Jump to content

Moto Zajednica

Da li se alnaser nekako moze ubrzati?

Recommended Posts

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: YAMAHA DT 125

Voltazu za anaser nesmes da menjas niposto samo0 povecaj snagu akumulatora a to je Amper cas  i dobices zeljenu brzinu.Sto se tice dodavanja cetkica to nema vajde.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Voltazu za anaser nesmes da menjas niposto samo0 povecaj snagu akumulatora a to je Amper cas  i dobices zeljenu brzinu.Sto se tice dodavanja cetkica to nema vajde.Pozdrav

 

Ma palim na 24 volta,i pali na pola kljuca i zasad nije izgoreo alnaser,a i ako izgori imam jos jedan u rezervi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

Voltazu za anaser nesmes da menjas niposto samo0 povecaj snagu akumulatora a to je Amper cas  i dobices zeljenu brzinu.Sto se tice dodavanja cetkica to nema vajde.Pozdrav

Snaga akumulatora ne igra ulogu u brzini,igra napon,kod DC motora,kod AC motora frekvencija(racunajuci gubitak snage jednak nuli)

Premotavanje na 10V ne vredi,lakse je paliti ga na 24 kao sada. Dodavanje cetkica,e sad,igra ulogu,ali moraju da se pravilno rasporede polovi,sto je opet prica za sebe,imajuci u vidu da su alnaseri od teretnih vozila drugaciji od auto alnasera,te nemaju bendix,vec su konstantno uzubljeni na zamajcu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

5Ah, a struja kratkog spoja??? bar 20 - 30 A veća ....

 

Greška kod kupovine akumulatora je da se svi uglavnom zaleću za kapacitet, a retko ko još pogleda i struju kratkog spoja...

 

(45Ah - 180 A;  65Ah - 250A)

 

Za efikasno paljenje što veća struja kratkog spoja, potpisujem...

 

P.S. @ autoru teme, govori se i piše ANLASER , a Anvar al Naser bio je egipatski predsjednik i titov drugar  ;D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

5Ah, a struja kratkog spoja??? bar 20 - 30 A veća ....

 

Greška kod kupovine akumulatora je da se svi uglavnom zaleću za kapacitet, a retko ko još pogleda i struju kratkog spoja...

 

(45Ah - 180 A;  65Ah - 250A)

 

Za efikasno paljenje što veća struja kratkog spoja, potpisujem...

 

P.S. @ autoru teme, govori se i piše ANLASER , a Anvar al Naser bio je egipatski predsjednik i titov drugar  ;D

 

Zaboravio si da spomenes Nehrua i Kaundu  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1655 postova
  • Lokacija: Paracin

Voltazu za anaser nesmes da menjas niposto samo0 povecaj snagu akumulatora a to je Amper cas  i dobices zeljenu brzinu.Sto se tice dodavanja cetkica to nema vajde.Pozdrav

 

Ma palim na 24 volta,i pali na pola kljuca i zasad nije izgoreo alnaser,a i ako izgori imam jos jedan u rezervi.

 

 

 

Rekoh ti ja jos odavno, samo nemoj dugo da verglas i ne brini nista, pusti ti ovo menjanje kablova, proracune i sl, ima neceg i u praksi nije sve u teoriji, posluzi tako godinama mene i jeftiniji je opet drugi takav alnaser nego silne prepravke. P.S. malo se salim i izvinjavam ljudima koji su strucno pristupili problemu, ja to vise vako po seljacki resavam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Posto oko elektrike slabo znam,a dosta ljudi na forumu sigurno zna reko da pitam.

 

Problem je u alnaseru,potpuno ispravan,dobre cetkice ali sporije vrti(nije pokvaren i sl.nego i kad je nov je spor),a neki elektricar mi rece da moze da se kupi neka ploca za cetkice i onda brze vrti(sad je sa 4 cetkice).

 

Da li je to tacno ili postoji li jos neki nacin da se ubrza.

[/quo

 

 

 

potrebna mi je pomoc,,imam americki automobil 1972 god,,i stavio sam mu nove cetkice grafitne al jedva da okrene,,jel zna neko da li moraju mesingane da se stave

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja