Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia RS 125 relej anlasera(start relej)

Recommended Posts

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Juce sam pokusao da upalim burazerov motor, lepo namestio akumulator sipao gorivo, taman da odem do Ljermontove da predam papire da dobijem tablice za ovo moje novo sokocalo ali...

Kad pritisnem Start dugme negde sa leve strane ispod oklopa se cuje samo `klak`, sve sam lepo rasturio i skinuo relej posto je on caktao.

Interesuje me da li sam ja mozda nesto zeznuo kad sam stavljao akumulator i da li mogu negde da nadjem polovan relej(mislim od cega pase) jer ovi iz Markosa traze 45 evra za isti i jos treba da cekam jedno 3-4 nedelje, uz to su i extra bezobrazni tako da nema sanse da im dam te pare

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Pun, zelu zimu je bio na nekih petnaestak stepeni i onda sam ga punio par sati i tek onda sam ga stavio na motor, a voltmetar na motoru pokazuje 12,5V

Stavljao sam ga i na drugi akumulator i isto se desava, mene jedino brine da nisam pogresno povezao zice, najgore je sto nece ni jedan elektricar koga znam da ze bace sa tim, tako da imam dva pokvarena motora u garazi i jedan bez tablica, a vreme... i sami znate kako je, da bar pada neka kisa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Meni je takođe zalepio zimus rele anlasera... otišao kupio za skuter kineski i radi ko mina... čak je ušao u original nosač gumeni (iste dimenzije)  ;)

 

za cenu ću te slagati zaboravih, nekih 500tinak dinara valjda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gold Wing 1000

Mozes srafcigerom ili necim premostiti direktno izlazne kontakte releja (koji idu na anlaser) i ako je anlaser ispravan verglace. Ovo je nacin da proveris ispravnost anlasera kao i da upalis motor dok ne promenis relej (ako je neispravan).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja