Jump to content

Moto Zajednica

Lepiti plocice za disk ???

Recommended Posts

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

ma pukooo sam pare na gume silna hromiranja, ulja i uskoro registracija a sa druge strane imam ferode koje su bruka kvalitetne i extraaa se pokazale na paknovima a iz svih ovih postova sam zakljucijo da moze da se lepi samo moras naci dobrog majstora koji to radi bar 10godina i da daje garanciju....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

Lepljenoj plocici nece nista da fali tj nece da pukne ili se odlepi ali mislim da nece kociti dobro zbog smese tj materijala. A i nisu neke pare za original plocice. Bolje ustedi na drugim stvarima nego na plocicama.

meni je pukla plocica!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1900 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Lepljenoj plocici nece nista da fali tj nece da pukne ili se odlepi ali mislim da nece kociti dobro zbog smese tj materijala. A i nisu neke pare za original plocice. Bolje ustedi na drugim stvarima nego na plocicama.

meni je pukla plocica!!!

 

Aky mnogo mogucih razloga postoji sto ti se to desilo. Los materijal, los lepak, lose pecenje posle lepljenja itd. Ja na kolima godinama unazad lepim plocice i nikad mi se nije desilo nista. Covek kod kog to radim mi kaze da nema sanse da se plocica odlepi ili pukne. Pola mog grada lepi plocice kod tog coveka i nikom se nikad nije desilo nesto slicno.

 

Kao sto sam rekao ja na motoru nisam lepio i ne bih. Moje misljenje je da nisu velike pare da se kupe originalne. Sa kocnicama i gumama se nikad ne bih igrao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Meni je uspelo da pregrejem i odlepiim NISSIN..... ??? ???

 

 

I to na zadnjem tocku ??? pa sta si mu radio, ili ti je taj imao prednju vucu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Meni je uspelo da pregrejem i odlepiim NISSIN..... ??? ???

 

 

I to na zadnjem tocku ??? pa sta si mu radio, ili ti je taj imao prednju vucu ?

 

Stavio nove plocice na neravan disk,nisu legle (nisam imao vremena da se vozikam) i umesto da dobro koce

one se grejale dok se nije pregrejalo i ODLEPILO!!!! Odlepila se bas ta na strani gde je bio neravan disk...

A zadnju u SM koristis OBILNO!!!

A dobar asfalt sa PUNO krivina i sikana...... ;D

post-145-1287906419985_thumb.jpg

post-145-12879064200227_thumb.jpg

post-145-12879064200802_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

I znam jos jedan primer da je Boris Zujic iz HR (ako se dobro secam), uspeo da odlepi prednju na grobniku.....

Naravno ovo su extremni primeri i slucajevi, ali tek da napomenem da MOZE!!!!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: beograd

Svi ovde govore o lepljenju a moguce je nitovati,jednom prilikom sam sa drugarom tom metodom napravio plocice za auto i bile su ok.Na motoru se jedino bojim pucanja obloge zato sto se smanjuje povrsina naleganja za rupe od nitni. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Svi ovde govore o lepljenju a moguce je nitovati,jednom prilikom sam sa drugarom tom metodom napravio plocice za auto i bile su ok.Na motoru se jedino bojim pucanja obloge zato sto se smanjuje povrsina naleganja za rupe od nitni. 

 

Mislim da nemoze

Znam da moze na starijim kamionima koji imaju dobos kocnice - i sam sam to radio, ali tamo su obloge po 20 - 30 mm debele pa ima prostora da se upusti nitna koja opet drzi min. 5 mm obloge

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: CBR 954RR

ja sam lepio jednom za cagivu , i nikad vishe ... odneo kod choveka koji to radi , sutra otishao uzeo plochice i montirao , mnogo slabije je kochilo nego sa fabrichkim plochicama ... a plochice su se za mesec dana istroshile ostalo mozhda 1mm , i disk je bio plav ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Plavi disk je siguran znak da je koristena lepljena plocica lose kvalitete...

Eto jos jedne cake na sta da se obrati paznja pri kupovini motora.... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5262 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

;D ;D ;D

 

Morao sam prvo smajlije posto sam tako izgledao dok sam citao. Prvo ovaj kaze plocice se u fabrici ne lijepe nego nalivaju a onda ovaj  kaze da mu se odlepio nissin, sto znaci rboban-e  lapsuz , trebao je reci ODLILE  SE  ;D

 

 Ova konstatacija, naravno, nema veze s' mozgom. Jer se pločice u fabrici nalivaju, ne lepe.

 

Meni je uspelo da pregrejem i odlepiim NISSIN..... ??? ???

 

ja sam lepio jednom za cagivu , i nikad vishe ... odneo kod choveka koji to radi , sutra otishao uzeo plochice i montirao , mnogo slabije je kochilo nego sa fabrichkim plochicama ... a plochice su se za mesec dana istroshile ostalo mozhda 1mm , i disk je bio plav ..

 

Disk ti je bio plav zato sto si nalijepio previse ferode ili ti je spekao taj kocioni cilindar ili pak si drzao kocnicu napola stisnutu iz nekog razloga duze vrijeme pa si pregrijao kocnice ili ti disk.

 

Plavi disk je siguran znak da je koristena lepljena plocica lose kvalitete...

Eto jos jedne cake na sta da se obrati paznja pri kupovini motora.... :)

 

Od tvde ferode mozes samo da dobijes riseve na disku a to da poplavi moze samo ako toliko extremno vozi da bi i sa najboljim  fabrickim poplavio.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

;D ;D ;D

 

Morao sam prvo smajlije posto sam tako izgledao dok sam citao. Prvo ovaj kaze plocice se u fabrici ne lijepe nego nalivaju a onda ovaj  kaze da mu se odlepio nissin, sto znaci rboban-e  lapsuz , trebao je reci ODLILE  SE  ;D

 

 Ova konstatacija, naravno, nema veze s' mozgom. Jer se pločice u fabrici nalivaju, ne lepe.

 

Meni je uspelo da pregrejem i odlepiim NISSIN..... ??? ???

 

U pravu si BRACO 100%  ;) ;) ;)

 

ja sam lepio jednom za cagivu , i nikad vishe ... odneo kod choveka koji to radi , sutra otishao uzeo plochice i montirao , mnogo slabije je kochilo nego sa fabrichkim plochicama ... a plochice su se za mesec dana istroshile ostalo mozhda 1mm , i disk je bio plav ..

 

Disk ti je bio plav zato sto si nalijepio previse ferode ili ti je spekao taj kocioni cilindar ili pak si drzao kocnicu napola stisnutu iz nekog razloga duze vrijeme pa si pregrijao kocnice ili ti disk.

 

Plavi disk je siguran znak da je koristena lepljena plocica lose kvalitete...

Eto jos jedne cake na sta da se obrati paznja pri kupovini motora.... :)

 

Od tvde ferode mozes samo da dobijes riseve na disku a to da poplavi moze samo ako toliko extremno vozi da bi i sa najboljim  fabrickim poplavio.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5262 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Odvoji citat jedva provalih  sta si napisao. ;D

Ajmo kod tebe u temu da vidimo te radove, zabushavas pomalo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

To sa predebelim ferodama i ja mislim da je razlog pregrevanju

Ljudi grese kad lepe ferode, cuju ili procitaju negde podatak koliko treba da bude za odredjeni tip motora ( ili lepe otprilike ) pa tolko nalepe, a cini mi se da su mere date sa debljinom komplet plocice znaci ne samo mesa i onda tih 3 - 4 mm viska prave problem, pa nas narod to resi smirglom odoka, pa ih uglavi, pa se posle cudi sto pregreva ili nekoci dobro - a pregrejana feroda - u fazi razrade - nemoze nikad vise da koci dobro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

Kad se nalepe deblje pločice za 3-4mm,  a fabrička je ukupno debela 8mm to je previše. Dimenzije pločica imate ovde http://www.rotorsandpads.com/7520-05-09-92-Performance-Friction-Motorcycle-Brake-Pad-9mm-Front.aspx

A razlika u ceni je drastična. Kada sam lepio pločice majstor mi je objasnio da će ove slabije da koče i više da se troše (mekša komponenta). Ispalo je da su kočile mnogo bolje a izgurale su jednu sezonu, možda će i drugu ali za 600 dinara po paru pločica (1200din ukupno) mislim da su odlične.

Kad se feroda odlepi da li točak blokira ili samo ne koči?  ??? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

Kad se nalepe deblje pločice za 3-4mm,  a fabrička je ukupno debela 8mm to je previše. Dimenzije pločica imate ovde http://www.rotorsandpads.com/7520-05-09-92-Performance-Friction-Motorcycle-Brake-Pad-9mm-Front.aspx

A razlika u ceni je drastična. Kada sam lepio pločice majstor mi je objasnio da će ove slabije da koče i više da se troše (mekša komponenta). Ispalo je da su kočile mnogo bolje a izgurale su jednu sezonu, možda će i drugu ali za 600 dinara po paru pločica (1200din ukupno) mislim da su odlične.

Kad se feroda odlepi da li točak blokira ili samo ne koči?   ??? 

meni je blokirao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Kad se nalepe deblje pločice za 3-4mm,  a fabrička je ukupno debela 8mm to je previše. Dimenzije pločica imate ovde http://www.rotorsandpads.com/7520-05-09-92-Performance-Friction-Motorcycle-Brake-Pad-9mm-Front.aspx

A razlika u ceni je drastična. Kada sam lepio pločice majstor mi je objasnio da će ove slabije da koče i više da se troše (mekša komponenta). Ispalo je da su kočile mnogo bolje a izgurale su jednu sezonu, možda će i drugu ali za 600 dinara po paru pločica (1200din ukupno) mislim da su odlične.

Kad se feroda odlepi da li točak blokira ili samo ne koči?   ??? 

 

el to onaj na koloniji ?    znam da on ima neki tvrdi materijal....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

Da, na koloniji- remont servis. korektno je odradio pločice. Znam nekoliko njih koji su radili pločice u remont servisu i preporuci jednog ortaka sam i ja to uradio. Sigurno nisu kao original, ali je velika razlika u ceni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

Da, na koloniji- remont servis. korektno je odradio pločice. Znam nekoliko njih koji su radili pločice u remont servisu i preporuci jednog ortaka sam i ja to uradio. Sigurno nisu kao original, ali je velika razlika u ceni.

lepio si plocice na SRAD-u 600?

svaka cast!

meni je ne verovatno da ljudi toliko ne cene svoj zivot, jedine dve stvari na motoru sa kojima se ne treba zajebavati su kocnice i gume

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Da, na koloniji- remont servis. korektno je odradio pločice. Znam nekoliko njih koji su radili pločice u remont servisu i preporuci jednog ortaka sam i ja to uradio. Sigurno nisu kao original, ali je velika razlika u ceni.

lepio si plocice na SRAD-u 600?

svaka cast!

meni je ne verovatno da ljudi toliko ne cene svoj zivot, jedine dve stvari na motoru sa kojima se ne treba zajebavati su kocnice i gume

 

 

 

i kvalitetno ulje.......jer ako ti zakove mashina na 200km/h nebi bijo lep osecaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja