Jump to content

Moto Zajednica

Lepiti plocice za disk ???

Recommended Posts

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Verovatno je neko imao iskustva a nisam nasao srodnu temu pa reko da pitam....

 

nasao sam kvalitetan materjial za paknove i plocice, paknove sam zalepijo i extra su ali dal da lepim i plocice odnosno koliko je to jako da se ne razlepe plocice?

zasto ih lepim? pa jako su skupe za moj model a imam kvalitetan materijal pa reko da spojim lepo i korisno....

 

inace mi je putna brzina uglavnom oko 80 - 90 km/h.....pa kontam valjda ce da drzi...

 

el lepijo to neko i kako vam se pokazalo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda XLV 750R

Sama činjenica da vozimo motore, nosi sa sobom odredjenu dozu rizika, je li tako?

                                    Zašto je povećavati?!

Motori su i onako jedan vid luksuza, pa ako nemaš pare za osnovnu i najvažniju stvar na motociklu, nemoj ni da ga voziš.

... i nemoj ovo pogrešno da shvatiš. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Sama činjenica da vozimo motore, nosi sa sobom odredjenu dozu rizika, je li tako?

                                    Zašto je povećavati?!

Motori su i onako jedan vid luksuza, pa ako nemaš pare za osnovnu i najvažniju stvar na motociklu, nemoj ni da ga voziš.

... i nemoj ovo pogrešno da shvatiš. ;)

+1

 

Kratko i jasno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

93.vozio sam cbr 600, istrose se plocice, a sankcije nigde para, odem kod jednog cige u ulici koji je lepio plocice za kola, pitam ga jel moze to za motor. Kaze on moze! Posle tri dana na ushcu, pukne mi plocica i razbijem se kao nikada. Proveo sam to leto u gipsu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Jedan moj rodjak je ceo zivot  to radio,i nikad mu se ni jedna musterija nije zalila.

 

Crnjak :)

 

ali onaj pravi, ja sam umro od smeha kad sam pročitao šta napisa čovek  :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5277 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Svako ima pravo da odlucuje na kakvoj ce gumi da se vozi ,lancem , lancanikom itd..Isto kao sto 99% obicnih smrtnika koji voze 4 tocka smatra nas nenormalnim jer smatraju i cetiri tocka zivotnim rizikom a dva , pa to su budale , cuj na motor, ne bi vala jedino da nema ...i takvi komentari.

Ja smijem da se kladim po sta god oce bilo ko da ako covjek koji se bavi tim poslom profesionalno uradi lijepljenje , da ce biti jednako kavalitetno  kao od najboljih prozvodjaca i kvalitetnije nego kod pola ovih aftermarket varijanti.

Cetiri godine rata kod nas ja sam nosio skoro sve disk plocice vozila vlade tadasnje srpske republike kod majstora na lijepljenje.Auti koji su vozili pratnju  , auto Radovana kKaradzica, i svih tadasnjih funkcionera su se vozili na tim plocicama.Skoro svaka dionica je bila reli.Rzani koridori  , voznja za zivot....Nikad ni jedne jedine plocice nisu imale reklamaciju u vidu odlijepljivanja , pucanja , itd...Jedino sto je bilo razike u materijalima i svaki put je naglaseno od strane majstora,tipa ovaj materijal je meksi bolje ce da koci-ranije ce da se potrose ....

Auto od 2 tone  koje se vozi malo je reci punim gasom nije nikad napravilo problem bilo koje vrste sto znaci da motor nema sanse.

Sam majstor mi je rekao da nikad ne lijepim kod nekoga ko je pocetnik ili ko se bas ne razumi u taj zanat.Problem nastaje kad je neko cigo pa nema pravi lijepak, stedi struju za pec pa ne ispece ljepak onoliko vremenea koliko treba ili zato sto vas mrzi.itd.

Licno za svoj motor koristim  originalne sinterizovane plocice , sa njima imam najbolji osjecaj, dok lijepljene koristim za skutere.Probao sam lijepljene sa mekom ferodom  i kontrola kocenja je nekako teska jer na mali pritisak  naglo pocinje da hvata  dok sa tvrdim nema zaustavnu moc  i kod jakog stiska.

Plocice cu odnijeti na lijepljenje kod svog majstora i testiracemo ih paralalno sa aftermarket plocicama, ponude za kladjenje slati na PP  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

93.vozio sam cbr 600, istrose se plocice, a sankcije nigde para, odem kod jednog cige u ulici koji je lepio plocice za kola, pitam ga jel moze to za motor. Kaze on moze! Posle tri dana na ushcu, pukne mi plocica i razbijem se kao nikada. Proveo sam to leto u gipsu....

 

 

 

Aj nam reci kako si pao???????????? Kako plocica moze da pukne? Verovatno si hteo da kazes da se feroda odvojila od plocice......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

93.vozio sam cbr 600, istrose se plocice, a sankcije nigde para, odem kod jednog cige u ulici koji je lepio plocice za kola, pitam ga jel moze to za motor. Kaze on moze! Posle tri dana na ushcu, pukne mi plocica i razbijem se kao nikada. Proveo sam to leto u gipsu....

 

 

 

Aj nam reci kako si pao???????????? Kako plocica moze da pukne? Verovatno si hteo da kazes da se feroda odvojila od plocice......

Feroda se odvijila, blokirao mi je prednji tocak ispred blage krivine u levo, udario sam u bankinu i leteo sigurno desetak metara... Bilans: otvoren prelom levog lakta, slomljeno levo stopalo. Na motoru Tocak, viljuska, far, plastike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

moze da radi ali....pitanje je do ferode

ja sam lepio na mom gsx,drugar isto na gsx 750 ali ,mislim da je feroda malo tvrdja pa da malo vise trosi disk.....

a sada kada bi bila meksa feroda bilo bi bolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5277 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

@ wice ima tih feroda monooogo vrsta, odnos onih opiljaka  u procentima, pecenje isto odredjuje  tvrdocu itd..uglavnom prosto ali ipak nauka..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

ma naravno druze znam to,mada u mom kraju majstor koji radi,koristi samo kobestove ferode koje su malo tvrdje,trazio sam grafitne,ali ih nije imao,i rekao mi je da koristi samo kobest,tako da su one konkretno malo tvrde za motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Jedan moj rodjak je ceo zivot  to radio,i nikad mu se ni jedna musterija nije zalila.

 

Crnjak :)

 

ali onaj pravi, ja sam umro od smeha kad sam pročitao šta napisa čovek  :D :D :D

 

Ajde vazi,znate dobro sta sam hteo da kazem.  Nema mrtvih musterija,a deda je u penziji  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda XLV 750R

A kako fabricki prave plocice? Iz jednog dela mozda?  

 

Jedan moj rodjak je ceo zivot  to radio,i nikad mu se ni jedna musterija nije zalila.

 

E pa vidiš, to je često postavljano pitanje. Kažu, pa i u fabrici ih lepe.

 

 Ova konstatacija, naravno, nema veze s' mozgom. Jer se pločice u fabrici nalivaju, ne lepe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1902 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Lepljenoj plocici nece nista da fali tj nece da pukne ili se odlepi ali mislim da nece kociti dobro zbog smese tj materijala. A i nisu neke pare za original plocice. Bolje ustedi na drugim stvarima nego na plocicama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja