Jump to content

Moto Zajednica

Punjač za akumulator

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: SUBOTICA

Prodajem punjač za akumulator na 12volti i do 8ah !! jednom bio prikačen na moj akumulator i od tada mi stoji u ormanu ::)

 

cena bi mu bila za početak 2500 dinara.(donešen je iz nemačke za 40€) bili i papiri a ja pametan bacio ali nema veze ;D ;D

 

ponude može i na tel.064-243-1070 ili emailom!! da dodam da je ispravan 100°%

post-6011-1287905989539_thumb.jpg

post-6011-12879059895853_thumb.jpg

post-6011-12879059896304_thumb.jpg

post-6011-12879059896765_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

da nije auto-punjac, odmah bi se dogovorili  :(

 

Pedja, pa pise na kutiji da moze i za motore! "Variable rate charging for motorcycles...."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 627 postova
  • Lokacija: Temerin

akumulatori se pune strujom 10% kapaciteta, inace ne prija akum. (naucio od iskusnijih)  :)

pa ako ja imam akum. u motoru od 14ah mislim da mu nece prijati struja od 8A meni bi trebalo 1,4A, a sto znaci da moram da pravim iza njega regulator... jeftinije kupiti punjac samo za motore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

akumulatori se pune strujom 10% kapaciteta, inace ne prija akum. (naucio od iskusnijih)  :)

pa ako ja imam akum. u motoru od 14ah mislim da mu nece prijati struja od 8A meni bi trebalo 1,4A, a sto znaci da moram da pravim iza njega regulator... jeftinije kupiti punjac samo za motore

 

Tebi treba punjac sa regulacijom.......moj siba 50 ampera i mogu da napunim akomulator za pola sata...nije bas zdravo za akomulator ali kad je zima i nema se vremena jbg. sta cu ja ga zavrnem i ocas posla gotovo......a sto se puni sa manjom strujom to je bolje za akomulator......

 

A ovo sto decko prodaje je klasican kucni punjac koji bi svako trebao da ima......a ne da vijas komsiju kad ti se isprazni akomulator

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Chek ovo je za kola punjach znachi?Poshto nisam bash vichan struji do koje Ah to mozhe da ide za kola npr?Poshto treba imati to ipak u kuci shto neko reche.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Pa ako ima 8 A onda moze puniti akomulator od 80 ah....ako malo oduzmes da nebude pun gas onda je to bas za akomulator za kola....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2971 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ajd malo teorije... Da bi akumulator duze trajao, puni se strujom do 10% svoje jacine /Ah/. Moze i manjom, ne skodi mu. Brzo punjenje nije preporucljivo, avodno ume da skrati ukupan zivotni vek akumulatora, da se pokrive ploce...

 

Za kola moze svaki punjac, od ovih normalnih, a ne mora Dzigorijusov Djerdap ;), bez ikakvog ostecenja. Normalni punjaci za kola imaju od 5 do 8 ampera.

 

Akumulator, po svojoj snazi, amperazi, moze da se posmatra kao kanister odredjene zapremine /amperaze, u njegovom slucaju/. Znaci, akumulator od 85Ah se glatko puni strujom snage 1A, samo sto punjenje mnooooogo traje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Miso prijatelju sve je tacno sto kazes u potpunosti se slazem.......ali ja kad punim od motocikla smanjim Djerdap na mrvicu ampera i polako ga punim ako mu das gass krive se ploce i ugreje se fino nije preporucljivo ostaviti ga samog da ne prokljuca...ali jbg. nekad se nema vremena...

 

A sta bi tek rekao kada bi video Iskrin starter 12/24........taj je ko 10 Djerdapa  ali nikad u zivotu ga nisam koristio ( nisam imao potrebe )....stoji jos u kutiji a kupio sam ga u vreme inflacije.....mnogo alata sam tada kupio...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2971 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

E, video sam slicnu situaciju... Starter, punjac nesto tako, dal za tenkove, dal za Migove... Prikljucen na akumulator od 80+A, prokuvao je za manje opd 10sec. Ima u njemu skoro 50kg, kad se ukljuci, iskacu osiguraci. Jedino nema regulaciju snage :( :( :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Pa da prevelika struja i topi se......taj mora da je Ruski ( kad nema podesavanje )...zezam se sigurno je tipski za nesto i nije predvidjeno podesavanje....

 

 

A slusaj sta se meni desilo pre 10tak godina...imao ja onu akomulatorsku  bateriju sto ima far od automatika......i kad su bile restrikcije ja je koristio ali nisam imao punjac za nju.....i ja se napravim pametan i uzmem taj neki mali punjac za kola ali ovaj se punio na 9V i spojio ja to sve u sobi i on se punio neko vreme i ja cujem nesto krca ja pogledam a baterije se naduvala i oce da pukne i to velikom brzinom ja skocim i zgrabim ga i pocnem da ga nosim ka izlazu od stana i ja otvorim vrata i bacim ga na zemlju i on explodira......ali bukvalno je explodirao i delovi su preleteli 10 metara i udarili u armirano staklo i napravili 3 rupe kao da si nekim vatrenim ozuzijem pucao kroz staklo...........majko mila da me je delic toga pogodio bio bi mrtav na mestu..da neverujes

 

Posle je kucni savet od mene trazio da promenim staklo.......a staklo je kostalo ko zna koliko ogromno....i ja uzmem neke staklene plocice i namazem silikonom i kazem evo okrpio sam ga.......tako da nije se zezati bas sa tim moze malo vise...bolje je manje u ovom slucaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2971 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Da, ljudi ne znaju koliko moze da bude burna hemijska reakcija ukoliko se baterija/akumulator pune neodgovarajucim, bilo naponom, bilo snagom. Ti si prosao odlicno, za dlaku.

 

Malo izofovasmo coveku temu, ali mislim da je i mnogima koristilo i da ce se lakse odluciti za kupovinu punjaca, eto bas, recimo ovog.

To da se malo "izvadimo" Izvini Safete ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: SUBOTICA

nije problem za diskusiju jer uvek je dobro nešto saznati novo ;D ;D

 

tamo gde ga je tip kupio je prodavnica za motore i snowmobile jer i piše na kutiji " Variabile rate chaging for motorcycle,garden tractors,snowmobile and automobiles"" i još auto cut off when battery is full"

 

eto to je to ;D ;D ;D  a usput mali je punjač skoro da provučem ruku kroz onu dršku

 

zaboravih ja reći da cena ide dole na 2000din ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

Cekaj jel na kraju moze sa ovim da se puni aku od 20ah bez nekih posledica? Kolika je minimalna amperaza pri punjenju i da li je prikayuje aparat?

Sta znaci sve ono input i output na poledjini aparata? Ja se ne razumem mnogo pa pitam...

Ako je sve ok, daj da pravimo neki dogovor kao prosli put ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Pa pise na nalepnici: minimalni kapacitet 20Ah, pretpostavljam da se misli na kapacitet akumulatora. Ovo je jedan od automatskih punjaca koji smanjuju struju punjenja kako je akumulator puniji i kad ga napuni prekine sa punjenjem, znaci mozete akumulator ostaviti na punjacu duze vremena bez bojazni da ce mu se nesto lose desiti.

Ja imam takav slican punjac, kad prikljucim prazan akumulator puni 6-7A, kako se dopunjava, smanjuje struju, dok je pri kraju struja punjenja jedva 1A (ima skalu). Ipak ga ne koristim za akumulator za motor bas zbog velike pocetne struje punjenja, za to imam jedan mali punjac 3A, i on je prejak za akumulator motora, ali slabiji nemam, a akumulator ionako izuzetno retko dopunjavam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2971 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Mislim, sve ono sto sam pisao je teorija, u praksi celog zivota dopunjujem akumulator za motor na punjacu za kola, nepoznate mi snage i nikad mi nije crkao akumulator od prepunjavanja. Obicno, posle 4, 5 godina izgube kapacitet, ali i onako bi im bilo vreme za zamenu. Tako da ako se ja pitam, ja bih autobus tuda proterao ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Aco hvala ti, nista onda Safete...

Ako ti treba punjac i za auto, uzimaj. I ako dopunis akumulator za motor jednom godisnje sigurno nece nista da mu fali, bas kao sto kaze Misa. Ako ti treba bas i samo za motor, ipak ciljaj na neki slabiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: SUBOTICA

ja sam moj akumulator punio od 17.00 do sutra ujutro oko 9.00 i ništa mu nije falilo malo je vrio a lampica mu ostala da gori na 100% :o :o

 

inače imam delo akumulator 12v 8A star 2(sad tri)godine ;D ;D

 

ja mislim da i cena nije baš neka jaka  ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

Mislim, sve ono sto sam pisao je teorija, u praksi celog zivota dopunjujem akumulator za motor na punjacu za kola, nepoznate mi snage i nikad mi nije crkao akumulator od prepunjavanja. Obicno, posle 4, 5 godina izgube kapacitet, ali i onako bi im bilo vreme za zamenu. Tako da ako se ja pitam, ja bih autobus tuda proterao ;)

 

Aco hvala ti, nista onda Safete...

Ako ti treba punjac i za auto, uzimaj. I ako dopunis akumulator za motor jednom godisnje sigurno nece nista da mu fali, bas kao sto kaze Misa. Ako ti treba bas i samo za motor, ipak ciljaj na neki slabiji.

 

Kapiram da mu verovatno nece biti nista, u pitanju je unibat-ov aku od 18ah, zapecacen, skoro kupljen i papreno placen. Po toj nekoj logici, bi trebalo da trazim punjac od 2A, a ovaj je 6-7...

 

ja sam moj akumulator punio od 17.00 do sutra ujutro oko 9.00 i ništa mu nije falilo malo je vrio a lampica mu ostala da gori na 100% :o :o

 

inače imam delo akumulator 12v 8A star 2(sad tri)godine ;D ;D

 

ja mislim da i cena nije baš neka jaka  ??? ???

 

Aj cucemo se mi, o tom po tom.... ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja