Jump to content

Moto Zajednica

VT 600C 1991

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12097 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Honda VT 600C 1991

 

ZwHHi_7679578hondashadowvt600.jpg

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motorcikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

pozdrav svima tek sad sam kupio ovaku lepoticu isto god kao na slici samo je metalik plava sa 17000km nisam vozio jos zbog zime cini mi se da je odlicna pisacu kasnije janko..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Pa, da napišem ja nešto o ovom motoru :)

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1992

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Novembar  2008. - Avgust 2009.

 

3. Sta mi se dopada:

Nisko težište, veoma upravljiv motor s obzirom na svoje gabarite, mali potrošač (do 5 lit). Veoma pouzdan i robustan agregat. Menjač perfektno tačan. Agregat ima dovoljno snage čak i za dvoje i lepo povlači i u nižim obrtajima. Uz produžene nožne komande, za osobe malo višeg rasta izuzetno dobar položaj za sedenje, kao u fotelji ...

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Zaštita od vetra bez vizira praktično ni ne postoji. Vešanje previše tvrdo, pogotovo za suvozača. Za sve puteve koji nisu idealan asfalt, veoma neudoban

 

5. Moj utisak:

Motor sa kojim sa ja počeo svoje prve kilometre u ozbiljnijoj vožnji motora i uvek će mi ostati u sećanju. Prešao sam sa nešto malo isod 10.000km i nikada sa njim nisam imao niti jedan jedini problem. Vozio bih ga i dan-danas da nisam otkrio lepote putovanja na dva točka sa suvozačicom. Jedino što mu zameram, a što je bio i glavni razlog mog prelaska na enduro, je izuzetna neudobnost (pogotovo za suvozača) na dužim putevima gde asfalt nije jako dobar. Jako je mali hod amortizera i sve vibracije se izuzetno jako prenose na ram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: vrsac

1. Godiste motocikla koji ste vozili:1997.g.

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:od maja 2010.g.znaci ove sezone oko 4000 km

3. Sta mi se dopada:

Nisko težište, veoma upravljiv motor s obzirom na svoje gabarite, mali potrošač (do 4.5 lit). Veoma pouzdan i robustan agregat. Menjač perfektno tačan. Agregat ima dovoljno snage i u nizim obrtajima. izuzetno dobar položaj za sedenje, kao u fotelji ...

4. Sta je moglo biti bolje:zastita od vetra

5. Moj utisak:samo najbolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1991

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Kupio sam ovaj motor 2009 god. i dalje ga vozim.

 

3. Sta mi se dopada:

Robustan agregat, startan jak, izdrzljiv.Ima dobro ubrzanje i odlican zvuk.Nizak polozaj sedenja sto doprinosi boljoj stabilnosti, dosta upravljiv.

Velika zadnja guma 180-ica dorpinosi lepom estetskom izgledu.

U odnosu na motore u istoj klasi, relativno je skroman potrosac 4.5L - 5L.

Odlicno povlaci i sa suvozacem.

Motor sa kojim se uvek moze ici na dalji put, bez brige da ce se nesto pokvariti ili otkazati.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Plastike......

Jednostavno ih ima previse, i nisu bas najboljeg kvaliteta (mislim na zabice), sto dosta kvari izgled i zadaju nevidjene muke prilikom obavljanja redovnog servisa motora.Zadnje sediste je pod uglom nagnuto, tako da suvozac redovno klizi prema vozacu.polozaj zadnjih fuzastera je previse visok.

Zadnji amortizer je takodje mogao biti bolji, kao i vozacevo sediste koje pocinje malo da zluja na duzim voznjama.

Ovom modelu fali 5-ta brzina kako bi se postigla lepa krstareca brzina od 100-110km/h pri relativno normalnim brojem obrtaja.Ovako imam utisak kao da se masina malo vise napreze.

Relativno mala autonomija od 200-250km zbog rezervoara od svega 11 litara.

 

5. Moj utisak:

Dobar pouzdan motor koji nece otkazati i uvek ima rezervu snage u sebi prilikom preticanja sto je veoma dobro.Odlicno ubrzava, relativno malo trosi ako se uzme u obzir da ima 2 karburatora.Odlican zvuk i stvarno ga je milina voziti.

Medjuti, razne plastike su suvisne i lako se lome. Prilikom obicnih servisa kao sto je recimo stelovanje ventila ili zamena antifriza, mora se poskidati pola motora.

Jednostavno receno - motor je nocna mora ako zelite da ga sami servisirate.

Definitivno nije "user-friendly" (kao recimo Yamaha Virago).

Sa druge strane, servisi i kvarovi su jako retki.

Suvozacu nece biti udobno na duge staze, ako ne postoji naslon.

Veci rezervoar bi lepse legao i povecao autonomiju motora.

Ipak i pored svih mana, motor je izuzetno upravljiv i prijatan za voznju, sa dosta snage i velikim obrtnim momentom pri niskim obrtajima.

Nedostatak 5-te brzine se moze kompenzovati zamenom zadnjeg lancanika sa 44 na 41 zuba.Motor ce i dalje imati dosta snazno ubrzanje.

Poredio sam ga sa Dragsatrom classic 650cc i Honda ga uvek dobija na pravcu i krivinama.

Posto ima vodeno hladjenje, prilikom letnjih dana ne oseti se toplina koja dolazi iz mashine, sto doprinosi udobnosti voznje u gradu.

Topla preporuka za sve koji zele malo tvrdji agresivniji kruzer.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja