Jump to content

Moto Zajednica

Sinhronizator karbova

Recommended Posts

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

pozdrav peco recimi sta da slikam kako da ti docaram ,hoces iz svih uglova?

 

ma onako neku fotku tamo gde se karbovi ? ususne grane kace za blok motora ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Hehehehehehehe... vidim da ima još onih koji znaju šta je diferencijalni manometar bez koga nema ozbiljnog štelovanja karburatora na BMW-u.

 

 

 

 

 

ResizeofRotationofPhoto0036.jpg

 

Scuboooooo ... ciji je ovo motor na slici ..... izgleda da ima ovu korpu koju ja trazim :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

a mozda je ispod usisne grane na pocetku glave motora,malo ispod gumenih flansni....:Mina: pogledaj i tu ,.,.,.,.,.,.imbus 5tica,il 6tica..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12795 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

jos jedna.ako neko provali neka se javi

Jel ti rastavljen motor i dalje? Ajde slikaj jednom slicno kao ove dve sto sam citirao samo malo vise od pozadi. Ocu reci, vise iz "suvozacevog ugla" pa ako se niko ovde ne javi da postavimo pitanje na nekom specijalizovanom stranom forumu. Znace neki Englez ili mrski Schwabo 100%

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Zaki ... javice se vec bokilic da ti obelezi sliku neku gde su ti safcici ... ja nemam net pa ne mogu slike da otvorim ....

 

evo ti smernice ..... od 4 srafa na jednom je zakacen vakum za slavinu goriva .. pa po njemu uporedi gde su ostali srafcici .... i taj sto otvara slavinu (vakum) i njega iskljucis a umesto rezervoara stavi flasu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

pa na dve poslednje slike se vide srafici

\zuti za zvezdasti srafciger.imaju bakarnu podlosku ispod sebe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: sevojno
  • Motocikl: honda vt 500

e pa da su me zvali ja ih nebi video,sta ces kada covek nezna,nego wice objasni ti meni,na tim srafovima se steluje protok vazduha a gde se kace creva za vakum, kada bi hteo da stelujem karb.objasni mi postupno. mislim mogu da platim majstora ali hocu da sam uradim pa makar uprskao.pozdrav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

e pa da su me zvali ja ih nebi video,sta ces kada covek nezna,nego wice objasni ti meni,na tim srafovima se steluje protok vazduha a gde se kace creva za vakum, kada bi hteo da stelujem karb.objasni mi postupno. mislim mogu da platim majstora ali hocu da sam uradim pa makar uprskao.pozdrav :zdravo:

tu se kace umetci pa na njih creva za vakumetre,

smesa se steluje na sasvim drugim srafovima a uparivanje ili ti vakumiranje na nekim drugim,ali ako to do sad nisi video,ili probao nesavetujem da radis..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: sevojno
  • Motocikl: honda vt 500

e pa da sam video ili probao ne bi bilo pitanja,wice mi je pokazao gde su srafovi na kojima se kace vakumetri a ti( naravno pojasnio)ako znas gde se uparuju ti mi pokazi,cisto da vidim dali su upareni a smesu necu dirati jer motor pali i ide nego mi trza tj stuca kada idem sasvim polako pa dam gas onda on kao nece pa prokine .Sta je uzrok svemu tome?pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

smesa se steluje na malim sraficima na mali srafceger koji su obicno sa donje strane karba negde do flansne. a karbovi se sinhronizuju na srafovima sa oprugicom,koji se nalaze na onim polugicama od leptirova gde se spajaju karbovi medjusobno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: sevojno
  • Motocikl: honda vt 500

dali mi mozes pokazati tj. obeleziti gde su i koji su srafovi,kao na prosloj slici,ako si provalio,tj. ako se vide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

Inace da se pohvalim i da pohvalim Saleta raptorsa koji mi je pre neki dan prao cistio i stelovao karburatore u radionici gde radi sa majstor Mikijem. Nemate pojma kako motor sada ide. Sale majstor si svaka cast.

Ako hocete da vam motor prede ko mace i trosi koju litru manje kao moj sada, javite se i idite do raptorsa i umrite od srece.

Hvala brale ;) ako nekome zatrebam..tu sam! :takoje:

 

http://www.youtube.com/user/raptor15888

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

ako su karburatori sinhronizovani,tj fabricki ustelovani zasto je potrebno ponovo to raditi?zasto se oni rasteluju? skidanje i ciscenje karbova valjda ne utice na rastelovavanje ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

ako su karburatori sinhronizovani,tj fabricki ustelovani zasto je potrebno ponovo to raditi?zasto se oni rasteluju? skidanje i ciscenje karbova valjda ne utice na rastelovavanje ?

 

pa kako kod kojih karbova ... neke skines i vratis i dobro je a neke uvek moras da sinhronizujes ... sajla je tu problem ... zna i buzir sajle da se istegne pa nije stelka dobra ...

 

nezgodno je ko ima dva karba i dve posebne sajle .....ko ima 4 karba i jednu sajlu manji je problem i manja verovatnoca da se rasteluje ... tesko da moze samo od sebe da se rasteluje uvek je to posle nekog rasturanja problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Baš bih voleo da vidim te karburatore što se šteluju na sajle.Karburatori se šteluju odnosno sihronizacija iz razloga štose vremenom poremeti ravnomerno otvaranje leptirova .Uzrok može biti pojedenost kućišta ili majstorija nekog "stručnjaka"Tu se može videti stanje mašine,karika,ventila.Dobar motor na leru treba da ima 0,25 a na 5000 obrtaja oko 0,45bara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

bas tako,karbovi se sinhronizuju da bi u svakoj usisnoj grani bio isti podpritisao,a on zavisi od dosta faktora,pre svega od stanja agregata,stanja ventila,stanja leptira na karburatorima....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Baš bih voleo da vidim te karburatore što se šteluju na sajle.Karburatori se šteluju odnosno sihronizacija iz razloga štose vremenom poremeti ravnomerno otvaranje leptirova .Uzrok može biti pojedenost kućišta ili majstorija nekog "stručnjaka"Tu se može videti stanje mašine,karika,ventila.Dobar motor na leru treba da ima 0,25 a na 5000 obrtaja oko 0,45bara.

 

svi boxer agregati cak i oni sa direktnim ubrizgavanjem !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja