kad iskljucim kontakt posle nekoliko vremena sam se aktivira . Znaci ukljuci alarm i blokadu motora ali ne ukljucuje funkciju na udarac i ostalo . Samo znaci onako cito blokade . E sad kad ocu da ga 100 posto aktiviram pritisnem na daljincu on i onda ima sve funkcije .

Znaci to hocu da iskljucim . Malo je zajebano stalno da se ukljucuje cim oduzmes kontakt . Eto juce smo bili po nekoj strasnoj kisi i stali na pumpi on se ukljucio a kad sam ja posle hteo da ga iskljucim kako bi startovao motor on nista . Pogledam i daljinac se toliko napio vode da je zamalo crko . Jedva sam ga osusio da bi upalio motor .

 

Eto mislim da je jasno ako neko zna nek pomaze molim vas .

Pozdrav i unapred hvala !!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Alarm Legos4 je u stvari alarm proizvođača META ALARM SYSTEMS , samo se u Louisu i Hein gericke-u prodaje pod tim imenom....

Tu funkciju blokade posle 20 sekundi kada oduzmeš kontakt je nemoguče izključiti....možeš je samo isprogramirati, da posle 20 sekundi alarm sam pređe u aktivno stanje, ali mu svakom slučaju češ morati pre paljenja stisnuti ono malo dugme na daljinskom....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1029 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

:(

 

Nije valjda .

Naso sam ja nesto pa cu da odnesem kod prijatelja koji se time bavi da pogleda da li to moguce .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

:(

 

Nije valjda .

Naso sam ja nesto pa cu da odnesem kod prijatelja koji se time bavi da pogleda da li to moguce .

 

dogovoreno...odnesi do kolega pa mi posle javi jer ja posle 7 godina ugrađivanja tih alarma na motore još nisam uspeo da pronađem tu caku....možda vama uspe....

jedino ako su ove godine menjali šta na softweru, ali ne verujem...

inače originalni alarm za bmw motore je isto od Meta alarm systems

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1029 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

http://www.abacuscaralarms.co.uk/manuals/Meta_Legos-Operating-Instructions.pdf

 

Aj pogledaj ovo pa javi sta mislis . Po nazivu je slicno ali da li je to to ili nije . Jos nesto nisam siguran da je legos 4 ali izgleda isto . Legos 2 nije sigurno znaci da je mozda ili legos 3 .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

to su prava uputstva za tvoj alarm.....to je LEGOS3...

inače ti piše več u razdeljku "PASSIVE ARMING", da se ta funkcija automatski uključuje...

Smeta mi jedino stavka 8 pod SPECIAL FUNCTIONS (to su one koje se mogu programirati) jer te stavke u prijašnjim serijama alarma nije bilo....možda je to ta stvar koju tražiš....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1029 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Pa pise Enabling of automatic arming . Mozda je to to sto trazim . Nemam ti ja to pojma brate , nego cackam trazim pa mozda nesto i nadjem .

Mnogo bi voleo da tu funkciju iskljucim jer u onakvoj situaciji u kojoj sam ja juce bio ne vidim izlaza . Da prodavacica nije bila ljubazna da ga prosusi fenom  ;D ko zna sta bi bilo .

Ili mozda ti imas nacima da se to nekako preskoci ili iskljuci da ne radi .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

do sada još nisam našao način da isključim tu stvar automatske blokade.

inače opcija sa prodavačicom i nije tako slaba stvar,pogotovu ako je sama kod kuče... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1029 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

do sada još nisam našao način da isključim tu stvar automatske blokade.

inače opcija sa prodavačicom i nije tako slaba stvar,pogotovu ako je sama kod kuče... ;)

Nista od toga druze . Probao i ja po onom iz uputstva i nece . Verovatno zato sto je lego 4 .

Da li taj alarm ima shock senzor . Ima opciju kad pocne podizanje ili pomeranje sa copave on se odma ukljuci . Ali mogu da ga bijem kolko hocu i nista .

I da li mozda ima neko sakriveno dugmence kao ono da se ukljuci servis mod . Ipak ono sto mi se desilio nije za zajebanciju .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1029 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Evo druze bmw ja napokon posle provedenih 3 sata u garazi iskljucio dosadnu funkciju . Verovatno mi je alarm malo noviji nego tamo u uputstvu za programoranje pa nisu naveli da trebaju pokazivaci pravca da trepere kad se programira . Iskljucio sam je i srecan sam sto to moze da se uradi .

 

E sad mi pojasni nesto jer vidim da se razumes oko alarma . Zasto taj alarm nema shock senzor , mozda i ima ali nije ukljucen . U onom uputstvu to ne pise . Ako mozes da mi pomognes javi . Jeste da je i ovo super jer kad prodje neki kamion ili nesto sto izaziva potrese on se ne javlja . Ali mozda bi bilo dobro i da ima shock senzor ( opciju da se ukljuci ) .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Evo druze bmw ja napokon posle provedenih 3 sata u garazi iskljucio dosadnu funkciju . Verovatno mi je alarm malo noviji nego tamo u uputstvu za programoranje pa nisu naveli da trebaju pokazivaci pravca da trepere kad se programira . Iskljucio sam je i srecan sam sto to moze da se uradi .

 

E sad mi pojasni nesto jer vidim da se razumes oko alarma . Zasto taj alarm nema shock senzor , mozda i ima ali nije ukljucen . U onom uputstvu to ne pise . Ako mozes da mi pomognes javi . Jeste da je i ovo super jer kad prodje neki kamion ili nesto sto izaziva potrese on se ne javlja . Ali mozda bi bilo dobro i da ima shock senzor ( opciju da se ukljuci ) .

 

pozdrav omladinac....drago mi je, da si uspeo da isključiš tu funkciju....izgleda da ima noviji softwer, jer na starijima to nije bilo moguče....

inače taj alarm bi trebao da ima shock senzor i mislim da je stalno uključen....izgleda kada si isključio tu funkciju AUTO PASSIVE ARMING, isključio si i shock senzor (broj 6 pod specijalnim funkcijama).

Inače taj alarm je jako osetljiv na položaj montaže (pogledaj u uputstvima kako mora da se montira) inače taj shock senzor ne radi dobro. Mogu ti ja poskenirati i poslati na PM uputstva za taj alarm....ako ti treba naravno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1029 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Pozdrav .

Bilo bi mi od velike pomoci da imam neko uputstvo o alarmu .

Nisam nista dirao za shock senzor . Tako je motor doso kod mene i od uvek nije reagovao na udarce samo na podizanje sa copave . Pogledacu sutra da ukljucim i tu funkciju . A ti ako mozes kad stignes posalji mi molim te uputstvo . Super , mogu i da proverim kako je namontiran .

Unapred ti hvala druze .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

Da ne bih otvarao novu temu nadovezacu se ovde na pricu. Imam pomenuti alarm na motoru, kupio ga od kolege sa foruma 0takoje.gif i funkcionise perfektno, bar do pre mesec dana. Naime, poceo je da ne reaguje na signal za deaktiviranje sa daljinca 0zbunjen.gif Prvi put kad se desilo ja rekoh otisle baterije, izvucem rezervni daljinac kad prc 0ljut2.gif ni on ne deluje i tako se je 15 min vrtim tu, skinem sediste zagledjujem a nemam pojma sta moze da bude. i uredno drndam daljinac dok ga nije iskljucio 1care.gif Odvezoh se ko da nista nije bilo a jos par puta mi je priredjivao sou. Ima neko neku ideju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

ima jedna takva lokacija u Ljubljani, gde nijedan daljinski ne radi....naravno, na zgradi su antene i neki predajnici....čak i dostavljači više ne gase kombije...pogledaj da nije ista situacija kod tebe...kada ti se to desi sledeči put, odguraj motor cca 50 metara pa ponovo probaj. I vidi kako ti je postavljena antena od alarma da nije sa vezicama pritvrđena na okvir motora.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd - ČAČAČA
  • Motocikl: Honda CB650R

Ako si negde pored auto puta merkur i neki delovi Zemuna. Nemo da se brines, kriv je RATEL sa Orionovim CDMA. Dali su im ratelovci frekvenciju koja se poklapa sa daljincima za kola i garaze. Puno ljudi ima glavobolje sa alarmima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

Au, daleko sam ja od Zemuna I Ljubljane al mi se stalno desavalo po gradu, doduse nije bilo samo na jednom mestu. Dok kod kuce nisam imao problema a zivim na 7km od centra.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8213 postova

Da ne postavljam posebnu temu, imam pitanje za LEGOS 4 alarm:

 

Da li dolazi već sa vibration (shock) senzorom ili mora da se dokupi? Mislim na ovu varijantu iz Luisa: http://www.louis.de/_4035a60676eba1d084a00cd08ddf202464/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10034956

 

Kako se vezuje perimetar senzor? Ima neko uputstvo na engleskom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

To su META alarmi, imaju shock senzor.....u stvari je to senzor pomeranja.....

http://www.metasyste.../view/full/3263

 

a shema povezivanja je .....

http://pdf.ampire.de...ef-com3_eng.pdf

 

PS: koliko znam, nemaju perimetar senzor u originalu.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8213 postova

Hmm, gledam sada uputstvo, u detaljima se ipak razlikuje od LEGOSA 4. Evo ga uputstvo za tu Luis verziju: http://cdnxl1.louis.de/shop/zusatz/anl/10034956_engl.pdf , Očito su za tu Luis verziju blago izmenili detalje.

 

Definitivno može perimetar senzor, prodaju ga (http://www.louis.de/_4035a60676eba1d084a00cd08ddf202464/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10034969), samo ne piše kako instalirati, tj. piše samo na nemačkom. Moraće da se prevodi kod Gugla ;)

 

Pošto vidim da si instalirao ove Legose, na koju si žicu vezivao imobilajzer i koje si prekidače kupovao i dobro su se pokazali (za zaštitu sedišta, kofera itd.)? Naravno, za bmw motor ;)

 

Edit: ovo za imobilajzer, naravno šalji na PP ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Hmm, gledam sada uputstvo, u detaljima se ipak razlikuje od LEGOSA 4. Evo ga uputstvo za tu Luis verziju: http://cdnxl1.louis....034956_engl.pdf , Očito su za tu Luis verziju blago izmenili detalje.

 

Definitivno može perimetar senzor, prodaju ga (http://www.louis.de/...tnr_gr=10034969), samo ne piše kako instalirati, tj. piše samo na nemačkom. Moraće da se prevodi kod Gugla ;)

 

Pošto vidim da si instalirao ove Legose, na koju si žicu vezivao imobilajzer i koje si prekidače kupovao i dobro su se pokazali (za zaštitu sedišta, kofera itd.)? Naravno, za bmw motor ;)

 

Edit: ovo za imobilajzer, naravno šalji na PP ;)

 

Ako zapnes kod Gugla, javi se!

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja