Jump to content

Moto Zajednica

obrada radilice

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Niš, SRBIJA
  • Motocikl: DR 650

Ne razumem se bas u mehaniku, pa me interesuje, dali se kod motocikla moze radilica obradjivati kao kod auta, jer sam cuo od pojedinaca koji su radili generalke na motorima, da su obradjivali radilicu i upasovali letece lezajeve od auta i tako voze... koliko je to u stvari trajno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric
koliko je to u stvari trajno?

 

Ja bas i nisam ubedjen u trajnost takvog budzenja, ipak "leteci" na kolima nisu napravljeni za ekstremne uslove pod kojima rade masine na motociklima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Zirovnica, Kragujevac

Zavisi o kom motoru se radi.Na nekim motorima moze da se radi isto kao kod auta a na vecini ne moze jer konstruktor nije predvideo.E sad o budzevinama ,to je vec druga prica.Ja kao majstor nisam partizan budzevina.Ali postoje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Zirovnica, Kragujevac

NAPRIMER:lezajevi Mercedesa 190 dizela i benzinca identicni su ako ih merimo sa chublerom,ali ne nose isti kataloski broj.Stvar je u strukturi lezajeva jer se motori ne okrecu istom brzinom i nisu isti udari itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Na trkackim motorima vjerovatno ne moze, jer je sva "rezerva" utrosena, ali kod svih ostalih motora bi trebalo da moze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Na nekim motorima moze da se radi isto kao kod auta a na vecini ne moze jer konstruktor nije predvideo
VELIKA veæina ne može da se radi! Da se budži može svaki, svaèeg sam se naslušao u životu i IZUZETNO su retki sluèajevi uspelih budževina!!! Pali od toga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4228 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Na trkackim motorima vjerovatno ne moze' date=' jer je sva "rezerva" utrosena, ali kod svih ostalih motora bi trebalo da moze.[/quote']

 

na ni jednim motoru koji je japanske proizvidnje,a da ima 3 ili 4 cilinda vec od 1969 ili tacnije od prve CB750 se ne brusi radilica.Ista je stvar sa evropskim motoirma koji imaju istu konfiguraciju agregata.Ili bolje recemo leteci i lezajevi radilice se uklapaju prema radilici zato imate minimum 4 para lezajave za svako koleno tj. oznacavaju se po bojama i kao takvi se uklapaju na svako koleno radilice posebno bili to leteci i glavni lezaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Malo odstupanje od teme, ali bolje nego da otvaram novu. Hteo bih da pocnem da kupujem delove za generalku za moj motor. Besprekoran je za sada, ali da jednog dana smanjim finansijski udar na dzep, kupio bih ono za sta sam siguran da ce mi trebati za generalku. Sigurno mi treba komplet dihtunga, gumice ventila, lanci za bregaste. To je ono sto ja znam. Kako je sa lezajima radilice, karikama, klipovima, hilznama...?

 

Ono zbog cega sam ovo pitao je recenica iz prethodnih postova, da se ne obradjuje radilica. Znaci li to da mogu odmah da kupim standard lezaje radilice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600
Malo odstupanje od teme' date=' ali bolje nego da otvaram novu. Hteo bih da pocnem da kupujem delove za generalku za moj motor. Besprekoran je za sada, ali da jednog dana smanjim finansijski udar na dzep, kupio bih ono za sta sam siguran da ce mi trebati za generalku. Sigurno mi treba komplet dihtunga, gumice ventila, lanci za bregaste. To je ono sto ja znam. Kako je sa lezajima radilice, karikama, klipovima, hilznama...?

 

Ono zbog cega sam ovo pitao je recenica iz prethodnih postova, da se ne obradjuje radilica. Znaci li to da mogu odmah da kupim standard lezaje radilice?[/quote']

 

Bolje ti je da otvoris fond za takve namene nego da kupujes delove! Mozda ces motor prodati pre nego sto mu odradis generalnu! Ako je besprekoran, bice jos dugo dugo besprekoran kod pametnog coveka! Koliko ima km?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Futog

brusenje radilice ?! ja sam hteo to da obrusim radilicu na mojoj masini ali sam se ubrzo predomislio i kupio drugu radilicu koja je na standardu..i kupio standardne lezajeve...znate da se lezajevi kupuju po bojama i fabrika je propisala par boja medju kojima je jako mala razlika 404.jpg

 

a brusenjem se naravno premasuje preporucena debljina kolena na radilici ...samim tim se i koleno oslabi jer je na njemu izvrsena cementacija u fabrici,onda ti treba lezaj koji odgovara na to smanjeno koleno a nemas gde da ga kupis pa moras da pravis.Onda dolazi pitanje od cega je lezaj,jedini odgovor je :"BOG ZNA" jeste to bela bronza ali ne znas da li je cista ili jos nesto ima u njoj,a staviti lezaj od auta...ludost,auto vrti 5-7000rpm a motor 13-17000rpm razlika je dupla.mozda bi i moglo to da se odradi da neko zna da uradi cementaciju kako treba,pa da se radilica vrati na standard,ali ne kod nas...znam par slucajeva koji su radili i cementaciju i brusenje pa posle 100km motor prikuca...a ne verujem da se isplati dati 100-200e za 100 km :)

 

znaci sto japanac napravi to mora biti tako...ako razmisljas da se igras sa radilicom batali i kupi drugu ...jeste da je malo vise para ali ces se i navozati ! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
Malo odstupanje od teme' date=' ali bolje nego da otvaram novu. Hteo bih da pocnem da kupujem delove za generalku za moj motor. Besprekoran je za sada, ali da jednog dana smanjim finansijski udar na dzep, kupio bih ono za sta sam siguran da ce mi trebati za generalku. Sigurno mi treba komplet dihtunga, gumice ventila, lanci za bregaste. To je ono sto ja znam. Kako je sa lezajima radilice, karikama, klipovima, hilznama...?

 

Ono zbog cega sam ovo pitao je recenica iz prethodnih postova, da se ne obradjuje radilica. Znaci li to da mogu odmah da kupim standard lezaje radilice?[/quote']

 

Bolje ti je da otvoris fond za takve namene nego da kupujes delove! Mozda ces motor prodati pre nego sto mu odradis generalnu! Ako je besprekoran, bice jos dugo dugo besprekoran kod pametnog coveka! Koliko ima km?

 

Ja da ustedim pare??? Nikad. Isto tako ne verujem da cu ga menjati. Niti vidim sta bi to bolje pokrilo moje potrebe i specificnosti, niti kad bih i nasao imam pare. Znaci pitanje ostaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Futog

a kako ces znati sta ce da ti crkne na motoru ?

 

jedino da kupis celu drugu masinu pa da je imas u rezervi...u svakom slucaju ce te jeftinije izaci od delova :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Lalajeko, radilicu nemoj da diras, to ti u zivotu ne treba. Ako se sada ne cuju lezajevi, sipaj ulje i nece se ni cuti. Za taj veliki servis o kome ti pricas, trebaju ti lanci, gumice ventila i set dihtunga (u njemu su obicno i gumice). Sto znaci, ne skidaj cilindre sa bloka, posto ces onda morati i karike da menjas, a to retko da je africi zakazalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
:) Da se razumemo: ja nemam ama bas nikakvih problema sa motorom, radi besprekorno! Samo mislim u napred, nista drugo. Mozda nikad nece ni trebati, ali ako zatreba za neku godinu, zelim da sam spreman. Nema gore nego cekati delove. Ja imam neku fobiju da necu moci da nabavim delova koji mi trebaju, jer je ovo pomalo redak motor. Ne zelim da trazim vodu kad izbije pozar. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja