Jump to content

Moto Zajednica

Pomozite mi oko kupovine motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Beograd>kod Bigz-a

Od ovih koje si ti naveo ja bih isao na Kawasaki er6-f. Odlican motor!

Ali daj vidi prvo, jal' cruiser, jal' naked/sport. Nije mala razlika ne samo u stilu vec

i u overall osecaju. I naravno nameni.

 

Razmisli dobro, budzet ti je fin i moze da se kupi lepa makina za te pare.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

Od ovih koje si ti naveo ja bih isao na Kawasaki er6-f. Odlican motor!

Ali daj vidi prvo, jal' cruiser, jal' naked/sport. Nije mala razlika ne samo u stilu vec

i u overall osecaju. I naravno nameni.

 

Razmisli dobro, budzet ti je fin i moze da se kupi lepa makina za te pare.

 

U suštini volim crusere , ali bih naj radije da imam para uzeo harley softtail heritage ili fat boy, ali za to nemam para naravno,onda od dva zla gledam da izaberem manje.... Šalim se naravno nesumljam da su sve to dobri motori ali moram da spojim dobro sa korisnim, da li je bolje uzeti cruzer recimo neki od navedenih ili neku zuju tipa navedene ili pak nešto drugo, jebiga ne znam , da znam ja bih uzeo i ne bih pitao a ovako pojma nemam......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Beograd>kod Bigz-a

Po mom skromnom misljenju, cruiser ima siri spektar upotreba od neke zujalice (neki tipican R model).

Naked je tu negde. Za grad do jaja a sa dobrim vizirom moze i na neki put!

E sad!

Puno zavisi i od toga koliko love imas "za kasnije". Pre svega mislim na odrzavanje.

Jebiga motor je skup hobi. Jasno ti je da bi te u trosak najvise bacio neki tipa Y R1.

Par dobrih guma je preko 300e a "trose" se po sezoni.

 

Znaci ima dosta stvari koje treba baciti na papir pre kupovine.

 

A za Harley... sta da ti kazem... poslusaj ovaj zvuk pa reci sam:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600

Kad bih sada kupovao motor, kupio bi suzuki SV 650 a za te pare koliko planiras mozes uzeti sv-a jos malo pa novog :D

Zašto baš njega?

Malo trosi, pouzdan, neunistiv, odlican zvuk, lepo izgleda i najbitnije nije skup :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Isti zvuk k'o u kombija sto sakuplja zeljezo  ;D

 

:D :D :D

 

 

P.S. Bez uvrede, ali ovo mi sve vise lici na temu u kojoj je jedan clan odlucio da kupi divljaka, znate vec na sta mislim. Samo da opet ne bude, dzaba ste krecili. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 399 postova
  • Lokacija: bg

mislim da ovaj nece da omane ;)

oce da da vise para...mada,onaj je otprilike znao sta ce...mnogo bio probirljiv...ovaj nas drugar ne bira ;)....sto je opet i mana donekle

samo mi nije jasno...sto ne moze da se ide na put bez vizira!?

ko kaze da vizir nesto specijalno pomaze pri brzini od 120-130, 'bes mater,cisto bacanje para...dokazano u praksi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

a jel ti ovo lici na oglasnu tablu sta?

U pravu je čovek, ne interesuje me ko šta ima da proda nego da mi pomogne u odabiru. kad odlučim šta ću pitaću da li ima neko da ga proda......

ali hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

Isti zvuk k'o u kombija sto sakuplja zeljezo  ;D

 

:D :D :D

 

 

P.S. Bez uvrede, ali ovo mi sve vise lici na temu u kojoj je jedan clan odlucio da kupi divljaka, znate vec na sta mislim. Samo da opet ne bude, dzaba ste krecili. ;)

 

Izvini ali ne razumem???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

mislim da ovaj nece da omane ;)

oce da da vise para...mada,onaj je otprilike znao sta ce...mnogo bio probirljiv...ovaj nas drugar ne bira ;)....sto je opet i mana donekle

samo mi nije jasno...sto ne moze da se ide na put bez vizira!?

ko kaze da vizir nesto specijalno pomaze pri brzini od 120-130, 'bes mater,cisto bacanje para...dokazano u praksi

 

Voleo bih da mogu da razumem o čemu pričaš.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 399 postova
  • Lokacija: bg

bio je jedan momak sa foruma koji nije znao sta da kupi...neckao se neckao...nista mu nije odgovaralo...i na kraju,navodno, dao pare nekom tipu da mu kupi nesto preko...

jel bi ti dao pare,koliko god,nekome da ti kupi motor!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

bio je jedan momak sa foruma koji nije znao sta da kupi...neckao se neckao...nista mu nije odgovaralo...i na kraju,navodno, dao pare nekom tipu da mu kupi nesto preko...

jel bi ti dao pare,koliko god,nekome da ti kupi motor!?

Pa nisam baš toliko lud, pare ne dam ni rodjenom ocu a kamoli nekom koga ne znam.

To mi delije kao totalna nebuloza.....

I šta je kao uzeo na kraju?

Spominjali ste neke divlajke, šta uzeo je preko grane divljaka ili ga je lik izradio za pare?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Ako si vozio samo skutere, mislim da bi bilo pametno da prvi motor sa brzinama bude neki lep naked, bez oklopa (ako se padne, manja šteta), ne previše nov kako bi zadržao cenu (koliko shvatam, planiraš ga prodati i sledeće sezone kupiti noviji). One jamahice od 125, ili nešto slično mi deluju idealno za učenje.

 

Kad savladaš tehniku, u toku sezone pozajmljuješ i probavaš razne motore od drugara (endure, kruzere, trkalice i sl.) pa vidiš šta ti paše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

Ako si vozio samo skutere, mislim da bi bilo pametno da prvi motor sa brzinama bude neki lep naked, bez oklopa (ako se padne, manja šteta), ne previše nov kako bi zadržao cenu (koliko shvatam, planiraš ga prodati i sledeće sezone kupiti noviji). One jamahice od 125, ili nešto slično mi deluju idealno za učenje.

 

Kad savladaš tehniku, u toku sezone pozajmljuješ i probavaš razne motore od drugara (endure, kruzere, trkalice i sl.) pa vidiš šta ti paše.

Hvala na savetu , ali sada (mesec, mesec ipo) , kad iskombinujem keš bitno mi je da uzmem naj bolje što mogu sa tim što raspolažem, ako ne pare se izvuku i onda ništa od svega, ko zna kako će biti sledeće godine ja planiram da menjam ako mi se ne svidja ili ako bude bolje vreme pa bude malo više para da kupim jače, kvalitetnike bolje, šta god....Možda ne bude tako, možda ostane na tome šta kupim, svidi mi se ili nemam para da dodam, nikad se ne zna šta nosi dan a šta noć....

Ovako bih da se pružim koliki mi je guber a da neostaje mnogo lufta..... :) :o :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Kolega Despic ti je ukratko objasnio na sta sam mislio, samo bih dodao da smo, bas kao i tebi, pokusavali da 'preporucimo' motor, napisali nekoliko strana i na kraju covek bukvalno rekao ko vas hebe, kupujem divljaka, ne znate vi nista... ;)

 

Rekao sam ti, kao i jos kolega, da gledas Kawasaki ER6, zato sto za te pare koje imas kupujes mlad motor novije generacije, jak, ali ne prejak, ako se uzme u obzir da si vozio skuter. Odlican je za grad, ali nije ni malo los za duze relacije. Na njemu ces da lako da savladas tehniku voznje jer se lako vozi, tako da kada sednes na jaci motor neces imati mnogo problema. Potrosnja mu je sasvim zadovoljavajuca, usudjujem se da kazem mala. Meni je lep, ali o ukusima ne treba raspravljati. Na njega moze da se stavi dosta opreme koja ce ti dosta znaciti, kako u gradu, tako i na putovanjima (kofer, bocni koferi ili bisage, windscreen ako uzmes naked itd.). Koliko znam, odrzavanje nije skupo. Mislim da neces imati problema ni kada ga budes prodavao ili cak menjao za neki jaci, jer ce svako pre uzeti u zamenu mladji nego stariji motor.

 

Da sam u situaciji kao ti, ne bih puno razmisljao, gledao bih samo ER6n ili ER6f. Rekao si da opremu vec imas, sto je olaksavajuca okolnost. Racunaj da ces na cenu motora koja je u oglasima moci da skines makar 200-300e.

 

Pre kupovine idi kod nekog od prodavaca i probaj motor, tada ce ti mnogo stvari biti jasnije i znaces da li je taj motor za tebe ili ne.

 

P.S. Nadam se da sam bio dovoljno jasan?  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 550 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Nemam ništa :(

a jel ti ovo lici na oglasnu tablu sta?

U pravu je čovek, ne interesuje me ko šta ima da proda nego da mi pomogne u odabiru. kad odlučim šta ću pitaću da li ima neko da ga proda......

ali hvala

ok izvinjavam se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 399 postova
  • Lokacija: bg

iskreno,da mogu da biram,pre bih uzeo F verziju...ne zbog vizira,nego sto je N mnoooogo ruzan ;)

far mu izgleda kao da se istopio...

a bisage i tank torbu ima u luisu za 60e i da prodje srbiju uzduz i popreko za 6,5L/100km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Beograd>kod Bigz-a

Despicu a koliko kosta odrzavanje tvog Kawasa? Gume, servisi i sl. na godisnjem nivou?

Od prilke naravno! Jel manje nego neki F ili R model?

 

 

Ovo mene zanima tako da je u neku ruku mali off - izvinjavam se  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

a jel ti ovo lici na oglasnu tablu sta?

U pravu je čovek, ne interesuje me ko šta ima da proda nego da mi pomogne u odabiru. kad odlučim šta ću pitaću da li ima neko da ga proda......

ali hvala

ok izvinjavam se

ništa kralju hvala na ponudi ali to nije cilj ove teme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

Sve vise pocinjem da sumnjam da je ovo isti onaj... ;D

Kralju mislim da je to tvoj problem

pitao sam za savete i hvala bogu ima dosta dobrih ljudi koji mi u tome pomažu, hvala i tebi ali tvoje mišljene u vezi ovoga je samo tvoje.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja