Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1999 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 8 minuta, Bigor je napisao:

Primjera radi, matica suplje osovine za Tomos 16x1 za koju sam pretpostavljao da pase nema pojma. Kada sam je izmjerio unutarnja dimenzija je 14mm, a mjerio tamo osobinu ona je 16mm u prodavnici. Cijena 50di, a ova je 1120, malte ne isti sraf samo razlika u dimenziji. Imao kod kuce 18x1 od auta novu, velika. Nisam pametan i ne mogu da vjerujem da ima dimenzija 17x1 emoji2369.png516f05668e311bdfdbde90f0ad79946e.jpg5d28393c91d5273123a80f7523365e84.jpg

Послато са 2303CRA44A помоћу Тапатока
 

E to su one proizvođačke fore i fazoni koji ševe naše koke a nije pevac! :na_glavi:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 758 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Cek, a jel nema jos neki proizvodjac slicnu maticu na prednjem lanacniku ili je to samo Yamaha u 17/1? Mislim da li je moglo brze da se uzme. Kad sam menjao lanac i lancanike uzeo sam i maticu i osigurac, kao i nazad one nove limene osigurace. To sam iz holandije preko motorparts-a uzimao.  ALi cisto da izbegnem natezanje sa nasim prodavnicama, nisam ni znao da je toliko jebada to sve poruciti kod"ovlascenih" .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1999 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 3 minuta, Gvozden je napisao:

Cek, a jel nema jos neki proizvodjac slicnu maticu na prednjem lanacniku ili je to samo Yamaha u 17/1? Mislim da li je moglo brze da se uzme. Kad sam menjao lanac i lancanike uzeo sam i maticu i osigurac, kao i nazad one nove limene osigurace. To sam iz holandije preko motorparts-a uzimao.  ALi cisto da izbegnem natezanje sa nasim prodavnicama, nisam ni znao da je toliko jebada to sve poruciti kod"ovlascenih" .

Ma kod nas je sve jebada. Razumem ja ovlašćene da neće da zarobe novac u nešto pa da to ne mogu da prodaju. E sad što do nas iz Rotetdama putuje koliko putuje, to nije ni do servisa ni do magacina već do našeg rejtinga koji se meri sa rejtingom afričkih pripizdina i kvazi država. Doduše ja sam nezvanično čuo da je to i politika proizvođača u nastojanju da smanje mogućnost stvaranja zaliha i profitiranja servisera na promeni cena, što zvuči realno.

Promenio član Arso

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2904 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja sam zvao jos nekoliko radnji, cim pomenem maticu i Yamaha odjebu me ko alkos cedevitu

Послато са 2303CRA44A помоћу Тапатока

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2904 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Da i rodica zvala u petak po Njemackoj nekoliko radnji ista prica ili nemaju ili cekanje

Послато са 2303CRA44A помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2862 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
3 hours ago, Bigor said:

Ja sam zvao jos nekoliko radnji, cim pomenem maticu i Yamaha odjebu me ko alkos cedevitu

Послато са 2303CRA44A помоћу Тапатока
 

Suzeee 🤣

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Peugeot Elyseo, Yamaha Super Tenere

Jel ima neko informaciju gde nabaviti zice za zadnju felnu?

Pre svega mi trebaju ove krace duze sam sredio ali ako ima komplet uzeo bih i to 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki Zephyr 550, Yamaha XTZ750 SuperTenere
1 minute ago, Beovulf said:

Jel ima neko informaciju gde nabaviti zice za zadnju felnu?

Pre svega mi trebaju ove krace duze sam sredio ali ako ima komplet uzeo bih i to 

Iskreno, ja sam proslu zimu izginuo i nisam nasao. Nasao sam na jednom sajtu, tipa iz Holandije, 90eur po tocku, setovi. Na kraju sam skidao zicu po zicu, grejao, bas sam se napatio da rastavim i opet sam morao da isecem jedno 10-ak kom. Na kraju nadjoh coveka iz Smedereva, ondeo i covek mi sredio sve tip top, pravi kao strela tockovi. Ima ovde na formu njegov broj, ja sam ga izgubio. Ako nadjem pisem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Peugeot Elyseo, Yamaha Super Tenere
pre 12 minuta, Lazar93 je napisao:

Iskreno, ja sam proslu zimu izginuo i nisam nasao. Nasao sam na jednom sajtu, tipa iz Holandije, 90eur po tocku, setovi. Na kraju sam skidao zicu po zicu, grejao, bas sam se napatio da rastavim i opet sam morao da isecem jedno 10-ak kom. Na kraju nadjoh coveka iz Smedereva, ondeo i covek mi sredio sve tip top, pravi kao strela tockovi. Ima ovde na formu njegov broj, ja sam ga izgubio. Ako nadjem pisem.

Ja sam montirao nove gume i rekli su mi da je zadnja felna u losem stanju posto nikog nisam uspeo naci u blizoj okolini preporukom momaka iz harley davidson bg poslao sam Mladenu iz Krusevca, kako mi je javio duze je sredio perfektno ali ima problem sa kracim i najbolje bi bilo da se nadju nove on je samo nasao na nekim engleskim sajtovima oko150e sto je previse i rekao mi da se u solunu u moto sopovima mogu naci bez problema. 

E sad ako ne uspem danas sutra naci ovde, svakako sam planirao ponedeljak da se spustim do Grcke na dan dva pa cu potraziti tamo ili u Bugarskoj u Sofiji, samo me zanima ako znate koje su tacno dimenzije zica?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4101 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

U niemačkoj traži, Googlaj
xtz750 Speichen hinterrad….


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1999 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 6 sati, el classico je napisao:

U niemačkoj traži, Googlaj
xtz750 Speichen hinterrad….


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

A nije naodmet kontaktirati ljude i moto kros klubove da te upute gde da tražiš jer su njima žice potrošni materijal.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2904 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Rece mi nekoliko poznanika da temperatura u cilindruma mora biti poprilicno izjednacena, pa ja premjerih nedavno samo zaboravih i ovde pisati. Mislim da se i ova mala razlika moze ustelovati pilot srafovima, samo tad mi nije bilo bas do rasklapanjab94c5dd945f07877e553c9ee8201ef24.jpg

Послато са 2303CRA44A помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4101 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Toje OK


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1703 postova
  • Lokacija: Paracin

Smem da sipam ovo da malo testiram motor? Nisam ga ni provozao jer je promenio silne neke vlasnike za kratko vreme i prilicno sam siguran da ni jedan nije menjao ulje. Racunam bolje mu je i ovo nego ono sto je sada u njemu ali necu da sipam ako smatrate da nije pametno. Oni kako napisali ovde moze i u boing i u tenk.😆

IMG-35acaf0172fdf30b11f93827e774215e-V.jpg

IMG-77557769e8ba765ae31ed046cce6b0a3-V.jpg

Promenio član Biker Q

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1999 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 30 minuta, Biker Q je napisao:

Smem da sipam ovo da malo testiram motor? Nisam ga ni provozao jer je promenio silne neke vlasnike za kratko vreme i prilicno sam siguran da ni jedan nije menjao ulje. Racunam bolje mu je i ovo nego ono sto je sada u njemu ali necu da sipam ako smatrate da nije pametno. Oni kako napisali ovde moze i u boing i u tenk.😆

IMG-35acaf0172fdf30b11f93827e774215e-V.jpg

IMG-77557769e8ba765ae31ed046cce6b0a3-V.jpg

Pre nego što kreneš da ga voziš, moj ti je savet da promeniš sve tečnosti, ulje, kočionu tečnost, antiftiz, ulje u viljušci i naravno filter za ulje i prekontrolišeš ventile, a kad se već  skida poklopac glave provetiti stanje lanca bregaste. To je nešto što treba uraditi da posle ne bi bilo iznenađenja.

Promenio član Arso
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1703 postova
  • Lokacija: Paracin

Ma da bice tu jos pregleda nego me brine ova cena ulja da li da ga sipam, cisto da ne radi na ovom starom, da vidim sta je sa motorom? A sredjivanja ce na zimu verovatno i do zime nece ni biti nesto vozen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1999 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 6 minuta, Biker Q je napisao:

Ma da bice tu jos pregleda nego me brine ova cena ulja da li da ga sipam, cisto da ne radi na ovom starom, da vidim sta je sa motorom? A sredjivanja ce na zimu verovatno i do zime nece ni biti nesto vozen.

Ne znam šta bih ti rekao ja sam pobornik teorije da se koriste proverene stvari Ipon, Motul,  Bardal... nekako u te univerzalne stvari nemam poverenja, a možda grešim. U svakom slučaju svako novo ulje je bolje od tog koje je u motoru. Uostalom pogledaj mu boju na meraču pa odluči.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1703 postova
  • Lokacija: Paracin

Nista cekamo jos necije misljenje jer svakako jos desetak dana necu da radim nista oko motora. Ako nije dobro za motor dobro je za yugo, njemu muceniku svako dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2904 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Nista cekamo jos necije misljenje jer svakako jos desetak dana necu da radim nista oko motora. Ako nije dobro za motor dobro je za yugo, njemu muceniku svako dobro.
Ne sipaj u auto, mislim da ta ulja nije pametno u auto sipati.
U motor moze, ja sam sipao jednom i Modricu, ne steti motoru ali mjenjac zapinje prilikom saltanja. Opet nije 5abrinjavajuce.

Послато са 2303CRA44A помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1703 postova
  • Lokacija: Paracin

Ja sam prestao, ako sam jedno kratko vreme i vrteo, vozila da "teram" u obrtaje, tako da mislim da moze svako ulje namenjeno za tu svrhu. Jos davno sam ovde u nekoj temi citao o tome, da se  kvalitet i zadrzavanje performansi ulja "vidi" bas kod visokih obrtaja, losija pene, gube viskozitet itd, preko 5, 6, 7 000 obrtaja, davno je bilo ne secam se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4101 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Ja bih prije sipao polusintetiku nego sintetiku


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4728 postova

Манол има само праву реалну баџет цену и ништа више, уље је одлично. А те познате брендове, кад добијеш прилику да погледаш у каталог набавних цена. Прво почнеш да се смејеш а затим ти доџу сузе на очи.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1703 postova
  • Lokacija: Paracin

Ja sam zbog ovog 20w i zbog cene  pomislio da je polusintetika a do ovog ulja sam dosao pregledom sta se nudi sa 20w jer sam u manualu nasao 20w40 za ovaj motor. Pa racunam ovo w50 je bolje  za, verovatno, vec dobro izrabljen motor. Ma sipacu za probu pa kako bude. Dobra stvar sto ne znam kako je motor do sada radio i kako je radio menjac pa necu moci da uporedjujem😃.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja