Jump to content

Moto Zajednica

POMOC :alarm zeza

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav svima,

 

Nakon boravka u servisu alarm je poceo da zeza.Prvih  dva dana se aktivirao odmah po aktiviranju iz cista mira i mala led dioda je blago tinjala i u toku voznje.Sva svetlosna signalizacija prilikom gasenja i paljena alarma radi kao i pre tj.jednom blinknu sva  cetri migavca kad se pali a tri puta kada se gasi znaci svetla su ok.

Danas sam rasturio pola skutera i video sam da  su kleme i akumulator masne od nekog odmascivaca.Akumulator sam obrisao i kleme ocistio i sad: kad se alarm pali umesto jednog duzeg  PIP-a cuju se dva kratka PIP-a i alarm se vise ne aktivira sam od sebe.I tu je problem kada je aktiviran alarm NE REAGUJE na pomeranje i drmanje skutera ali reaguje kad se da kontakt(valjda je to blokada paljenja)

Probao sam da otspojim kleme kad je alarm upaljen i nista se nije promenilo senzor ne reaguje nikako

 

Ako nesto znaci daljinski je ovalnog oblika bez ikakvih oznaka na poledjini i sa dva ovalna dugmeta od kojih veci sluzi za pali gasi alarm a manji za paniku tj. odma aktivira alarm.Rasturio sam i ceo prednji deo da bih video i samu centralu ali ni na njoj nema nikakvih oznaka znaci Kina samo taka.E sad ima jedno dugmence na ivici prtljaznika i poklopca koje ne znam da li sluzi kao dugme koje reaguje na otvaranje gepeka ili sluzi za podesavanje samog alarma i njega sam drndao i opet nista

 

Pitanje glasi: da li je alarm rikavela ili ima neka mogucnost da se senzor pokreta ponovo aktivira pomocu kombinacije dugmica na daljinskom ili na neki drugi nacin

 

Unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

uzmi i rasturi centralu od alarma i okaci sliku da vidim sta je pa mozda i resimo,deluje mi da ti je senzor pokreta malo poludeo...ali okaci sliku da vidimo prvo kakav je tip senzora...Pozdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12294 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Taj piezo element na prvoj slici desno ti je senzor pomeranja i on je "kriv" ako ti ta opcija ne radi. E sad, meni su sumnjivi ti silni konektori i kontakti između alarma i elektroinstalacije, Probaj njih da naštrcaš WD-om i proveri žice koje idu u instalaciju, da nije nešto odspojeno.

 

Znam da Kymco ima "fabrički" ugrađene alarme...u krajnjem slučaju da vidiš u njihovom servisu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd

ako je taj senzor ono sto izgleda kao novcic probao sam da taknem dok je upaljen alarm i alarm samo svirne 1 sekundu i stane. Nema neko trajanje  nego koliko ga puta taknes toliko puta svirne

 

Sutra cu probam sa WD-om da poprskam kontakte a od celog konektora samo se levi deo se  koristi ostale funkcije nisu ni povezane nego stoje smotane zice u buntove . Sutra da ih prekontrolisem i da viskove lepo posecem i izolujem.

 

Hvala svima

sutra javljam sta sam uradio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne vredi sve sam probao i nece kao i  masu  koja je vezana za ram iza sirene  i dobra je a led se vise nepali uopste ni kad je aktiviran alarm.Cak sam i fenom susio osigurace i releje ako slucajno bacaju na masu ali jok

 

Znam da su alarmi bas jeftini ali me zanima da li neko uopste popravlja  i da li hoce sa tim da se bakce ,jer mi je jednostavnije da samo udzekam stari nazad nego da se cela instalacija prepravlja i plus da kupujem drugi

Ako nista cu kupim drugi sta da radim

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

koliko sam shvatio po armingu alarm pikne jos jednom !! To je brale znak da nisu ispunjeni svi uslovi za zakljucavanje nije neispravnost alarma vec vidi da li postoje mikroprekidaci na sedistu ili poklopcima goriva ili sl, postoji mogucnost da je prilikom servisiranjapogresno vracena neka zica i alarm dobija sa brave signal kao da je i dalje na kontaktu . Ne zuri sa kupovinom novog alarma jer to je koliko vidim neki GT -jev alarm fina i pouzdana spravica

Alarm te je po dolasku iz servisa obavestavao da ti je nesto otvoreno ili da dobija + sa kontakt brave kao da je i dalje upaljen ili na kontaktu a ti ga aktiviras.U medjuvremenu ti si mu aktivirao opciju sensor bypas tj programski premostio senzor. kod pismenijih alarma to se moze uraditi istovremenim pritiskanjem oba dugmeta daljinskog upravljaca dok je motor na kontaktu .

Tako se vrsi odabir dodatnih funkcija ali se to nikad ne radi ako nemas originalnu knjizicu alarma sa programskim uputstvima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd

knjizicu nemam ali imam drugi daljinski  ;D

 

Pikne 2 puta ali kratko pip pip  a ne  1 piiip :)

Ima mikro prekidac ispod sedista i vidi se na srednjoj slici kao beli dupli kabal sa leve strane

Probao sam  i  da ga skinem i probao da ga  kratko spojim  na centrali i opet nista

jedino  kad drzim rukom pritisnutio dugme  i palim alarm, alarm  sitno pijuce.

Pratio sam sve zice sa glavnog dzeka i samo je 9 aktivno od 20 (+2 za gepek sto izlaze sa strane alarma)  ostalo je smotano u buntice

 

2 idu na led diodu

2 su + -

2 na sirenu

2 na sijalice i

1 na neki relej verovatno je to ona kao blokada posto se alarm pali kad se da kontakt

druge zastite na motoru nisam video

Bice da se rasprogramirao a radjen je servis u motoru  blizu tog prekidaca tako da su ga verovatno cacnuli

 cu da izguglam to programiranje gt alarma pa javljam

puuuno hvala

p.s   da li radi neko kod nas ugradnju gt alarma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

Vidi ovako jedna od zica je kontakt plus koji daje signal alarmu da je motor na kontaktu da se nebi aktivirao u voznji i na tom releju postoji stalni plus koji se i prekida tim relejom ,verovatno su zamenili mesto zicama tj tim plusevima i nisyta ne smeta radu samog motocikla ali alarm upozorava da nisu ispunjeni uslovi za aktivaciju to je taj pik pik vise puta koji cujes. nadji . nadji prob lampicom stalni plus na alarmu i kontakt pluds (to je ona zica koja gasi lampicu kad okrenes kljuc . Skidaj pazljivo jednu po jednu zicu i probaj lampicom kad ih nadjes obrni im mesta i to bi trebao da bude kraj tvom kvaru. sto se tice programiranja hm mogao bi da probas kombinacije sa dugmicima jednostavno je .

Kad popravis sve ....deaktiviras alarm, das kontakt ,stisnes oba dugmeta i pridrzis dok alarm ne da neki znak obicno pikne ali drugacije ego aktivacija onda pritisnes samo jednom dugme jedan i sacekas deset sekundi alarm ce zatvoriti programiranje automatski pa onda skini kontakt i probaj alarm ako proradi sok senzor ne diraj nista ako ne proradi onda ponovi operaciju samo po aktiviranju programiranja stisni dugme dva i sacekaj i ponovi celu opreraciju .

Ovo je uobicajeni sistem za vecinu alarma sa dva tastera na daljinskoj komandi tako da bi trebalo da bude to obavestavaj da li si uspeo sta.

Bilo bi dobro da sacuvas taj alarm jer ovi jeftini skuteraski koji se mogu nabaviti (i ja imam taj na mom motoru) nemaju opciju povezivanja na mikrosvicer sedista i dosta kilavo rade .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd

Djole,

Bio sam danas u servisu za ugradnju alarma koji su mi preporucili uvoznici GT alarma

Decko i gazda servisa kazu da nije GT nego neki kinez najverovatnije :(

 

otvarali su i daljinac da vide da li ima neka oznaka alarma ali nema nista a i gledao je slike centrale i nije mu poznat

probao je da ga aktivira sa raznim kombinacijama kontakta i dugmica i nista  nije uspelo

ostalo je da proba da pronadje koja je kopija alarma i uputstvo  kako se vrsi aktiviranje

 

znas onaj prekidac ispod sedista: on ne reaguje na otvaranje  sedista nego se sa njim moze spolja(bas je zavucen) aktivirati alarm i deaktivirati sa kontakt bravom, ja probao. Valjda se koristi kad ti daljinac rikne

E sad sigurno i to dugme u kombinaciji sa daljinskim i kontaktom  moze da aktivira sok senzor

ali ko zna koja kombinacija kad se ne zna ni model ni marka alarma

 

A u sevisu motora je radjeno stelovanje ventila i karburatora i jedino su tu mogli da zamene, ako je uopste moguce, mesta na par konektora(el. sauh itd) i da to zeza drugo nema sta.Nisu nista dirali oko struje.To cu sutra pre podne da prekontrolisem mada sumljam da su fabricki  konektori isti i da im se mogu mesta zameniti

Probao sam i sve moguce kombinacije i vremena odspajanja klema sa akumulatora i nista i probao sam po savetu  majstora da odspojene kleme spojim da se isprazni instalacija i alarm i opet nista

 

Sve u svemu bice da mu nema leka nego sreca  lose je vreme pa ga vozim samo do posla i nazad pa ne moram bas da lomim preko kolena ali do kraja nedelje moram da resim

javljam rezultate

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd

Sa malim zakašljenjem  da javim rezultate

 

Uspeo sam da nekako stupim u kontakt sa prvim vlasnikom motora i da dobijem od njega  korisnicko i servisno uputstvo mog alarma.

Model alarm kod mene je  neki "SMART"   auto alarm i 1. vlasnik ga je ugradio na motor zbog svoje male  veličine.

 

Sve vreme alarm je zezala lazna dojava za otvorena vrata zbog koje alarm nije ni hteo da se  aktivira.

Uservisu alarma skinuta je centrala i ispitana instrumentom i zakljucili smo da se nesto u alarmu zeznulo i da je  kvar u samoj centrali

Pomocu uputstva za programiranje alarma iskljucena je opcija za prijavu otvorenih vrata i alarm je proradio

jedino mi ne blinka LED kad je upaljen alarm i nemam zvcno obavestenje da je aktiviran alarm vec samo svetlosno.Mozda bi i to ukljucili ali je bilo ladno u p.m. pa cim je kako tako proradio tutanj. :D

Ostalo mi je da plastikom zalijem  kontakte na   nadzeku i celu centralu da ne ulazi vlaga

 

Hvala svima na pomoci

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja