Jump to content

Moto Zajednica

Prednja viljuska MZ-ETZ

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova

Pozdrav svima !

 

 Kao novi clan red je da se predstavim. Zovem se Mićko, iz Jagodine sam. Imam 33 godine i veliki sam ljubitelj kruzera i copera. Posto zivimo tu gde zivimo, mogucnosti za kupovinu neke ozbiljnije masine su skoro pa nikakvi. A tu se javlja jos jedan problem. Zbog mojih izuzetnih gabarita( 190cm i 130kg), imam poteskoca sa voznjom nekih jeftinijih serijskih modela, a probao sam ih poprilicno. Tako da sam resio da napravim trajk po svojoj meri. Kao agregat ce posluziti motor od peglice( fiat 126p), a inspiracija mi je bio clan ovog foruma Igy trike. Posle vise konsultacija, izbor za prednju viljusku je pao na neku od modela MZ-ETZ. Treba mi vasa pomoc oko izbora. Znaci treba mi KOMPLETNA prednja viljuska, vile, opruge, kocioni sistem, felna. A ako neko poseduje to sto meni treba i bio bi voljan da mi ustupi, otvoren sam za svaku vrstu dogovora.

 

Jos jednom,pozdrav, pa se javite. Svaka pomoc je dragocena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

ja ti nebi preporucio za tryke vilu od mz-a pre ti napravi ovo...  ;D ;D

odlicno radfi, provereno!! kontaktiraj Mikitryke sa foruma.

post-8170-12879085338687_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

ne to je rucni rad i vozi se na Tryke... imao sam prilike da isproba,mm kako radi... dobices nacrte za izradu, Ova je cela od prohroma. ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Pa ajd, ako imas te nacrte,bio bih ti zahvalan do neba. A za prohrom OK, inace cu neke stvari raditi od prohroma ( korman, ukrasni elementi ), tako da ne bi bio problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Na izgled lepa skalamerija....za vožnju nije...ne verujem da to može da se vozi,pogotovo ne bezbedno!Tu efekta prednje viljuške i nema....Moj jedan poznanik pravio neku ''budževinu'' sa viljuškom od cevi koju je prekopirao sa nekog ''čopera''....''Torziona viljuška''...U vožnji se odvrnuo šraf,on se zgembao i čudom preživeo...Ne savetujem nikome ovakve ''rukotvorine'' pogotovo na našim putevima...punim rupa i džombi...Uvek će bolje da radi fabrička viljuška (teleskopska) nego neka ''budževina'' ...

da nije sa falkon....  :D :D ipak ova budzevina ekstra radi na Tryke, ima hoda oko 12-13cm... sto je dosta solidno ...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Malo ne potrebni komentari. Ko je ne uman ili ne maran, nema potrebe da se kaci sa bilo kakvim projektima.Ako ne pritegnes prednji tocak ,pasces i sa novog motorcikla.

Gomila tricikla se uspesno vozi decenijama po Srbiji.Jedan od opipljivih dokaza je na ovoj adresi: http://www.konzulmoto.co.rs/  (obavezno pogledati sajt za one koji ne znaju) .  Napomena da, ako se pravi tricikl na bazi automobila sa motorom pozadi. teziste takvog projekta je vecinsko pozadi, iza zadnje osovine. Kod projekata sa bubom, obavezno se prednji deo otezava. Hocu da kazem da MZ viljuska sasvim normalno podnosi takva opterecenja.Ista viljuska je se dobro nosila i sa mnogim projektima copera znatno vece kubikaze i tezine nego sto je MZ. Da li se neko seca da je Honda CBX iz 80-tih godina sa 1000ccm i 6 cilindara, sa tezinom preko 260kg imala prednju viljusku promera 35mm . Isti promer je i na MZ-u.

Forum bi kod tehnickih pitanja trebao da bude mesto gde se iznose proverene i tacne cinjenice a ne price rekla-kazala ili iz druge, trece ili ko zna cije ruke.Micko nema iskustva sa ovakvim projektima i pita za upotrebne savete a ne za vradzbine i paganski pristup mehanici.Dakle, ko hoce i zna, neka mu pomogne.

 

 

th_41084_2237599532_7e2150305a_122_125lo.jpgth_41085_2296850298_0f64eda615_122_115lo.jpgth_41087_61_122_193lo.jpgth_41088_2873344860_9fbfdbe078_122_589lo.jpg

th_41089_2880225028_e103b5a187_122_516lo.jpgth_41095_cover_122_387lo.jpgth_41096_moto_vw_122_198lo.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Upravo to.

 

HVALA na podrsci ! ;)

 

Ah da , zamalo da zaboravim. Da li cu ja sa svojih 130kg biti dobar balans tezine ?  ;D ;D ;D

ma bices, samo kakav pravis sa dva sedista - tri, ili samo za sebe...  ;):D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Baš lepa tema.  :)

 

Obaveštavaj naš šta se dešava, okači slike, treba ovaj rad pratiti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja