Jump to content

Moto Zajednica

XV1900 Stratoliner - Midnight Star

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Yamaha XV1900 Stratoliner - Midnight Star

 

AG1GS_yamahaxv1900stratoliner.jpg

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motocikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2006

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

200-tinak kolimetara

 

3. Sta mi se dopada:

Pravi muscle bike, obrtnog momenta kao kamion a vala i konja podosta, svejedno mu je dali ide uzbrdo nizbrdo, jesi sam u sedlu ili vas je dvoje. Sposoban da od semafora do semafora otrese razne 600r-ove. A zvuk :o :o :o :o :o, pogotovo kad je dobio Dragon otvoreniji izduv -neponovljiv. Takodje mi se dizajn jako svideo jer je klasičan a ipak sa dozom modernog. Veliki vizir jako dobro štiti od vetra. Stratoliner takodje zavidno leži i koči za ovaj tip motorcikla.Jako udoban položaj sedenja za vozača i suvozača.Potrošnja goriva u granicama normale (oko7 l/100km).

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Jedina stvar koja mi se nije svidela, je grejanje unutrašnje strane butina od zadnjeg cilindra ....ali to se može pripisati jednom neukom sedanju u bermudama na ovaj zaista prelep motorcikl. Sirena koja je fabriči smešnog zvuka - kao za skuter. 

5. Moj utisak:

Jedan od retkih kruzera koji bih rado posedovao (samo da ga nije tako skupo registrovati), voziti ga vas stavlja u zonu snova o velikim prostranstvima i dugim putovanjima. Motocikl koji je u potpunosti opremljen te se na njega nema šta ododati, na momente Američki kičerast sa toliko hroma a opet japanski dovaljno suzdržan da ne bude totalna kičerica. Zbog mase motocikl se ne preporučuje vozačima ispod 180cm i 90kg.

post-2283-12879060191939_thumb.jpg

post-2283-12879060192497_thumb.jpg

post-2283-1287906019268_thumb.jpg

post-2283-12879060192853_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2007.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

2007- 25.000 km (za sada)

 

3. Sta mi se dopada:

Retro dizajn. Paznja posvecena detaljima i kvalitetu izrade je vrhunska. Udobnost je oldicna. I pored tog sto je dosta tezak (oko 350kg) ne ostavlja takav utisak radi dosta niskog tezista. Mala potrosnja obzirom na kubikazu, oko 5.3 l / 100km. Fenomenalne kocnice! Iako izgleda retro motor je pun moderne opreme kao sto je EXUP ventil, elektronsko ubrizgavanje goriva itd.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Slazem se sa prethodnim opisom, fabricka sirena je dosta slaba ali je ubrzo zamenjena vazdusnom Stebel Nautilus. Toplota motora se oseti, ali smeta samo u bermudama leti, kad se stane na semafor, u toku voznje je ok. Mada, ovaj motor i nije prevashodno za gradsku voznju :)

Jak obrtni momenat, pa pri jacem gasu (preticanju) na glatkom asfaltu hoce lako da zavrti zadnji tocak i zaslajfuje, ali je i pri tome veoma stabilan i kontrolisan. Nakon sto vas prvi put uplasi, vremenom postane zabavno :)

 

5. Moj utisak:

Uz redovno odrzavanje i upotrebu, motor za ceo zivot!

I da, ako vozite suvozaca, neka niposto ne spusta desnu nogu na zemlju, nego neka uvek silazi na levu stranu. Auspuh, koliko god lep, je veoma sirok (i vruc). Meni se bar petoro do sada opeklo, dvoje sa trajnim oziljcima, iako svima napominjem po pet puta da ne spustaju nogu i da UVEK silaze levo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Chicago, IL
  • Motocikl: Yamaha Stratoliner 1900cc

Godiste, 2006. kupljen nov

 

Milja predjenih : 47000 i nastavlja se (75000km)

 

Boja : Bakarno Crvena ( Copper Red)

Sta vise reci o ovome motoru a da to nije receno. Karakteristike motor su vec opisane, ali kao vlasnik ovoga motora, mogu samo da kazem da je Yamaha i ovoga puta napravila veliki korak u Historiji motora. Ili sto bi se kod nas reklo "ursdili su dobro domaci zadatak".

Samo nekoliko dodataka na prethodni post:

 

Kao sto su rekli Fuel Injection radi veoma dobro, ali je computer fabricki programiran da ugasi motor kada se mu uterate RPM u crveno ( Obrtaje u minuti) da bi sprecili manijake da se izivljavaju , narocito dok je motor u Break in Period. Meni licno to nikada nije smetalo, ali na trzistu postoje Power Comanders da moze to da se premapuje

i da se podesi licnom nacinu voznje.

Druga inovacija je dve svevice po cilindru, za sigurno i potpuno paljenje smeshe goriva. Pametno i ima smisla s obzirom da je motor V Twin 1.9L

 

Treca Inovacija je ( Za Cruisere) je dodatni rezervoar ispod sedishta. Iako je samo 4 Litre pomaze dosta stabilnosti motora, i pomera mu teziste nisko, tako da iako je motor masivan neverovatno je lak za manevrisanje. ima se utisak kao da sedish na motoru oh 650cc. iako je motor sa opremom skoro 400Kg. Neverovatno.

 

Cetvrta I mozda najveca inovacija je da je ovo prvi motor koji ima tezinu izmedju prednjehg i zadnjeg tocka perfektno rasporedjenu 50% / 50% sto dodatno dodaje stabilnosti i manevarskim mogucnostima. Ovo je prvi motor koji jede gume jednako prednju i zadnju. Obicni po mom iskustvu ja sam menjao 2-3 zadnje gume dok dodje vreme da se promeni prednja, ali ne sa Stratoliner-om. Prva fabricka guma je bila Dunlop 404 i trajala mi je nesto preko 4000 KM. Promenio sam ih sa Avon Cobra, I one su mi trajale oko 16000 KM, Cak sam probao i gumu od kola 215/ 55 / 16 i vozio sam je skoro 10000 KM. Znam da cete da se pitate , koji sam ja ludak, ali ovde u Americi postoji veliko interesovanje za Gumama od kola da zamene zadnju motorcycle gumu. Cak sebe nazivaju " Dark Side " kao i ovaj forum imaju review i detaljne informacije koja guma ide za koji motor. Google pa cete i sami da nadjete. Neki se kunu da su presli oko 50000 KM. Ja sam probao, i prvih 200 KM je cudno, ali se posle navikne. Promenio sam je sa AVON Cobra, a napred sam stavio Harley Davidson zadnju gumu sa obrnutom direkcijom.

Jedina mana je sto ima 3 plugs za ispushtanje ulja, I ako sve to radish sa liftom Ima da prospesh ulje po podu nema shanse. Motor koisti 5Litra ulja sto nije ni cudo za toliku mashinu.

 

Voznja je pravo zadovoljstvo, EXUP system je veoma impresivan . Kada stojite u mestu ventil u aspuhu se otvori za bolji zvuk , ali na otvorenom putu ga utisha za bolje uzivanje u voznji. Udobnost vozaca i suvozaca je odlicna kao i kompleta pozicija nogu. Komande su dostupacneI ja volim rashirenu poziciju ruku.

O snazi motora nema sta da se prica ima da te zakuca u sedishtu, nema veze dali vozis 80 kmh ili 180 kmh. Menjac je IZUZETNO precizan a peta brzina ima veoma flexibilan ratio. Instrument tabla je napravljena da izgleda kao da je iz '60 ih godina mada je completno digitalna.

 

Zakljucak je da je jedina mana ovog motora.... sto nema mani.

post-23459-0-45001500-1333666036_thumb.jpg

post-23459-0-74402000-1333666178_thumb.jpg

post-23459-0-59551600-1333666510_thumb.jpg

post-23459-0-68910200-1333666601_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja