Jump to content

Moto Zajednica

Vojvodjani,gde su Vam kacige ?????

Recommended Posts

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

u vecini  USA

 

NIJE obavezno nositi kacigu ako imas vise od 17 godina

 

 

pa eto zasto doktori imaju velike plate :) imaju posla

ni pojas ne moras da nosis?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

pojas mora

 

e sad, u jednom delu zemlje mozes da dobijes kaznu za pojas

(ako te vidi da ne nosis, zaustavi te)

 

a u drugom , samo ako te je zaustavio za nesto drugo (brza voznja itd) i pritom vidi da nemas pojas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Iscitah ja ovo, pa da pomenem pae stvari.

Napisano je - da na primer u B. Palanci skoro niko ne nosi kacigu.

Neko je takodje napisao da u Novom sadu velika vecina nose kacige .

 

  Odgovor na postavljeno pitanje bi bio otprilike ovakav :

 

  U manjim mestima se maltene svi znaju, ima tu puno rodjaka, prijatelja, kumova, skolskih drugova, ljudi su prisniji, pa kako da policajac pise kaznu prijatelju, kumovom sinu il nekom slicnom, i to prolazi tako.

 

  U vecim mestima vec zbog vece populacije - mnogo je manje i rodjaka i prijatelja i kumova, pa se nenosenje kacige NE tolerise i kazne se placaju, pa se ljudi naucili i nose kacige.  Ja na primer imam dva motora, zoljicu i skuter i imam dve integralke i pet dzet kacige ( otprilike u koferu svakog motora po jednu ), jedna dzet kaciga mi stoji kod prijateljice, a imam jos jednu integralku u vikendici gde takodje imam jedan moped .

 

  Jedino sto mogu da primetim da ova pojava nenosenja kaciga u manjim mestima nije samo u Vojvodini, vec u celoj Srbiji ( uverio sam se vise puta ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Backa Palanka

sto se tice "bajkera" u backoj palanci, potvrdjeno niko ne nosi kacige, ima nas par koji okacimo o tintaru pa budemo prozvani od strane "bajkera"

pa zar na ovu vrucinu i tako to...

steta sto se nismo mimoisli dok si bio u B.Palanci pa da odemo na neko pivo "znojavo" :)

poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

    Cesto sam sluzbeno u Pancevu, i tamo izgleda da kaznjavaju one koje nose kacige ;D. Ali stvarno, retko ko ih ima na glavi. Da ih barem okace na lakat, bilo bi mi lakse :)......kada ''poljube'' asfalt, onda je kasno....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 952 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

kao sto lijan rece problem malih sredina, jedno vreme je u vrscu postojao dogovor sa plavima da ne mora da se nosi kaciga po gradu, ali da nema divljanja nego samo svaler gas. ja to nikad nisam postovao, uvek nosim kacigu a svaleram se iskljucivo po kucama ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne vozi brze nego sto tvoj andjeo cuvar moze leteti., 113 postova
  • Lokacija: vs-ns
  • Motocikl: ,yamaha tzr 125

u vrbasu je isto bez kacige voze dosta njih i nikom nista !ja inace nikud neidem bez kacige pa ni do radnje koja je u drugoj ulici.u vrbasu ima jedan lik (tatin sin) vozi intrudera u gacama bez majice i kacige ! njega niko nesme da dira a ja da vozim bez majice i bez kacige  odma bi me dirali.!strasno >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 952 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

da vecina devojaka vozi bez majice i njih bi dirali  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Kod nas je problem nenošenja kacige u suštini više problem neznanja i opšte bahatosti.Kada neko samo jednom svojom ili tuđom greškom oproba tvrdoću asfalta, shvati kako smo mekani. Bio sam u Nemačkoj pre 3 nedelje na skupu od 30.000 motora, i NI JEDAN bez kacige, a bilo je +30, ali jbg, naš čovek je pametniji od nemca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7263 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

ljudi moji, pa kako ne kapirate, pa ti likovi ne nose kacige ne zbog vrucine +35 , ne zbog toga sto ce ih neko prozivati, NEGO zato sto ako stave kacigu nece im se videti face, nece moci pickice da ih vide kako su oni face, jebaci pravi, pa kako da ispadnu frajeri ako ih nemogu ribe indentifikovati, i nek kaze ko sta oce ali to je CISTO samo zbog toga - zbog KURCENJA.

A onda kad se neki takav kuronja razvali i pola mozga mu istece na asfalt onda krecu price, jaaao kakva tragedija , pa bio je mlad pun zivota, pa ovo pa ono, eee takvih mi nije zao, to su sami trazili.

Nije kaciga izmisljena zbog mode ili zato sto je nekom tamo inzinjeru bilo dosadno pa je izmislio, to je SA RAZLOGOM.

A sto se tice Vojvodjana, nemogu ih braniti po tom pitanju, mnogi ne nose kacige, ali mnogi ih nose, ali ja to svakako nebi vezivao za odredjeno podrucje, u citavoj Srbiji je ista stvar, neki nose neki ne....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

ljudi moji, pa kako ne kapirate, pa ti likovi ne nose kacige ne zbog vrucine +35 , ne zbog toga sto ce ih neko prozivati, NEGO zato sto ako stave kacigu nece im se videti face, nece moci pickice da ih vide kako su oni face, jebaci pravi, pa kako da ispadnu frajeri ako ih nemogu ribe indentifikovati, i nek kaze ko sta oce ali to je CISTO samo zbog toga - zbog KURCENJA.

A onda kad se neki takav kuronja razvali i pola mozga mu istece na asfalt onda krecu price, jaaao kakva tragedija , pa bio je mlad pun zivota, pa ovo pa ono, eee takvih mi nije zao, to su sami trazili.

Nije kaciga izmisljena zbog mode ili zato sto je nekom tamo inzinjeru bilo dosadno pa je izmislio, to je SA RAZLOGOM.

A sto se tice Vojvodjana, nemogu ih braniti po tom pitanju, mnogi ne nose kacige, ali mnogi ih nose, ali ja to svakako nebi vezivao za odredjeno podrucje, u citavoj Srbiji je ista stvar, neki nose neki ne....

+1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Banovci
  • Motocikl: Suzuki Freewind 650

 

i nek kaze ko sta oce ali to je CISTO samo zbog toga - zbog KURCENJA.

 

 

 

kaparam ja to zbog KURCENJA, al ja se bez kacige osecam ko go qrac medju ruzama pa nek je i 40+ .

 

Kacigu skidam ne kad parkiram motor , nego tek  kad udjem na gajbu  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 / Aprilia Sr 50

a sto se tice nosenja kaciga na laktu,ruci kako god...e to nemogu pa sve da mi platis :)

Smeta brate,mesto joj je samo na Vugli :D  e da, i ja kad sam imao udes,na glavi sam imao zakopcanu kacigu,i opet mi je odletela,a inace bila mi je taman...nisam ni brzo isao,tako da tu stvarno nema pravila !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 / Aprilia Sr 50

veruj mi da neznam...bilo je dosta ljudi oko mene tad,i svi su rekli da mi je kaciga odletela,meni je tad najmanje bilo do toga kako :)

Ali sam posle nesto razmisljao,pa ni meni nije bas jasno,ali ajde...Valjda sve zavisi kako padnes!

znam samo da je tad nisam nosio,sad nebih imao zube :D  tako da i ako je ispala,itekako je posluzila svrsi! (Hvala bogu)  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja