Jump to content

Moto Zajednica

za pocetak skuter ali koji?

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova

Kao sto sam se i predstavio, o motorima i motociklizmu gotovo da nista ne znam.Cak sta vise, nikada nisam ni vozio motor ali sada sam odlucio da udjem u taj svet i naravno kupim neki motor tacnije skuter.Zamolio bih vas za pomoc pri odabiru skutera koji ce odgovarati mojim potrebama.

Pre svega,visok sam 192 cm i imam 105 kg.Ne znam da li to ima neke veze.Za sada me iskljucivo zanimaju motori-skuteri do 50 kubika.

Malo sam surfovao po netu i naisao na par zanimljivih modela:keeway hurricane(njega sam probao i za moju visinu odgovara),benelli pepe(jako mi zanimljivo deluje prvenstveno zbog velikih tockova),kao i par kymco modela.

Zanima me jos jedna stvar.Da li pomenuti motori trpe 2 osobe,tj da li bih nekada mogao i devojku da provozam na nekom od njih a uzimajuci u obzir da imam 105 kg a ona recimo 70 najvise?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Mogao bi al imaj na umu da se i 125 muči na uzbrdici kad je na njemu 170kg, kako je onda s 50 možeš da zamisliš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Pa da.Pretpostavio sam da je tako.Doduse,ovde kod mene skoro da i nema uzbrdica tako da moze da prodje.Koliko uopste kosta polaganje za A i sta se tu polaze?(naravno posedujem B vec 9 god).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: N.Bgd 7a
  • Motocikl: Piaggio Free, Gilera Runner 180

druzhe ako ti imash 105 i nek ti devojka ima bar 50 60

uzbrdo za 125 cca to je TUGA ...

po mom iskustvu druzhe minimum 180cca

ako mislish iole da se vozish

50 cca je zhali bozhe na uzbrdici kad si sam

da ne pominjem shto po zakonu ne smesh da vozish nikoga pored toga shto realno ni ne mozhesh  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Poslusaj kolege a ne da ti se narod smeje kao meni sa devojkom  dok sam ima skuter uz "duboko"(uzbrdica)! Motorce vristi a mi "kao" se pomeramo

Kazes da je ravnica tako da 125cc je kao ok za vas dvoje

polaganje sam zavrsio skoro i izasno je negde oko 18-20 000 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Ok.Hvala na odgovorima.A da zanemarimo sada devojku i ostalo, sta mislite o navedenim motorima?Vrede li sta onako cisto za vozikanje(jedna osoba) po gradu bez uzbrdica?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

ja vozim matrixa 50cc,i ne pokusavaj nista vise od voznje po ravnom sa 2 osobe..iste smo kilaze,i sa devojkom iza mucenje je i normalna voznja,a uzbrdice i da ne pominjem.

PS:mislim da matrix od 50cc i 125/150cc kostaju isto,pogledaj i njih..ali ako ces da vozas suvozaca stalno,zaboravi 50cc..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6860 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Skuter je okej za pocetak, moze 49cc da uhvatis fazone a nije nimalo prosto u pocetku, bez obzira sto je to samo 49cc, ide to. Samo gledaj da uzmes nesto kvalitetno, Piaggio, Aprilia, Gilera, Derbi, Vespa, Beta... Izuzetno je bitno. Ja recimo sa mojom Aprilijom uopste nemam problema sa uzbrdicama kada sam sam. Dvoje ne vozim, jer da me nahvataju ode 10000 ko iz picke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Od nabrojanih Pepe mi djeluje interesantno, a i Kymko agility sa 16icama je prilično nahvaljen. U svakom slučaju preporučujem nešto sa velikim točkovima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd, Herceg Novi
  • Motocikl: Hyosung GT250R`10, Gilera Nexus 250ie SP, Peugeot Speed Fight 2 206 WRC

S obzorpm da imas 105kg nemoj ni u ludilu da uzimas od 50ccm, kasnije tj. dok naucis da vozis moces da ga prodas za mnogo manje para nego sto ga platis.... Uzmi nesto od 200ccm, skoro ti je isto dok naucis da vozis, naravno ako ne budes "jurcao" sa njim. Ja bi ti preporucio Beverly-a, i da uzmes neki polovni skuter, naravno ako je ocuvan.... pogledaj u oglase ima nekih povoljnijih  http://moto-berza.com/ponuda.php?id=46400&trazi=1&ur=1&model=68&tip=beverly&m=Piaggio-Beverly ......  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Da sam na tvom mestu uzeo bih Sprint Excalty ako mora bas 50ccm. Na sajmu je bio sa popustom nesto preko 600e. Inace dvotaktna minarelijeva masina, lepo izgleda, dosta dobrog kvaliteta. Kad ga budes prodavao ne verujem da mozes da izgubis preko 100e maksimalno 200 jer je i ovako jeftin a videces sta ti odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Pazi ovu varijantu. Kupiš dva skutera od 50cc. Za tebe i za devojku. Ima još više da uživate. Ne treba polagati za A kategoriju (što je trošak od jedno 150 evra).

Free polovan košto oko 300-400 evra. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

...a i Kymko agility sa 16icama je prilično nahvaljen. U svakom slučaju preporučujem nešto sa velikim točkovima

 

I ja nesto merkam taj Agility City , ali si mi zaparao usi sa ovim "prilicno nahvaljen"  jer pokusavam da nadjem negde neki bolji review

tog modela, ali samo nailazim na pretpostavke tipa "...zove se Kymco, ima velike tockove, ne kosta koliko Sportcity ili Scarabeo..."

Pa toliko i sam vidim, i zbog tih ociglednih stvari sam i poceo da se interesujem za njega, ali nigde da naidjem na neke utiske iz koriscenja.

 

pa bih te zamolio, ako si negde naisao na neki dobar opis, na srpskom ili engleskom, da stavis na forum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650 2008

uzmes sprint sport ,on je odlican motor ja ga imam i zadovoljan sam sa njime ja i drug smo za ns isli i vukao nas bez problema iako obojica imamo po  70 kila ,uopste se nije skuter mucio,i vukao nas je ko  da smo laki kao perce,inace ga trenutno prodajem jer ocu na drugi da predjem.isto kinez naravno :D ako te interesuje moj skuter imas na mom profilu ,pozz mali mozart ;)

da,zaboravih da kazem da nas je obojicu vukao 70km na sat a najveca mu 75km na sat kad sam idem a na satu mu pise 80.

post-2876-12879069045916_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Moja preporuka za skuter do 50 ccm je svakako  piaggio free aka poštar! Kvalitetna, pouzdana, nepoderiva masina. Solidno ubrzava, a ide do 80km/h. Do nekih 400e mozes kupiti lep polovan  primerak. Po meni definitivno  bolja varijanta nego novi  kinez. Sto se tice delova i servisa imas ih na svakom koraku. Moj piaggio ima na satu (koji ne radi a nije ni radio kad sam ga uzeo), oko 28000 km, non-stop je u pokretu, tako da danas ima sigurno oko 50000 km. Kod mene je 4-5 godina, nista rtadjeno sa motorom a jos uvek  ide ko zmaj  :) Samo gume menjam i teram  :)

 

edit: p.s.   1 polovan free = 3 nova kineza (minimum)  ;D ;D ;D pa ti vidi.... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

...a i Kymko agility sa 16icama je prilično nahvaljen. U svakom slučaju preporučujem nešto sa velikim točkovima

 

I ja nesto merkam taj Agility City , ali si mi zaparao usi sa ovim "prilicno nahvaljen"  jer pokusavam da nadjem negde neki bolji review

tog modela, ali samo nailazim na pretpostavke tipa "...zove se Kymco, ima velike tockove, ne kosta koliko Sportcity ili Scarabeo..."

Pa toliko i sam vidim, i zbog tih ociglednih stvari sam i poceo da se interesujem za njega, ali nigde da naidjem na neke utiske iz koriscenja.

 

pa bih te zamolio, ako si negde naisao na neki dobar opis, na srpskom ili engleskom, da stavis na forum.

Evo scan testa iz "2 točka"

post-3674-12879069049557_thumb.jpg

post-3674-12879069050503_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ovu fiks ideju da uzmeš dva skutera zaboravi, duplo održavanje, gorivo i osiguranje, umjesto da platiš polaganje jednom i završio si.

Bilo šta što ima 50cc ima jednu veliku manu, nemože da krene na uzbrdici ako je na njemu 150kg, uzbrdo samo sa zaletom. Razmotri malo ovaj Agility, ima i u verziji od 125cc, znači jeftina registracija i održavanje, solidna vožnja, brz tek toliko da ne smetaš kamionima, znači da može da posluži. Ima tu još par interesantnih modela u klasi, al neznam skoro ništa o njima, javiće se već neko s nekim predlogom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650 2008

Moja preporuka za skuter do 50 ccm je svakako  piaggio free aka poštar! Kvalitetna, pouzdana, nepoderiva masina. Solidno ubrzava, a ide do 80km/h. Do nekih 400e mozes kupiti lep polovan  primerak. Po meni definitivno  bolja varijanta nego novi  kinez. Sto se tice delova i servisa imas ih na svakom koraku. Moj piaggio ima na satu (koji ne radi a nije ni radio kad sam ga uzeo), oko 28000 km, non-stop je u pokretu, tako da danas ima sigurno oko 50000 km. Kod mene je 4-5 godina, nista rtadjeno sa motorom a jos uvek  ide ko zmaj  :) Samo gume menjam i teram  :)

 

edit: p.s.   1 polovan free = 3 nova kineza (minimum)  ;D ;D ;D pa ti vidi.... ;)

 

;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ne bih sad da nesto branim kineze i da ih hvalim, da neko pogresno ne razume. Svako ima pravo na svoje misljenje i slobodu izbora  ;). Masine su kineske ali direktna kopija minarelija takoreci kopirano je sve do srafa. Podrazumeca se da je kvalitet materijala i zavrsne obrade nesto nizi u odnosu na original ali kad se uzme u obzir cena onda su dosta dobri. Inace sto se tice agregata stvarno je retko da je neko imao problema, obicno su to druge sitnice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6860 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Sve se jako brzo pohaba, posle par godina izgledaju kao da su stari dekadu. A te sitnice su najgore, stalno trcis do majstora i nazad. Jos ne bih da zalazim u diskusiju kakvi rade i kako se odnose prema musterijama. Kome to treba, da da pare pa da se pati. Jedino se tu izvlaci Kymco i Keeway, SYM takodje jer su za te pare solidni. OStalo, njet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650 2008

Nemoj te Sprinteve i sl. Nemoj ni da nasednes da to ima Minarelijevu masinu ili Hondinu.

 

nije da branim sprinteve. ja sam sa svojim presao 10000km nista nisam dirao na masini samo ulje redovno menjao.sipano samo yamahino ulje.i motor mi radi ko kad je kupljen.stavicu na jutjub klip pa da vidite..pozz i izvini za off.i motor ima hondinu masinu citao sam na netu.pozz mozart junior

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6860 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Verujem da ima :)

 

 

Pazi, ne zelim da moj stav prema kinezima protumacis kao neko podjebavanje, niti bilo drugi. Mene uzasno nervira kada udjem u prodavnicu i onda dodje neko kome su rekli da to ima masinu od Piaggia, Honde... Ima, ali samo indeticnu kopiju. Kvalitet materijala i izrade nece nikada biti kao kod originala. Ne postoji stavka koja je bolja u odnosu na bilo koji brand name. Nije to napravljeno da traje, ceo skuter je potrosni materijal, kao one plasticne case. Pored toga nemaju nikakvog stila niti karaktera. Ja jednostavno ne zelim da budem kupac takvog proizvoda niti ikome preporucujem, jer se nebrojano puta pokazalo da je su polovni italijani i japanci bolje eksploatisu od novih kineza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Vala ako ćemo iskreno nisu se ni italijani nešto proslavili kvalitetom plastika i završne obrade. Nagledao sam se i Aprilia i Gilera kojima se bezbojni lak ogulio sam od sebe, a crne plastike su izgorile od sunca. Ako mi je već skuter jeftino napravljen, ja bih jeftino i da ga platim. Sve se to ofuca ako se ne pazi pa da ga je neznam ko napravio.

Kymco i SYM se izdvajaju završnom obradom ali i cjenom, pa sad ko šta preferira, 500e u džepu ili kvalitetne plastike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja