Jump to content

Moto Zajednica

Moto Guzzi NORGE 1200

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Bulldog 1100

Listajuci pre neki dan jedan nas casopis,koji ne verujem da neko od forumasa kupuje,naleteh na zanimljivu rubriku koju sam pozeleo da podelim sa ljubiteljima ovakvog tipa motorcikla.

 

 

Novi putni motor italijanske firme MOTO GUZZI nazvan je po putovanju Artickog kruga dugom 6.000 km na koje je pre 80 godina otisao jedan od osnivaca kompanije Djuzepe Guci!Norge 1200 ima elegentan I dinamican izgled, odlicnu ergonomiju I udobnost I malo rastojanje izmedju tockova koje ga cini vrlo kompetativnimcak I u gradskom saobracaju.Zahvaljujuci ovome NORGE 1200 vozi se sa podjednakom lakocom I po gradskim sredinama I na dugim putovanjima!Sam njegov izgled jasno pokazuje da je konstruisan da prozdire kilometer.Ima dvocilindricni V agregat od 100 ccm koji je poboljsan u odnosu na svog predhodnika kako bi se dobio povecan maksimalni obrtni moment!

Maksimalna snaga mu iznosi 95 konja, a maksimalni obrtni momenat je 100 Nm pri 5.800 obrtaja.Menjac ima sest brzina,ram je celicni, a system amotizera garantuje udobnu voznju zahvaljujuci brojnim mogucnostima za podesavanje.Kocnice imaju ABS koji se po zelji moze iskljuciti.Prednji spojler napravljen je tako da ima stitnike za noge I blatobrane koji vozaca maksimalno stite u svim vremenskim uslovima, a vetrobran,pored toga sto stiti od vazdusnih turbulencija moze se elektronski podesavati za razlicite uslove voznje.Sistem od cetiri prednja para obezbedjuje dobru vidljivost I na mracnim putevima, a daje I dodatnu harizmu izgledu prednjeg dela motora.Kao dodatna opcija moze se kupiti TOM TOM GPS system za navigaciju koji se savrseno uklapa u motor.Pored toga, zahvaljujuci ’blu tut’ konekciji,pozivi na mobilni mogu se odmah preusmeriti na slusalice koje se nalaze u kacigi.

Cena osnovnog modela bez dodatnih opcija iznosi 15 000 dolara!

 

404.jpg

 

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Na sceni je veè od jeseni 2005 (pa nije ni èudo, što se ovde u veèini prièa samo o suzukiju i hondi). Podseèa me na Yamahu FJR 1300.

 

404.jpg

 

 

Prva slièica se ti nije uhvatila!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Veliki tourer motori su stvarno pravo uzivanje. Nema sile da me neko natera da vozim nesto drugo (a i sve ostalo mi je malo).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja