Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 2884 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Nema tu puno filozofije, samo su se gumice iznutre pojele i njih treba zamjeniti

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1993 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 55 minuta, sasha. je napisao:
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Preko tri i po miliona oglasa, na jednom mestu!



Remont set za slavine

Kačio sam ja taj link već, jednom ili čak dva puta, ali treba malo prelistati forum.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4052 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Gvozden, ajde kreiraj neke dobre grafike za novolin motor.
LP


Gesendet von iPad mit Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Ma ne maltretiraj čoveka :)

Inače plastike sutra idu na korekcije, popravke i nadogradnje, a od polovine Decembra, full farbanje!

 

Ne mogu da dočekam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Nemooj mi ideja više davati, ni sam ne znam šta bi i kako bi! Promenio sam planove već 15 puta.

Videćete kad bude gotovo :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 755 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Ta zlatno bronzana je i meni prelepa. Gledao sam da uzmem BMW boju od GS800, ima ga u matu i da se urade natpisi ili u providnoj mat ili sjajnoj i kombinacija sa crnom ili grafit mat crnom. Tako da ispada kao embosed, tj ispupceno a u boji.. No, od desetak drugara farbara, ne stizem na red i ne mogu ni da se ljutim. Znam kako to ide. :D

Ide zima (sneg), nije problem da nacrtam sta god ti se dopadne. Samo ili kazi sta neces ili tacno sta hoces. Najteze je kad uradim, pa skontamo da bas to neces hehe :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
2 hours ago, Gvozden said:

Ide zima (sneg), nije problem da nacrtam sta god ti se dopadne. Samo ili kazi sta neces ili tacno sta hoces. Najteze je kad uradim, pa skontamo da bas to neces hehe :D

Hej drug, to je zaista lepo od tebe! Planiram da bude komplet srebrno/crna varijanta, u nekim originalnim šarama, bez mnogo fantastike, da bude blizu originala ali opet i unikatna. Jedino što nisam siguran šta je sve farba a šta nalepnica na ovom konkretnom primeru. Rođak moj radi nalepnice, pa mogu sa njim da sednem i da polako sve smislimo. Plan je tu, samo da se ostvari.

Interesantno je što čovek koji radi to, inače firma "Kameleon 022", par kuća od njega je autolimar, a sa druge strane par kuća plastičar. Tako da sarađuju kod svakog projekta. Danas sam baš bio kod obojice, gledali šta i kako, mislim da će biti ok

 

 

 

Screenshot_20211119-195506_Gallery.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4052 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Kao prvo počmi od crni felgi, na njih svaki dizajn leži puno bolje nego na alu-sive.

Probaj napravit fotoshop tvoje kombinacije, ono kako ti želiš ali sa ovim bojama.

ccf327bb24af656d487aa7e5b5826199.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Prevelika rabota za mene drugari. Skrpilo se nekako za ovo farbanje, da se ispravi taj rezervoar i plastike, i to na mišiće. Bilo bi super kad bi svako mogao da uradi na svojoj kamili onako baš kao što želi, ali hajde da budemo realni, za prosečnog srbendu, to je nemoguća misija.

 

Što se točkova tiče, sivi su mi sasvim ok, istina da koj crni lepše stoje, ali mala je to dobit za preveliku investiciju. Malo da se očiste, ispoliraju, biće ko novi. Više bi voleo da mogu komplet žbice da očistim/zamenim, odmah bi sinuo motor. I to bez 100e ne vredi ni počinjati..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4052 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Ja sam zimus prisložio rezervne felge.
2x žbice i vijci
2x montaža
2x centriranje= +- 300€



Kod istog meštra u bavarskoj sam tražio ponudu za:

2x Excel Takasago obruča
2x žbice i vijci
2x montaža na moje nabe
2x centriranje
= +- 700€


Set žbica sa vijcima po felgi oko 70€.
Žbice su od poliranog kroma.
Vijci niklovani mesing.


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: Ducati GT1000; Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Pozdrav svima.

Odnedavno sam vlasnik xtz 750, 96 godište, 96000km.

Plan je preko zime dovesti motor u top stanje, znači osim servisa, promijeniti ležajeve vilice i swingarma, federe u vilici, reparirati fergazer, možda kuplung...

Motor je bio odjavljen dvije godine, kad sam ga kupio desetak dana sam se vozio, motor je palio od prve, super je radio na ler gasu, pod čokom, dakle sve ok. Motor je nakon toga stajao desetak dana, u međuvremenu je zahladilo, ja sam zaboravio zatvoriti pipe na rezervoaru...

sad ga više ne mogu upaliti, a htio bih ga odvesti do servisa i tamo ostaviti na slaganju. Pretpostavljam da je zalilo svjećice. Sad slijedi pitanje. Mogu li promijeniti svjećice bez da skidam rezervoar? Ovako na prvu mi se čini da trebam samo maknuti bočne panele i odšarafiti dva vijka na hladnjaku. 

Hvala na odgovorima.

 

Evo i pacijenta!

1637913522023.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1993 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Dobro ti nama došao. Što se skidanja i zamene svećica tiče uradi upravo tako kako si rekao bez skidanja rezervoara.

Moj savet ti je da u skladu sa materijalnom situacijom, kad već imaš nameru da menjaš ulje i ostale tečnosti, promeniš i lanac bregaste i prekontrolišeš ventile, osim ako si siguran kada je bivši vlasnik to uradio.

Što se tiče slavina moj savet, na osnovu mog iskustva, je da ih ne zatvaraš, osim ako su gumice propale pa slavine ili balave ili puštaju gorivo. To što su ostale otvorene nema veze jer karburatori dobijaju gorivo uz pomoć vakum ventila, koji mnogi nazivaju pumpom, a koji reaguje tek kada verglaš ili motor radi.   

Promenio član Arso

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: Ducati GT1000; Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 18 minuta, Arso je napisao:

Dobro ti nama došao. Što se skidanja i zamene svećica tiče uradi upravo tako kako si rekao bez skidanja rezervoara.

Moj savet ti je da u skladu sa materijalnom situacijom, kad već imaš nameru da menjaš ulje i ostale tečnosti, promeniš i lanac bregaste i prekontrolišeš ventile, osim ako si siguran kada je bivši vlasnik to uradio.

Što se tiče slavina moj savet, na osnovu mog iskustva, je da ih ne zatvaraš, osim ako su gumice propale pa slavine ili balave ili puštaju gorivo. To što su ostale otvorene nema veze jer karburatori dobijaju gorivo uz pomoć vakum ventila koji reaguje tek kada verglaš ili motor radi.   

Arso, hvala na odgovoru. Ventile bi svakako kontrolirao, a lanac mi iskreno nije pao na pamet. Slažem motor za duži period, tako da stvarno ne bih škrtario.

Na osnovu opisanih simptoma, ovako na brzinu, misliš li da bi još nešto mogao biti uzrok nepaljenja?

Mislim, mehaničar će sve urediti, ali volio bi doći do njega na vlastiti pogon, da još ne plaćam šlep. :)

 

Promenio član vedran

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja