Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Lep primerak.. crveno na rados' :D

 

turi neku fotku da je vide oni koji je nisu videli.. :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV
  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Od Kotline (pre koje sam menjao i prepunio ulje) mi pomalo kapljalo.. pa posle 1K jos vise..

 

gde god stanemo.. e brate curi ti ulje <_<

<_<

 

E pa vise ne curi, propisao je dihtung dekla lamele.. koji se lako skida i namaz preko i sad je dobro..

 

mogao je i dihtung agregata.. a to bi bilo ebeno menjati..

 

Prsla mi je i sajla brzinomera 560 din kod Bobana sajle.. 300 ako je samo sajla, a meni je pukao i buzir..

 

takodje sam uspeo da izgubim i imbus sraf prednjih kocionih kandzi.. stavio duzi sa kontra maticom..

 

U setvrtak mi stize volan od TA 25e

 

fala ti Popsy sto si mi bar juce rekao za to.. :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Izgleda da to nije taj volan..

Zeljko ga je vec primio, i nije mu odgovarao :D

 

tako da trazim volan od TA ili paprike..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ili od AT ili od starog TA (kockast far)... od novijeg nije dobar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Juče išao na benzinsku pumpu. Napravio 329km i u tank išlo 18,35l. Po mom izračunu 5,5l/100km! Vrlo zadovoljan! Zanima me koliko vi terate svoje makine, jer ja po avtoputu pičim prosjek 120km/h! Više od 140km/h mi je več totalno neugodno, jer je vetar prejak a i imam osečaj da če da me odnese u 3PM... icon_mrgreen.gif Možda zbog zadnjeg GIVI-ja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 592 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-DORCOL
  • Motocikl: Stalno neki drugi :)

Meni na otvorenom 5-6l ,a u gradu 8l (kombinovana voznja,kreni stani ,guzve,noc,pun gas,lagan gas...)

 

E nego jel zna neko koje nam to jeftine plocice pasuju za zadnji disk,dal od pegasa ili nesto tako i gde to ima da se kupi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

fero bile 900 din.. ali se i brzo pojedu.. daj 20 e i ne cinculiraj.. ustvari oko 1600din u Komppu.. nemoj da stavljas ono sto te moze skupo kostati..

pegaz je dosta laksi motor.. proporcionalno tome su i plocice..

 

 

Juče išao na benzinsku pumpu. Napravio 329km i u tank išlo 18,35l. Po mom izračunu 5,5l/100km! Vrlo zadovoljan! Zanima me koliko vi terate svoje makine, jer ja po avtoputu pičim prosjek 120km/h! Više od 140km/h mi je več totalno neugodno, jer je vetar prejak a i imam osečaj da če da me odnese u 3PM... icon_mrgreen.gif Možda zbog zadnjeg GIVI-ja?

 

 

Moras opet da sipas do vrha, pa proveris.. i meni trosi oko 5,5.. a raspon ide od 5 do 7,5 zavisnosti od zavrtanja..

 

auto put 140 do 160 konstantno bez problema, na preko 180 postaje neugodno zbog turbulencija i kofera koji naravno jako smeta i podize potrosnju kao i sto narusava stabilnost..

Vizir je povisen, pa baca iznad kacige.. vozim sa otvorenim vizirom cak i po kisi mi je bolje tako nego da magli..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

fero bile 900 din.. ali se i brzo pojedu.. daj 20 e i ne cinculiraj.. ustvari oko 1600din u Komppu.. nemoj da stavljas ono sto te moze skupo kostati..

pegaz je dosta laksi motor.. proporcionalno tome su i plocice..

 

 

Juče išao na benzinsku pumpu. Napravio 329km i u tank išlo 18,35l. Po mom izračunu 5,5l/100km! Vrlo zadovoljan! Zanima me koliko vi terate svoje makine, jer ja po avtoputu pičim prosjek 120km/h! Više od 140km/h mi je več totalno neugodno, jer je vetar prejak a i imam osečaj da če da me odnese u 3PM... icon_mrgreen.gif Možda zbog zadnjeg GIVI-ja?

 

 

Moras opet da sipas do vrha, pa proveris.. i meni trosi oko 5,5.. a raspon ide od 5 do 7,5 zavisnosti od zavrtanja..

 

auto put 140 do 160 konstantno bez problema, na preko 180 postaje neugodno zbog turbulencija i kofera koji naravno jako smeta i podize potrosnju kao i sto narusava stabilnost..

Vizir je povisen, pa baca iznad kacige.. vozim sa otvorenim vizirom cak i po kisi mi je bolje tako nego da magli..

 

Jel imaš povišeni vizir od Givi-ja? Koja slika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Jel imaš povišeni vizir od Givi-ja? Koja slika?

 

Svi koji rade custom vizire ovde u Srbiji rade kod Ivana (imaš temu Viziri iz SRBIJE...by Ivan ) imam i ja takav mada po mom mišljenju je Zextremov vizir najbolji (izbačen je ka unapred kao Dakar verzija, imaš mesta za navigaciju iznad plastike i bolju zaštitu od vetra) :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1921 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Meni su te skuplje plocice za zadnji disk vec pri kraju. Trajace jednu ipo sezonu. Nekako mi to kratko vreme ali sta da se radi. Moracu da smanjim kocenje zadnjom :)

 

Sinke@ tebi nesto nije u redu sa motorom kad ti toliko trosi. Od kad sam menjao tube i iglice potrosnja mi je od 5,5-6l. Pre toga mi je bila 8-8,5l.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Nije mi jasno kako to merite ptrosnju tako precizno??? Ja znam kad sam otprilike na 300 km da treba da prebacim slavine na rezervu jer cu se u protivnom ugasiti.... Sa druge strane kad sipam gorivo nikad ne znam dokle sam prosli put sipao tako da tu tacnu matematiku na sest decimala ne mogu da izvucem....

Uglavnom potrosim sve sto naspem! Eto toliko mi trosi motor! :takoje:

 

@Sinke

Pokusaj da nadjes plocice kod Gorana MotoFun 0641563463 0113115379, mene je napusio sto sam mnogo platio SBS i tvrdio je da ima povoljnije od toga (2200 din par)....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Precizno se meri kada nalijes do cepa.. predjes 200-300 km, pa opet nalijes do cepa.. i tako dobijes decimale :nanana:

 

a svakako se potrosi sve sto se sipa.. meni je stao posle 430 km.. a rezerva ne radi.. tako da vucem par litara bezveze..

 

sacu i taj set za reparaciju slavina da narucim <_< 35e sa zaradom donosioca..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Nije mi jasno kako to merite ptrosnju tako precizno??? Ja znam kad sam otprilike na 300 km da treba da prebacim slavine na rezervu jer cu se u protivnom ugasiti....

 

Računica ide ovako:

 

  • sipaš gorivo do čepa (moš do one linije ispod čepa) i resetuješ brojač km na 000
  • voziš se jedno vreme... npr 220km
  • odeš na pumpu i opet sipaš do čepa i vidiš koliko si sipao (opet do linije) npr 13,8
  • onda podeliš litre sa km i pomnožiš sa 100 13,8/220 = 0,0627 pa puta 100 znači da ti je potrošnja 6,27 l na 100km

Zgodno je kada je ta vožnja jednim režimom, tipa grad, otvoren put, offroad... ja sam u Kraljevu imao dva sipanja i po jednom mi je trošio 6,7 a po drugom skoro 8l. U prvoj je bilo pola otvoren put pola offroad a u drugoj 2/3offroada 1/3 otvoren put... moraću da pogledam karbove, mada lepo vuče, ne kija i ne puca tako da može da se desi ili da su mu tube počele da se troše il sam postao značajno alaviji na gasu na offroadu :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

I koliko onda trosi tvoj motor Popsy? Imas vise vrednosti za odredjene relacije i tipove voznje?? Trosi li od - do ili potrosi sve sto mu sipas??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1921 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Nije mi jasno kako to merite ptrosnju tako precizno??? Ja znam kad sam otprilike na 300 km da treba da prebacim slavine na rezervu jer cu se u protivnom ugasiti.... Sa

 

 

Napunis rezervoar do kraja (zapamtis vizuelno dokle je to) i stavis kilomstrazu na 0. Vozis se jedno 200km i naspes recimo 1000din. Kilometrazu ne diras ali racun cuvas u dzepu. Tako sipas par puta za koliko hoces (nije bitno da li ces da punis rezervoar do kraja). Posle nekoliko sipanja i kilometraze od 1000-1500km ti napunis opet do cepa. Uzmes iz onog dzepa sve racune koje si cuvao, saberes koliko je to litara i kilometrazu podelis sa brojem litara pa puta sto. Kao sto je Popsy napisao samo sto je veca kilometraza proracun je tacniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Trla baba lan da joj prodje dan!

Po podacima kojima ja baratam XTZ 750 trosi 7,3l na 100 km... nije precizirano u kojoj sredini, podlozi, temperaturi.... To se otprilike slaze sa mojom potrosnjom i ne rzabijam glavu mnogo o tome.

@Vlajko

..tu rezervnu litru koju bi vukao sa sobom upotrebio bi da ga zapalim kad bi stao... samo za to bih imao zivaca!!!!

:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja