Jump to content

Moto Zajednica

Kamere i držači - iskustva

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

Gavrolini hvala ti na postavljenom snimku, ubedio si me da pazarim ovu malu kameru.

za ovu kintu, stvarno mislim da je kvalitet snimka ODLICAN

 

nasao sam na netu da baterija daje 2 sata snimanja !? uredjaj podrzava karticu do 8gb.

kupujem ovo garant.

 

reci mi molim te kako si je zakacio za kacigu? daj neku sliku ako moze

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

pazario sam md80 kamericu i za sada sam jako zadovoljan. probao sam je jednom u autu, i kvalitet snimka deluje ok (za te pare).

 

kako za mene sezona jos nije pocela :( imam vremena da se zajebavam sa mountovanjem kamere na kacigu.

 

odlucio sam se za stavljanje unutar kacige, zbog zastite od vetra, peska, kise...

improvizovao sam kacenje cicak trakom, koju sam za kacigu zalepio onim pistoljem koji koristi onu meku plastiku. prilicno dobro drzi taj lepak, bas sam se iznenadio.

 

onaj fini deo cicak trake je nalepljen na kacigu, dok je onaj ostar deo na kameri.

evo kako izgleda

 

 

ovaj sistem mi se svidja, jer kamera nije na sredini, gde bi mi zgnjecila nosinu.

nego ulazi bukvalno u supljinu izmedju nosa i obraza. ni ne dotaknem je prilikom stavljanja / skidanja kacige.

 

na jdnu stranu kamere sam zalepio malo deblju cicak traku, tako da kad se stavi, gleda pravo ispred mene, umesto pod uglom. bash sam bio ponosan na svoje majstorske sposobnosti :lol:

 

NEGO, da li neko moze da mi pomogne, kad uzmem da pogledam ono sto sam snimio, i ukljucim zvuk, ukucani begaju na sve strane, misle da je zemljotres poceo. posto mi je kamerica tik uz nos, zvuk mog disanja (non sto ja ni ne cujem, je za kameru japanski cunami. znaci na snimku deluje ko da cu da se udavim kako tesko disem :staa:

 

jel zna neko gde je glupi mikrofon, da nalepim neku vunicu preko da umanji moje disanje. znaci mic je opasno osetljiv

 

 

drugi projekat koji radim je povecanje kapaciteta baterije. u stvari zelim da skroz deaktiviram fabrickushitty bateriju, i napravim svoj battery pack od starih nokija litijum jon baterija.

 

sve sam nabavio od opreme, cak i kinesku lemilicu, kostala me 350 din lol

 

znaci, ima da uzmem 4 nokia baterije, povezem ih paralelno, tako da voltaza ostane 3.7v a da dobijem ogroman mAH. trebalo bi da sa 4 baterije imam 4.000mAH, umesto 230mAH koliko ima fabricka baterija.

 

znam da nema dovoljno velike mem kartice koja toliko moze da potraje, ali zelim da imam neku rezervu, da ne moram da punim svako malo.

 

samo ce biti veselo kad budem trebao da zalemim zicice za kontakte na baterijama. razdvojeni su svega par milimetara, a ja sam talenat za lemljenje u PM.

post-9961-0-54107300-1303932689_thumb.jpg

post-9961-0-30665300-1303932702_thumb.jpg

post-9961-0-13052600-1303932709_thumb.jpg

post-9961-0-91263300-1303932715_thumb.jpg

post-9961-0-86548000-1303933535_thumb.jpg

post-9961-0-13616500-1303933544_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

uhh jos jedno pitanje za strucnjake na kompjuteru.

 

kamerica podrzava 16gb micro sd.

kamerica (po svim izvestajima sa neta) koristi fat32, na kome je max velicina fajla 4gb.

 

kako ce se kamera ponasati ako se u nju stavi 16gb kartica. kada snimak dostigne 4gb, da li ce se automatski ugasiti (jer vise ne moze da snimi u jedan fajl), ili ce automatski zavrsiti prvi fajl, i automatski zapoceti novi??

 

bash me zanima, da znam koju memoriju da uzimam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd/Surcin
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Juce sam porucio nosac za iphone 4 sa ovog sajta http://www.ram-mount.com

salju i u srbiju a cene su pristojne (dok ti ne zaracunaju transport za ovu nasu malu zemlju)

sve u svemu cuo sam da su jedni od boljih sto se tice nosaca ali dacu svoj sud kad stigne.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Stigla danas micro camera MD80. Cena kostanja na kucnu adresu 1440din. Video snimak sasvim zadovoljavajuci,zvuk fenomenalan. Jedino sto kompresovanjem na youtube gubi dosta kvaliteta.

 

digni glavu (ne vidim put) ja se ubi podizanjem moje zbog snimka :D

 

izgleda super, koliko para?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

@gavrolini:

Gde si pazario kamericu?

 

Koliko sam gledao na YT-u snimke sa ove kamerice, deluju mi pristojno za moje potrebe, jedino mi smeta sto cim buka od motora (ili vetra) postane malo jaca, smanji zvuk pa ne cujes zvuk motora. Da li je tako i sa vasim MD80?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

jedino mi smeta sto cim buka od motora (ili vetra) postane malo jaca, smanji zvuk pa ne cujes zvuk motora. Da li je tako i sa vasim MD80?

 

tako je i kod mene.

 

ja imam 2 kom ali nisu na prodaju, gaspar sa foruma prodaje njegovu za 1000din, nalazi se na voždovcu ako hoćeš.. mislim da nije korišćena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

zavrsio sam svoj projekat sa malom md80 kamerom

 

malo je bilo zezancije, ali sam u globalu ponosan na svoje tehnicko umece :lol:

 

videcemo koliku ce autonomiju pruziti pakovanje od 4 mobilne baterije. trebalo bi da bude dovoljno za jednu punu mem karticu od 16 giga u svakom slucaju :stabre: ... valjda

 

baterije se pune tako sto se povezu na kamericu, a ova se poveze na usb.

sutra cu da odem do pijace po jos jedan banana dzek, pa cu napraviti i punjac za struju

 

pricvrscivanje na kacigu je iskljucivo putem cicak traka, i deluje jako.

ostaje da se vidi koliki otpor ce bocno postavljena baterija praviti pri 100+ kmh i da li ce to biti dovoljno da je odlepi sa nosaca

post-9961-0-91441700-1304255736_thumb.jpg

post-9961-0-42453400-1304255744_thumb.jpg

post-9961-0-55789000-1304255755_thumb.jpg

post-9961-0-57986700-1304255762_thumb.jpg

post-9961-0-46228400-1304255771_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Gavrolini, gde si uzeo ovu tvoju.

isto pitanje, jel ima u "običnoj" prodaji; dođeš vidiš, platiš nosiš? il` mora da se naručuje, pa dok stigne, pa dal` sam kući..itd.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Nema u prodaji, možeš samo da naručiš... ali 100% stiže i dečko ništa ne zarađuje na tome.

 

Papa, da li kamera može u isto vreme da snima i da se puni ili si baterije povezao kao primarno napajanje tj. umesto postojeće baterije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

fabricku bateriju sam izvadio, umesto nje kamerica sada koristi ove baterije od mobilnog.

 

koliko mi je poznato ove kineske kopije md80 ne mogu u isto vreme i da snimaju o da se pune preko usb. da li nesto moze da se prespoji, verovatno, ali ne znam tacno sta

 

koliko sam procitao, kad god je povezana na usb, chargovanje ima primat u odnosu na bilo sta drugo, tako da onda ne moze ni da se ukljuci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

@Milosmtt: Ajd reci mi od koga si narucio i koliko kosta i koliko se ceka, naravno ako nije tajna ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Nije frka momci ali ovu kamericu sam naručio preko drugog foruma i mislim da ne smem da postavim link ka njemu.. Ko je ozbiljan ja mogu da kontaktiram sa dečkom ili još bolje vi mada mislim da je trenutno u inostranstvu. Poslaću broj na pm pa vidite ako hoće da naruči i za vas.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha V-star

Nije frka momci ali ovu kamericu sam naručio preko drugog foruma i mislim da ne smem da postavim link ka njemu.. Ko je ozbiljan ja mogu da kontaktiram sa dečkom ili još bolje vi mada mislim da je trenutno u inostranstvu. Poslaću broj na pm pa vidite ako hoće da naruči i za vas.

 

moze li link na pp, ili kontakt?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Yamaha Beluga 125

Postavio sam kameru isto kao PapaStalin ali mi kamera snima previše nisko. Ima li ko kavu ideju gdje da je postavim i kako da je centriram?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja