Jump to content

Moto Zajednica

Sta mislite o ovoj turi?

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Beograd - Lenjingrad (iliti Sankt Petersburg) - Moskva - Beograd

 

Autoroute kaze da je to nesto oko 5000km, sto mislim da je u realnosti oko 6000km...

 

Razmisljao sam i o nekoj varijanti Spanije ili Italije, ali je to sve nesto sto cu kad tad videti i proci, dok je varijanta Lenjingrada ipak mnogo veca avantura i pitanje da li cu tamo ikad ici ako ne odem ovako...

 

Xv2cW_bglenjingradmoskvabg1ld.th.jpg

 

Djuro, sta kazes? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Jao ti si covece lud sa tom Rusijom,mani se corava posla...Vozi se na zapad imas sta da vidis,narod,pejzaz,kultura...a ne ovamo u pustare i hladne predele...uhhh prva asocijacija mi je -40 stepeni...brrr :D :oops:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
Vozi se na zapad imas sta da vidis' date='narod,pejzaz,kultura...a ne ovamo u pustare i hladne predele...uhhh prva asocijacija mi je -40 stepeni...brrr :D :oops:[/quote']

 

Vidi, pa pre cu da vidim raznolikost i razliku u kulturi ako odem u Rusiju, a prodjem kroz Madjarsku, Slovacku, Poljsku, Litvaniju, Letoniju, Rusiju, Belorusiju... Kad odes na zapad, sve ti je bre isto... Nalickano i suvise dobro da bi bilo istinito...

 

Jedino je potencijalni problem kriminal, ali jebiga... ponecemo TeTku i nadati se najboljem ;):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Pa nije to problem,ceska,poljska i slovacaka su sada za nas zapad,nema vise kriminala,presretaca i ostalih...Nego rusija je tu zaje*ana,ali ima sta da se vidi,i litvanija i letonija su jos pomalo zaostale ali moze se proci bez problema...I samo da znas ako nisi bio skoro ceska,poljska i slovacka su sada nalickane bas kao i ostale clanice EU...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam bas negde slusao da je Belorusija sada odlicno uredjena i bezbedna mozda bas i zbog te "diktature".

 

Sto se tice same ture ne znam sta da kazem vazno je da se vozi i obilaze neki novi i zanimljivi predeli tako da za sta god da se Pablo odluci bice dobro. NikolaM(cini mi da tako ide nick) sa motori.hr je proputovao najvise po istoku i zna najvise o tome ali verovatno si citao njegove putopise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Beograd - Lenjingrad (iliti Sankt Petersburg) - Moskva - Beograd

 

Autoroute kaze da je to nesto oko 5000km' date=' sto mislim da je u realnosti oko 6000km...

 

Razmisljao sam i o nekoj varijanti Spanije ili Italije, ali je to sve nesto sto cu kad tad videti i proci, dok je varijanta Lenjingrada ipak mnogo veca avantura i pitanje da li cu tamo ikad ici ako ne odem ovako...

 

8EpKd_bglenjingradmoskvabg1ld.th.jpg

 

Djuro, sta kazes? :D

 

Ma sto se mene tice, vazno je da kotrljamo :)

Kad mi neko pomene put za Rusiju, prvo sto mi padne na pamet je da cu da vozim jedno 3 soma km samo pravo :)

Verovatno gresim, ali takva je asocijacija. Meni je plan da obidjem prvo zapad (navukao sam se na Alpe i sada ne vredi vise da me iko odvraca), pa onda jug (Grcka, Turska), pa sever (Nordkapp) pa onda na istok. Sve mi se cini da za istok treba da budes iskusan, ne vozac, nego covek. Znas ono...imam 4,5 banki....vozim kroz stepe i tajge...po 2 dana ne vidim nista zivo osim konja i.boli me za sve zivo..... 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Jedino je potencijalni problem kriminal' date=' ali jebiga... ponecemo TeTku i nadati se najboljem ;):D[/quote']

 

Ako se kreæe iz 45-og bloka (k'o i obièno) može samo njima da bude problem kriminal i to našim dolaskom :twisted: :twisted: :twisted:

Najvažnije je da je tamo gorivo jeftino (i loše) a za ostalo æe se snaðemo :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Malo sam modifikovao rutu. Posle Lenjingrada bih otisao u Helsinki, dalje u Kopenhagen, Berlin i kroz Austriju do Beograda...

 

Autorut kaze da je to sad 5230km, sto je opet oko 6000km po mojoj proceni. Spavanje bi bilo u hostelima, tako da ne bi trebalo da bude preterano skupo proci kroz Jevropu...

 

7kXpb_bglenjingradhelsinkiberlinbg1z.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Atina

Druga varijanta ove ture mi se definitivno vise svidja... Pablo sigurno moze da racuna na mene, uz eventualni uslov da uzmem nesto udobnije od svog "kicmolomnog-na-duze-staze" CBR-a ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Evo, preko vikenda sam malo detaljnije proucio detalje puta...

 

s3Rvw_bglenjingradhelsinkihamburgber.th.jpg

 

Otprilike, onim danima kada putujem, prelazio bih oko 500km dnevno, ali polazak bi bilo rano ujutro - recimo do 9. Tako bih mogao preci tu dnevnu kilometrazu do 4-5 popodne.

 

Videcu da rezervisem hostele unapred, tako da kad stignem u to mesto (oko 4-5 pm), da mogu da odmah ostavim stvari, odmorim malo i da ako bude vremena se i prosetam gradom.

 

Posle svakih 2-3 dana neprekidne voznje cu ostajati po nekoliko dana u vecim gradovima, prvo zbog odmora, a onda i zbog razgledanja i setnji po gradu. Tu cu, nadam se, narezivati slike na cd-ove u fotoradnjama, da bih praznio flesh karticu. MiniDV kasete za kameru cu morati da kupujem jer je njih nemoguce tako brzo prebaciti na komp, ali nije to strasno.

 

E sad, cena ture.

- Kilometara ima oko 6000 (iako autoroute kaze 5400km), sto je ako racunam da ce GS trositi 7l na 100, sve skupa oko 420, da racunamo 450e za gorivo.

 

- Spavanje bi bilo u hostelima, koji se krecu izmedju 15-25e, sto ispada 20 * 25e = 500e.

 

- Putarine i troskovi trajekta ce izaci jos barem 200-300e.

 

- Hrana ce biti oko 15tak e dnevno, sto je oko 300e - 350e za ceo put.

 

To sve skupa izgleda ovako:

 

450e (gorivo) + 500e (spavanje) + 250e (putarina) + 350e (klopa) = 1550e.

 

Na sve to treba dodati jos bar 500e za svaki slucaj, tako da se na to putesestvije ne treba uputiti bez barem 2000e u dzepu (tj. na kartici)... Zvuci mnogo, ali kad se pogleda da se obilazi 11 zemalja, tj. istocna, severna, centralna i deo zapadne evrope, mislim da to nije mnogo...

 

Jedino sto na taj put ne bih krenuo ako budem sam bio. Jos jedan motor je minimum...

 

Mislim da vam ne moram reci koliko sam zagrejan za tu avanturu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Tura izgleda odlicno!

 

Cini mi se da ces na par mesta u Skandinaviji da koristis trajekte. Jel si proverio cene? Mogu da budu dosta skupi. Inace su me par puta upozorili da sever moze da bude skup.

 

Procitaj ovo: http://www.motopuls.com/index.php?option=content&task=view&id=101&Itemid=36

 

Ne verujem da ce mnogo da ti pomogne ali eto...deo puta vam se poklapa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja