Jump to content

Moto Zajednica

Nalepnice-bezbednost

Recommended Posts

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

stampao mi je 1 kvadratni metar za 1500 dinara na lepljivoj foliji u full koloru (nije mu bitno koliko komada moze da stane i nije mu bitno koliko metara) pa ako je to povoljnije mogu da priupitam.....

 

1m² = 100 x 100cm, nalepnica je 25x5cm (mada je 24,5x5,5) to mu dođe 4 kolone sa 25 redova = 100 komada za 1500din, za 6000 din dobijemo 400 color nalepnica... a ovih samo dobili 1000 komada za 6500 din. Jedino da vidiš koliko bi naplatio nalepnice koje su u dve "boje" (crna i crvena) na beloj foliji.

 

Nisam pohvatao sve jer me nije bilo u prvoj turi: zasto se sastajemo? Zbog para ili...?

to je samo predlog, pa ako ga ostali prihvate... sastali bi se da odlučimo "uživo" koje ćemo nalepnice štampati kako ne bi bilo onih koji su se založili na bilo koji način a onda da ispadne da su iskulirani... zato sam i napisao da ću odštampati po par komada od svake kako bismo mogli da vidimo i opipamo kako će izgledati nove nalepnice. Jer svakako nije isto kada se postuje img na forumu i kada se odštampa.

 

DzOkS  -  slažem  se oko odnosa estetika/poruka/uočljivost

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Da li je zuto uocljivije?

jeste

pa sta?

onaj ko nece da cita taj nece da cita i ne mozes ga naterati bilo uocljivo ili ne a i obrnuto

 

@snupi ako budes pitao ljude da odluce sta da sta da pise odluka ce biti nista ili nesto "tipa ja vozim motor" i kako ce onda to da pomogne?

neka je i zuto i koje god oces boje dzaba jer ljudi ne vole da im se govori sta da rade ili da im se naredjuje, zato je po meni i dobra ideja da se ide malo sentimentalno -spasi zivot- umesto naredjujucim tonom samo gledaj dva put pazi na motore

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

OBRATI PAŽNJU, MOTORISTI SU OKO TEBE  ;D

 

mada što kaže uff možda je najelegantnija

 

SPASI ŽIVOT, POGLEDAJ DVAPUT i slika motora (ne kako leti nego normalna)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

OBRATI PAŽNJU, MOTORISTI SU OKO TEBE  ;D

 

i pored sličica - lik sa krosaljkom skače po kolima :D

ili lik sa motora puca u vozača kola :D ili ga udara buzdovanom!

 

izvinjavam se za off, bilo je jače od  mene :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS
1m² = 100 x 100cm, nalepnica je 25x5cm (mada je 24,5x5,5) to mu dođe 4 kolone sa 25 redova = 100 komada za 1500din, za 6000 din dobijemo 400 color nalepnica... a ovih samo dobili 1000 komada za 6500 din. Jedino da vidiš koliko bi naplatio nalepnice koje su u dve "boje" (crna i crvena) na beloj foliji.

Nisam ni racunao, vidim da je nepovoljno te ne zelim ni da pokusavam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Prhovo - Pećinci
  • Motocikl: Suzuki RF600R

"SPASI ŽIVOT, POGLEDAJ DVAPUT" -Ne pije ovo vodu... Nije precizirano da paze na motore, a mislim da je u stvari to cilj svega ovoga...

Ali @Uff je u pravu, treba sentimentalno... Dakle: "SPASI ŽIVOT, PAZI NA MOTORE"... Recimo...

Nemo se pobijete medjusobno oko ovog. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

hm, ajd ovako.. sinoć sam u naletu raznoraznih misli razmišljao malo i o sloganu.

"spasi život, pazi na motore" ili bilo šta što sadrži "spasi život" je preuveličavanje. Ne završava se svaki udes oduzimanjem života, a meni je pored života stalo i do mog motora, i do mojih kostiju... Život se nekome spašava kada se on već nalazi u opasnosti, direktno, kada se davi, kada je teško bolestan, tako da nije to spašavanje, to je preventiva. Meni su spašavali život kada sam kao klinac imao teži napad astme - infuzijama, kiseonikom, inekcijama i ne znam čime sve, ali sam posle toga kao preventivu koristio neki lekić - da do narednog napada ne bi ni došlo, ove nalepnice su lekići a ne infuzije i kiseonik. Tako da mislim da i nije baš prikladan takav text.

 

Pazi na motore, ne oduzimaj prednost... BusMan naveo "pazim na motore", njegova je poenta bila da kada neko zalepi tu nalepnicu - služi za primer ostalima...

 

Što se estetike tiče, tačno je da nalepnica treba da privlači pažnju, ali onda moramo da odredimo ciljnu grupu ljudi koji će je zalepiti negde. Meni su neki ljudi odbili onu nalepnicu iz prve ture i bili u fazinu "ma beži ružna je", meni je skroz 0k, zalepio sam na zadnje plastike (levu i desnu) na motoru, još par drugara je zalepilo na zadnje staklo na kolima, na branik...

 

Naravno nesuglasica nikada ne fali... uvek ih ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Prhovo - Pećinci
  • Motocikl: Suzuki RF600R

"spasi život, pazi na motore" ili bilo šta što sadrži "spasi život" je preuveličavanje. Ne završava se svaki udes oduzimanjem života, a meni je pored života stalo i do mog motora, i do mojih kostiju...

Kako ja da zivim bez mog motora i bez mojih kostiju? :( "SPASI ZIVOT" ne mora konkretno da znaci da je to spasenje od smrti... Ali ako neko padne i ubogalji se, njemu je zivot velikim delom takodje unisten... Treba sentimentalno i upadljivo!

 

P.S. A da nabavimo mi traktorske rotacije (upadljivo je)? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

P.S. A da nabavimo mi traktorske rotacije (upadljivo je)? :)

 

:D može, i više se isplati, 400-500 kinti na budži :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Prhovo - Pećinci
  • Motocikl: Suzuki RF600R

P.S. A da nabavimo mi traktorske rotacije (upadljivo je)? :)

 

:D može, i više se isplati, 400-500 kinti na budži :)

 

Mi cemo ti damo kintu, a ti idi na budzu! ;D

 

Mozda to i nije tako losa ideja: Mene na istom mestu zamalo da udare 2 zene u vise navrata. ;D Jednom prilikom kad sam izbegao zenu ubicu posle 42 metra (odokativnom metodom)  zamalo da me udari macka ubica... Srecom pogresno sam protumacio njene namere i narav; To nije bila macka ubica, vec macka SAMOubica... :D Pade mi pod prednji tocak, ni kriva ni duzna...a boga mi i pod zadnji. :( Zavrsila je tragicno u kanalima sa moje leve i sa moje desne strane...

Poenta price je da su rotacije ok i da bi sa njima bili uocljiviji ljudima, a boga mi i mackama, odnosno zivotinjama! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

... zato je po meni i dobra ideja da se ide malo sentimentalno -spasi zivot- umesto naredjujucim tonom samo gledaj dva put pazi na motore

 

 

u pravu si...

+1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Regal Raptor 125dd

Propratio sam ovu temu i mnogo mi se svidja ideja u globalu. Ako neko moze na mail da mi baci koju grafiku pa da vidim u stampariji sa kojom saradjujem koliko bi kostalo. Hvala unapred (mail:gruba@sbb.rs) dotle jedna mala reklama u skladu sa temom:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Propratio sam ovu temu i mnogo mi se svidja ideja u globalu. Ako neko moze na mail da mi baci koju grafiku pa da vidim u stampariji sa kojom saradjujem koliko bi kostalo. Hvala unapred (mail:gruba@sbb.rs) dotle jedna mala reklama u skladu sa temom:

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=34590.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

ne kupuju se :)  kod mene je ostalo još ~200 nalepnica, pa možemo da se nađemo, a ima još desetak komada kod Siniše (prodavnica opreme) u Ruzveltovoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

1. KIKA-Viktoria

2. Kengurrrr

3. maxxa

4. gosa

5. Busman

6. scuba

7. Popsy

8. šmizla

9. jager

10. zileivan

=8500 din

 

dakle 2000 za drugu turu.

 

Sutra ću blejkati sa Sinišom na moto berzi, on je tamo do devet, ja ću doći oko 11 (u Đušinoj/kuglašu) pa ko hoće nalepnice može da ih dobije tamo :)

 

ugac uimaš pp :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Danas sam napokon bio u BGD i pokupio nalepnice od Scube. Računajte da će ovaj deo Srbije vrveti od nalepljenih nalepnica na sve strane :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

malo je zamrla tema...

većina vas je videla i temu o saobraćanoj nesreći u Jerkoviću u kojoj je izgubio život kolega DusanP...

mislim da ovo treba da bude dodatni podstrek... iskreno, ja sam malo izgubio elan videvši sve to... misleći "džaba nama nalepnice i bilbordi i svetla i blicevi i brodske sirene..." ali nema predaje....

 

Sutra ću na protest poneti sve preostale nalepnice, takođe neka ponese svako ko ih ima još jer će dolaziti ljudi iz cele Srbije.

 

Posle protesta će većina ići na sahranu, ali će biti 0k vreme i u nedelju pa možemo tada da se možda nađemo?

Dajte predloge, sezona je počela!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja