Jump to content

Moto Zajednica

Izlet do Ždrela- Petrovac- termalni bazeni

Recommended Posts

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Daki brate vidis da oCe nedjelju ;D A od sutra sunce 8)

 

Nego naleteh na na MAS-u  na ovo i evo:

 

Bajkerski kod

Jednom su svi bajkeri delili zajednicku vezu, nepisano pravilo moralnosti i ponasanja koje je prevazilazilo reci i koje je bilo izgradjeno na delima.

 

Nikada nije napisana biblija o ovom bajkerskom Kodu niti je ikad postojala potreba za time. Ali vremena se menjaju i cini se da tamo ima mnogo novih vozaca. Ovih dana vozaci koje vidite da pice po putu su upravo verovatno obuceni u sorceve i patike/papuce umesto u dzins i inzenjerske cizme. A najgrublji, najopakiji bajker pored kog se zaustavite mogao bi biti vas doktor ili advokat i mogao bi da nosi Rolex-ov sat ispod kozne jakne. Nema niceg loseg u tome, dokle god ovi novi rajderi nauce da postuju Kod bas kao sto smo i mi old-tajmeri morali.

 

Biti bajker je podrazumevalo da koriscenjem svoje kreativnosti uzmes A BASKET CASE OLD HAWG i sluzeci se samo svojom istrajnoscu i dovitljivoscu, pretvoris ga u nesto jedinstveno sto zasenjuje pogled, a zatim reskiras svoj zivot na asfaltu na motoru koji si sam napravio od ponosa. Bajkeri su se oblacili u kozu i mast zato sto su znali da bi ih ovi sto bacaju u zatvor ubrzo pojurili cim ih spaze, pa su morali da izgledaju zastrasujuce. Bili smo vrsta za sebe, bez saveza, bez podrske grupe, i u mnogim slucajevima, bez porodice (oni su nas se odrekli).

 

Morali smo sami da uspemo u zivotu, protiv svih pravila, protiv glavnog toka drustva, i protiv svih sansi. Mi smo preziveli i napredovali zahvaljujuci Kodu bajkera i nikad nismo trpeli sranja ni od koga. Kao sto je stari brat na scooteru jednom rekao, "Svake skitnice je posao da uci mlade. Kako ce drugcije da nauce razliku izmedju PANHEAD i BAD PEN?" S tim na umu, dajemo ti bukvar o osnovama dvo-tockaskog Koda.

 

Obratite paznju, braco i sestre, jer nas je Kod onaj koji je blagoslovljen, ispunjen s cascu i lojalnosti, nalik kakvom jos nije postojao jos od viteskih dana.

Ne trpi nikakva sranja.

 

Budi ljubazan prema zenama, deci i zivotinjama, ali nemoj trpeti nikakva sranja. Ovo je sustinski deo za biti bajker. To se treba raditi sa postovanjem i casti. Svako moze da bude temperamentna budala. Budi cool, stoj uspravne glave i podupri ono sto kazes delima. Nemoj nikad da lazes, varas ili krades.

 

Drugim recima, uvek govori istinu. Bajkeri su uvek masni losi momci u filmovima, ali svaki pravi bajker zna da je njegova rec obavezujuca. Tvoja rec je sve sto imas u zivotu sto je stvarno tvoje. Cuvaj je pazljivo i budi plemenit, jer ti si istinski vitez na putu. DON'T SNITCH. Ako vidis nepravdu, izbori se sam, ako si izasta. Postaraces se za probleme sam i nikad neces osetiti potrebu TO SNITCH SOMEONE OFF. SNITCERS su najnizi oblik zivota na zemlji, zajedno sa lopovskim bajkerima. Nemoj da cmizdris. Apsolutno niko ne voli i ne postuje cmizdravce.

 

Drugim recima zadrzi svoju prljavstinu. Jos jedan nacin gledanja na ovo je, "Ne preznojavaj se oko malih stvari". Vecina zivotnih malih neugodnosti se rese same od sebe cmizdrio ti ili ne. Glavu gore, dodjavola! Ti si bajker, a ne tamo neki skromni puz. Nikad ne reci umri i nikad ne odustaj.

 

Bilo da je to u borbi, debati, poslovnoj pogodbi, bez obzira koliko gadno postane, bajker se nikad ne predaje. Pomozi drugima. Kada je brat ili sestra slomljen pored ivice puta, uvek stani i pomozi im. Makar moralna podrska, ako je to sve sto mozes, je bolja nego da projuris pored. Upamti da je zivot u putovanju, u voznji, a ne stizanju na cilj. Ti si vec tamo. I ne pomazi samo bajkerima, pokazi svetu da smo bolji nego sto slika o nama govori. Uljudnost nista ne kosta a daje mnogo. STICK TO YOUR GUNS. Uradi ono sto kazes da ces uraditi, budi tamo kad kazes da ces doci. To se zove integritet. Ovo se takodje odnosi i na to da stojis iza necega. Kao sto pesma kaze, "You've got to stand for something or you'll fall for anything" (Moras se drzati necega ili ces pasti zbog bilo cega).

 

Zivot nije vezba. Daa, nije ovo proba kostima. Ovo je zivot - izadji i uzimaj ga u velikim zalogajima. Nema vremena za gubljenje i bajkeri ne stoje i ne cekaju da zabava dodje do njih. Jednom se zivi. Sutra mozes da pogines na putu, zahvaljujuci A CHAIN SMOKER ASLEEP za volanom svog CADDY. Zivi zivot sada, iskoristi svaki momenat maksimalno.

U redu, a sada da ponovimo. Ti si bajker, savremeni vitez na cesti. Zastiti nemocne, hodaj uspravno i stoj ponosno. Tvoja rec je obavezujuca. STICK TO YOUR GUNS. Ne trpi nikakva sranja. Zivot nije vezba. Sad idi napred i vozi. Kada si u nedoumici, vozi. To je ono sto mi radimo...vozimo.

 

Ako zelis da se vozikas u sarenoj havajskoj kosulji i sandalama, samo napred, ali ako nastojis da izgledas kao idiot, barem nemoj da se ponasas kao idiot. Ove zapovesti su samo neke od sirokih STROKES, postoji mnogo vise u tome da budes bajker nego u kupovini motora. Ako samo kupis motor, ti si motociklista. Biti bajker je nacin zivota, ponosni nacin zivota koji drzimo u visokom postovanju i sa gorucom strasti za otvotenim autoputem

 

Prevod uradio ICE INDY

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

Ako moze nedelja, taj sam. Jbg, kada radim u subotu. Predlazem ovako, pa cemo u petak odluciti:

 

SUBOTA                                                                  NEDELJA

1.                                                                                          1. Vlada Afrika

2.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

SUBOTA                                                                                                      NEDELJA

1.Daki i Natasa                                                                                        1. Vlada Afrika

2.                                                                                                              2.Loshmi Capo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

@Ribolovac hvala na info mozda bi mogao i da nas sprovedes kad ovo dosadi? ;)

 

U svakom slucaju ovde je lep ambijent za klopu ali je sve prosecno uz fiju konobara tako da bi mozda popodne mogla da padne druga lokacija za klopu..

 

Ako treba ja cu se strasno zrtvovati  ;D i ici oba dana..Ovo je voznja i poziv za uzivanje dakle nije humanitarna akcija i nije obavezna tako da se svaka namerno razbijena casa placa.. ::) Ko ne zna, ne ume i nece sebi da ugodi dobro..ne mora...Obaveze i sto jedan razlog su uvek tu ali ako ih covek pusti lako moz da postane Japanac ili nemac a to nam nije u krvi..Neka oni prave masine a mi cemo ih terati u zdravlju i veselju ;D Amin

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

@Ribolovac hvala na info mozda bi mogao i da nas sprovedes kad ovo dosadi? ;)

 

U svakom slucaju ovde je lep ambijent za klopu ali je sve prosecno uz fiju konobara tako da bi mozda popodne mogla da padne druga lokacija za klopu..

 

Ako treba ja cu se strasno zrtvovati  ;D i ici oba dana..Ovo je voznja i poziv za uzivanje dakle nije humanitarna akcija i nije obavezna tako da se svaka namerno razbijena casa placa.. ::) Ko ne zna, ne ume i nece sebi da ugodi dobro..ne mora...Obaveze i sto jedan razlog su uvek tu ali ako ih covek pusti lako moz da postane Japanac ili nemac a to nam nije u krvi..Neka oni prave masine a mi cemo ih terati u zdravlju i veselju ;D Amin

 

...a i ima se novi vizir, pa mora da se proba... ;):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

SUBOTA                                                                                                      NEDELJA

1.Daki   

2.Natasa                                                                                             1. Vlada Afrika

                                                                                                          2.Loshmi Capo

 

aha, sada je 2:2, necete da me prevarite ;D ;D ;D

 

Sala mala, naravno. Posto vas ima za Nedelju, imate moj blagoslov da se provedete kao nikada u zivotu i da uzivate iz sve snage. Ko me sisa sto je meni kumcetu rodjendan ( i ja cu da uzivam ;))

 

  A ako nas bude za subotu ja cu rado ici. Vlajko, pusti mi na pp br.tel. da se cujemo ako se odlucimo da idemo u subotu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

 

aha, sada je 2:2, necete da me prevarite ;D ;D ;D

 

Sala mala, naravno. Posto vas ima za Nedelju, imate moj blagoslov da se provedete kao nikada u zivotu i da uzivate iz sve snage. Ko me sisa sto je meni kumcetu rodjendan ( i ja cu da uzivam ;))

 

  A ako nas bude za subotu ja cu rado ici. Vlajko, pusti mi na pp br.tel. da se cujemo ako se odlucimo da idemo u subotu.

  S obzirom da su najavili kisu, ( ali kao po pravilu nam ukenja vikend ), jel mozemo i mi s tobom kod kumceta na rodjendan :D;)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Posto je "taka" situacija+nam se smesi *#$%@&^ od vremena ostaje da ovu zajednicku voznju ostavimo za neka bolja vremena.. >:(

 

Sad bar znate gde mozete da odvedete svoje shvalerke, zene ili prijatelje... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

 

aha, sada je 2:2, necete da me prevarite ;D ;D ;D

 

Sala mala, naravno. Posto vas ima za Nedelju, imate moj blagoslov da se provedete kao nikada u zivotu i da uzivate iz sve snage. Ko me sisa sto je meni kumcetu rodjendan ( i ja cu da uzivam ;))

 

  A ako nas bude za subotu ja cu rado ici. Vlajko, pusti mi na pp br.tel. da se cujemo ako se odlucimo da idemo u subotu.

  S obzirom da su najavili kisu, ( ali kao po pravilu nam ukenja vikend ), jel mozemo i mi s tobom kod kumceta na rodjendan :D;)!

 

 

  Ma naravno, kad je kisa i ne mož da se vozi, bar da je veselo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Hm ne znam..Cek da mi dodje zence pa da vidimo..U svakom slucaju nam u nekom delu ne gine kisha.. ma briga mene za kisu nego zena i kad po suncu sedne na motor posle slini tri dana..Mada  imam novi vetrobran od bemveja ne bi ni osetila ;D

 

http://www.accuweather.com/world-forecast-hourly.asp?partner=forecastfox&locCode=EUR|CS|YI003|BELGRADE&metric=1&hbhday=2&hbhhour=12

 

http://www.hidmet.gov.rs/ciril/prognoza/index.php

 

http://vreme.yubc.net/prognoza3dana.php?kv=1&idg=143&idz=1&idf=8086

 

Ovaj poslednji link ima maltene svako selo i prilicno je tacna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Ajd vidi pa javi.

 

Danas ceo dan moje dete priča kako eto nema ništa od kiše, a ja kao papagaj ponavljam: ''Ma ćuti bre tamo, šta ti znaš, na bidžejbajkersima rekli da će da pada. Saćeš da vidiš.''.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Culi se telefonom-oce ;D

 

Dovla-Loshmi?  Neka ovo bude izvidnica pa ko oce oce, ajmo onda 10h  neka pumpa da vidimo samo koja,,Mozda ici okolo a vracati se avtoputem..Odoh na pivce pa se kuckamo oko 12-1 ;)

 

A prognoza desava se.. tako je bilo i za Kulin pa skoro ni kapi..Pobegne im za 10-20 sati ali kad na svim sajtovima najavljuju kishu anda ce je i biti..manje ili vise..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

Ja na zalost moram da otkazem...jbg,sta da vam kazem osim da se kupate i za mene,Vlajko cucemo se ovih dana...pozdrav i lep prood momci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ajde ako neko ide neka nas po povratku oplemeni nekom fotografijom, da vidimo kako je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Čačak

ekipa iz Čačka (mali ali odabrana) bila u petak i subotu na Ždrelu i na vodopadima. Vodopadi su fenomenalni. još se oporavljam od svežeg vazduha, odlične pastrmke i ogromne gluvoće u toku noći.... prosto i ptičice u jednom trenutku postanu bučne u takvoj gluvoći  ;D

 

čim prebacim fotke sa aparata, postujem neke od njih, čisto da vam pokažem šta ste propustili ovog vikenda  ;D

 

btw, kiše nije bilo  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

ekipa iz Čačka (mali ali odabrana) bila u petak i subotu na Ždrelu i na vodopadima. Vodopadi su fenomenalni. još se oporavljam od svežeg vazduha, odlične pastrmke i ogromne gluvoće u toku noći.... prosto i ptičice u jednom trenutku postanu bučne u takvoj gluvoći  ;D

 

čim prebacim fotke sa aparata, postujem neke od njih, čisto da vam pokažem šta ste propustili ovog vikenda  ;D

 

btw, kiše nije bilo  ;D

 

Davaj slike, da bar gledamo, kad ne odosmo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja