Jump to content

Moto Zajednica

Funduro Ekipa - BMW F650 & F650GS

Recommended Posts

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Био данас у делти, поручио неке пластичне шрафиће, пријатно ме изненадили....стижу у четвртак а цена смешна.....

 

Manjerka brate rodjeni, nesto si mi uvek stur sa informacijama :)

 

sta mene zanima... jel si znao cene srafica pre nego sto si krenuo do Delte ( preko OEM-a , ebay-a itd ) ili si na licu mesta utvrdjivao ?

 

Jesi li se raspitivao za jos nesto ? Jel mesto na kome se raspitujes za delove za motor isto ono na kome ljudi narucuju i za automobile ?

 

Pitam zato sto sam samo jednom isao do delte i to za Fiat delove... i ja sam imao super iskustvo za ne poverovati... malo skupo ali prijatno ...

 

ps. Verovatno cu u Nedelju menjati ulje i semeringe u stapovima... dajte dimenzije i korisne informacije ... znam da ima negde no me mrzi da trazim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

...

ps. Verovatno cu u Nedelju menjati ulje i semeringe u stapovima... dajte dimenzije i korisne informacije ... znam da ima negde no me mrzi da trazim :)

Semering sa poklopčićem košta $46 kod BMW-a. A kod Honde isto to košta $22. Evo ti Hondin kataloški broj: 51490-MN8-305. Tačne dimenzije semeringa su 54x41x11 mm.

 

BMW-ovo ulje za viljuške košta $22. Repsol ulje za viljuške košta $8. Trebaće ti dve flaše; ulje težine 10W. Ili 7.5W, ako voliš mekanu vožnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Aranđelovac-Beograd
  • Motocikl: BMW 1200 GSA,BMW R 850R , Honda ST1100 Pan-Europa,Honda PCX 125 Liberty 125,Tomos APN6

41x54x11 Semering.

Ja kupio kod Radulovića nešto ispod 1000 din. komad.

Ulje BMW za viljuške kod njih 1700 din.

Pa kad namestiš dovozaj se da vidimo kako "špiluje"

 

Motoholic zašto 2 flaše u katalogu kaže sledeće :

 

Front fork oil (at oil change)

Regular suspension - 600 cc (20 U.S. OZ716.8 Imp. oz.)

BMW 7.5 wt. fork oil

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Zato što u flaši imaš jedan litar, a imaš dve viljuške po 600 cc, što znači da će ti trebati 1.2 litra.

 

Jel' to cena samo za semering ili zajedno sa onim poklopčićem za prašinu? (A posle se žalite kako je u SRB sve skupo, cccc.... :lol: )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Aranđelovac-Beograd
  • Motocikl: BMW 1200 GSA,BMW R 850R , Honda ST1100 Pan-Europa,Honda PCX 125 Liberty 125,Tomos APN6

To je cena samo za semering,poklopci su bili oko 1300 po komadu.Ako si siguran da ide 2x600cc onda ovaj moj majstor ne valja.On mi je sipao 2x300cc a viljuška normalno radi.

Sad sam zbunjen skroz.Proveri ti to negde pa podeli sa nama.

Unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Bane rece ti za 7.5W da je mekanija voznja ... znaci da je sa 10W manje mekana ali sta se jos dobija sa ovime ? eto prednosti i mane...

 

Pedja, Bane hvala :takoje:

 

ps. umalo da pitam da li ima nekog specificnog alata jer radim u solo verziji ali i za vece gluposti sam iscitavao F650.com tako da cu i sve ovo jos jednom da predjem + obnavljanje gradiva sa DVD-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

To je cena samo za semering,poklopci su bili oko 1300 po komadu.Ako si siguran da ide 2x600cc onda ovaj moj majstor ne valja.On mi je sipao 2x300cc a viljuška normalno radi.

Sad sam zbunjen skroz.Proveri ti to negde pa podeli sa nama.

Unapred hvala.

Evo, proverio sam u BMW-ovom tehničkom uputstvu:

 

i-mLN8hFX-M.jpg

 

"Per fork leg" znači po nozi viljuške, odnosno što se kod nas kaže po štapu.

 

(nemoj da se ljutiš na majstora, svako može da se zezne - dok god nije napravljen problem ništa strašno ;) )

 

Bane rece ti za 7.5W da je mekanija voznja ... znaci da je sa 10W manje mekana ali sta se jos dobija sa ovime ? eto prednosti i mane...

...

Za podešavanje *zadnjeg* vešanja imaš onaj točkić koji možeš da zategneš ili opustiš da bi dobio mekaniju ili tvrđu vožnju (zadnji točak). Oni koji su mršaviji, putuju solo, bez prtljaga, itd (znači manja težina na motoru) obično podese malo mekše ogibljenje. Oni koji su teži, ili putuju sa prtljagom, ili sa saputnicom, ili voze off road često, podese tvrđe ogibljenje.

 

Na prednjoj viljušci nemaš točkić niti bilo kakvu drugu spravicu za podešavanje. Tako da jedini način da se *prednje* ogibljenje podesi je da se u viljuške sipa ulje sa manjom ili većom težinom (odnosno viskozitetom, kako se kod nas kaže). Fabrički standard za ovaj motor je 7.5W. Za malo tvrđe ogibljenje, možeš da sipaš 10W.

 

Šta se dobija/gubi? Sa tvrđim ogibljenjem se dobija na upravljivosti, a gubi se na komforu. Doduše, na komforu se samo gubi ako si baš mršav i ne nosiš dodatnu težinu sa sobom. Ako putuješ često sa prtljagom, saputnicom, ideš na off road, itd, onda ti je i komfor isti a možda i bolji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Bane Fala mucho :)

 

10w ce i da padne ... kad je beg bio cicija :) mislim briga me za konfor, fala bogu imam kila a upravljivost mi je najbitnija...

 

ps. po ovom sto si okacio... ako sipas malko vise ulja imas spusteno ... manje ulja poviseno... heheh Pedja tebi je sad onda ko coper :)

 

pps. Bane opet ja dosada... da li ce promenom ulja doci i do promene u kocenju ? mislim ... stisnem predju , sabijaju se viljuske ? ustvari ... briga me i za ovo... uce me drugari da ne kocim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

...

pps. Bane opet ja dosada... da li ce promenom ulja doci i do promene u kocenju ? mislim ... stisnem predju , sabijaju se viljuske ? ustvari ... briga me i za ovo... uce me drugari da ne kocim :)

Hmmm... Ne znam, nisam nikad obraćao pažnju na to pravo da ti kažem... Moguće nešto malo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Можда могу Ранко ложачу да ти помогнем, ја сам исто радио прошле године...т.ако да ......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

mislim da mozes a siguran sam da ne mozes :)

 

bezi bre tebi da dam da petljas oko sufisticirane mekanike moje ale ...

 

ps. ma evo sam i dalje na poslu popr***ju me svi redom ... sutra ne radi radulovic tako da sledeci vikend radim radnju... Dzoks sta mislis jel moze to da se izvede na parkingu ili mora neki garage ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 256 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

Onda se dogovoriš sa nekim da ti kupi, a ne da kukaš u kako radiš prekovremeno :)

 

Semerinzi 41x54x11 par možeš da kupiš za 10-15 eur, ne trebaju ti orginal BMW, ja sam stavio Saito. Gornje prašinjare kod nas samo BMW ili Honda.

Ulje sam stavio 10w da bi bio malo tvrđi, Bardahl je u 500ml bocama tako da možeš da uzmeš 1.5L. Ide sigurno 600ml po štapu.

 

@Motograf ako si siguran da je sipao 300, sad lako možeš da doliješ još po 300. Ako ima malo mislim da se opruga više sabija što ne valja.

 

 

 

Ja treba da menjam ležajeve kormana, al nikako da se nakanim, sve me nešto mrzi, a imam sve delove spremne..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

boqy fala druze :)

 

nego kako provalis da su ti riknuli lezajevi ? kakav je feeling kada se promene lezajevi ? sta se oseti sa novim a sta sa raspalim ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 256 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

Moji se nisu raspali, ali imaju "zub" u centralnom položaju, to se oseti kad pomeraš korman.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

ЈА сад тркнуо до Авале, ранко, недостајо си ми у оној кривини. Мало је фалило да продужим до Мотографа у Аранђеловац.....

о како је лепо . . . . 1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Moji se nisu raspali, ali imaju "zub" u centralnom položaju, to se oseti kad pomeraš korman.

 

Verujem ti dobri moj Boqy ali te brate nista ne razumem :) heheh nema veze... objasnices mi :) kolko vec za vikend :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

ne :zvizduk:

 

ps. brate... planirao sam da oglasim ali gospodjica karakondzula mi nesto opet kuva i remeti planove... ako se budem vozio idem papucarski od 6 izjutra do 12 :(

 

sta da ti kazem kad se u dascari prasici tek tad rumene :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Evo jedan mali apdejt, o kolegama o kojima sam pisao ovde:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/48046-funduro-ekipa-bmw-f650-f650gs/page__view__findpost__p__1103674

 

Dakle, motori su potpuno sređeni...

 

Prvo Bajin...

Stevo-Bajo-30-M.jpg

 

Pa onda Stevin...

DSC0495-M.jpg

 

Na oba motora sam otkrio da im cure viljuše, i te popravke su me neočekivano izmučile. Morao sam da improvizujem dve priručne alatke pošto über-skupe BMW-ove nemam... Jedna od novih alatki u mom asortimanu je - metla. :oda2:

 

Stevo i Baja su stigli...

DSC0527-M.jpg

 

...zadržali se samo jedan dan ovde u L.A.-ju... i to smo Kristin i ja iskoristili da ih odvedemo u Persijski restoran sa trbušnim plesačicama... :aha:

DSC0532-M.jpg

 

I sutradan su krenuli za Aljasku...

DSC0545a-M.jpg

 

Kada stignu nove slike, proslediću ih ovde. 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Чекамо нове слике.....

 

 

 

 

 

А овом Ранку само да јавим да је пи*ка јер неће да се јави када га другари зову 1nanana.gif1nanana.gif1nanana.gif1nanana.gif а ми се тако лепо слупили....

 

Него бандо јер може неко мини окупљање да направимо? имам нових идеја 1zvizduk.gif1zvizduk.gif1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: S1000XR

...Ja sam im ova dva motora pazario za nešto manje od $5000 komad. To je motor + prenos + porez + registracija + osiguranje...

 

E sad mene zanima neshto na ovu temu. Kako ide registracija motora kupljenog u US a u ime stranog drzhavljanina? Vecj duzhe vreme razmishljam kako bih raspalio preko americhkih drzhavica. Do sada sam kontao da rentam neshto, ali ova pricha zvuchi mnogo isplativije.

 

Takodje kazhesh da cje po povratku motore prodati za oko 3k5$. Kako cje to organizovati? Prodaja na nekom placu, ili preko oglasa ili...?

 

Pozdravac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

E sad mene zanima neshto na ovu temu. Kako ide registracija motora kupljenog u US a u ime stranog drzhavljanina?

...

Ne ide nikako. Ove motore sam registrovao na moje ime.

 

...

Takodje kazhesh da cje po povratku motore prodati za oko 3k5$. Kako cje to organizovati? Prodaja na nekom placu, ili preko oglasa ili...?

...

Pa ja ću ih prodati naravno. Preko oglasa najverovatnije (www.craigslist.org), ili preko nekog specijalizovanog foruma (advrider.com ili f560.com). Placeva ovde nema (bar u Kaliforniji).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Podgorica

e pa dragi moji sektasi, vrijeme je da vam se i ja pridruzim...

 

elem, kao sto vec pojedini znaju pazario sam f650st 1997, bijela boja i td i sl...

 

cim se ovi moji iz MUP-a sjete da mi zavrse registrciju bice i nekih slika :)

 

elem, ono sto na njemu "moram" da uradim je:

1. da presvucem sjediste (ima i kod nas majstora koji to rade dobro, a Popsy mi je nahvalio nekog vaseg u bgd) - ako je neko od vas radio to neka izbaci sliku, valjala bi mi jer bih rado uradio to tako da se ipak sjediste malo promjeni,

2. roll/crash barovi - to cu vec sigurno raditi kod vas, ali bi ovdje dobrodosli predlozi ;)

 

posle svega ovoga ce doci i led zigavci i stopovi ali o tom potom...sad su mi ove dvije stavke prioriet :)

 

veliki pozdrav iz crne gore!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja