Jump to content

Moto Zajednica

Naprs'o blok na CBR 600 RR

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 103 postova

Jos kada sam uzeo motor blok mi je bio naprsnut.Nista strasno,samo malo vlazi.Kad ga vozim malo duze pod vecim gasom,preko 200, kapne mi neka kap ulja na patiku ali nista strasno.Za celu proslu sezonu dodao sam 100-150 ml ulja.Odvezao sam motor kod Gagija u Balosavu pre par dana da uradim servis i da vidim sta da radim sa tim blokom.Danas me covek pozvao i kaze mi da ne diram nista jer je naprslo ispod magistrale za ulje pa ako probam da zavarim moze da ispadne mnogo veci problem nego sto jeste.Da skratim,najbolja varijanta je da kupim jos jedan litar ulja i dolijem po potrebi ili probam sa tecnim metalom.Jel' imao neko ovakav problem pa da mi predlozi jos nesto pametno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd

postavi slike ako si u mogucnosti, ali sumnjam da je uljni kanal blizu, jer pritisak ulja u kanalu sigurno bi isterao vise od, po tvojim recima 100-150ml ulja....

A ako je i to problem moze se lepo odredjenim postupcima varenja sanirati....

 

nadam se da je ovo od pomoci

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
postavi slike ako si u mogucnosti' date=' ali sumnjam da je uljni kanal blizu, jer pritisak ulja u kanalu sigurno bi isterao vise od, po tvojim recima 100-150ml ulja....

A ako je i to problem moze se lepo odredjenim postupcima varenja sanirati....

 

nadam se da je ovo od pomoci

 

pozdrav[/quote']

Tako mi on rece.Ne sumnjam u njega a o mehanici nemam pojma.Kaze da moze da se zapusi magistrala pri varenju a onda "reci zbogom ujka Luju"ili ti agregatu.U principu,vise me narvira nego sto skodi pa rek'o da sredim ako nije neko cimanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 K9

Jaoo gde na 600 rr-u da naprsne blok :shock: , ali desava se. U svakom slucaju mislim da moze da se zavari i neverujem da kao sto ti rece taj majstor moze da bude jos gore... Mada u ostalom probaj i sa tecnim metalom. Verujem da ti je daleko, ali ima jedan majstor u Kikindi sto radi takve stvari i mislim da ti on to moze srediti u po muke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

ko nije imao problema sa puknutim karterom moze da prica o oho ljepilu. na putu 300 km od kuce sam naletio na kamen i razbio karter rupa je bila 6mm i znas cime sam to zalijepio. tecnim metalom naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Umag HR
ko nije imao problema sa puknutim karterom moze da prica o oho ljepilu. na putu 300 km od kuce sam naletio na kamen i razbio karter rupa je bila 6mm i znas cime sam to zalijepio. tecnim metalom naravno.

slazem se,to je odlicna stvar i mislim da je i jedina za rjesenje takvog problema,samo ipak mislim da to nije trajno rjesenje,mislim da ce to drzati neko vrijeme,ali ipak sjesti na takav motor i otici negdje na put.....

stvarno moras biti hrabar.

bitno je da ti to pomogne dok ne nadjes novi blok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Ajd stavi slike pa da raspravljamo dalje !

Ali mislim da varenje može da pomogne iako je u pitanju magistralni vod.

Neka ti èovjek zavari,onda rastavi mašinu i sve dobro oèisti benzinom,kompresorom,....

Èak ako je na toj magistrali jedna strana zalivena,probuši rupu da bi mogao bolje da opistiš i onda u tu rupu ureži navoj i stavi neki vijak sa bakrenom ploèicom.

Premda mislim da bušenje neæe biti potrebno jer veæina motora ima na magistrali nekakav èep ili mjesto za indikator,ali zato bi bilo dobro vidjet slike pa da možemo dalje filozofirat !

Uglavno,nemoj se puno vozit tako da nebi od vibracija puklo još više.

A što se tièe masnih patika,pa to je sastavni dio imagea pravog bikera ! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
Ajd stavi slike pa da raspravljamo dalje !

Ali mislim da varenje može da pomogne iako je u pitanju magistralni vod.

Neka ti èovjek zavari' date='onda rastavi mašinu i sve dobro oèisti benzinom,kompresorom,....

Èak ako je na toj magistrali jedna strana zalivena,probuši rupu da bi mogao bolje da opistiš i onda u tu rupu ureži navoj i stavi neki vijak sa bakrenom ploèicom.

Premda mislim da bušenje neæe biti potrebno jer veæina motora ima na magistrali nekakav èep ili mjesto za indikator,ali zato bi bilo dobro vidjet slike pa da možemo dalje filozofirat !

Uglavno,nemoj se puno vozit tako da nebi od vibracija puklo još više.

A što se tièe masnih patika,pa to je sastavni dio imagea pravog bikera ! :D[/quote']

Sad sam se cuo sa njim i covek mi kaze da je najbezbolnije resenje da kupim jos jedan litar ulja i dolijem kad primetim da fali a i da je to smesna kolicina ulja koja mi iscuri danema svrhe cimati se oko toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Sad sam se cuo sa njim i covek mi kaze da je najbezbolnije resenje da kupim jos jedan litar ulja i dolijem kad primetim da fali a i da je to smesna kolicina ulja koja mi iscuri danema svrhe cimati se oko toga.
Upravo tako!!! Nahrani kerove i nista ne diraj :wink: Dok se potrosnja ulja ne poveca nema potrebe NISTA da se dira, pusti ove perfekcioniste :baeh:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja