Jump to content

Moto Zajednica

Kolika Je Normalna Dnevna Kilometraza?

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Planiram sledeceg leta sa ortakom da napravim po Evropi nekih 3000km.(Warsaw - Vienna - Belgrade) Mislili smo da spavamo pod satorom kad god je to moguce i besplatno. Obojica vozimo Transalpa i ovo bi nam bilo prvo duze putovanje. Izbegavali bismo auto puteve koliko mozemo. Interesuje me kolika je, pod tim uslovima, optimalna dnevna kilometraza. Dakle, da ne popadamo u nesvest od umora, a ipak da nam putovanje ne traje citavu vecnost. Podelite samnom vasa iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12370 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

500 km max, ako hoćete da budete "upotrebljivi" i za sutrašnju vožnju ;)

 

Mislim da vam nije cilj nabijanje dnevne kilometraže već uživanje u predelima i odmaranje na lepim mestima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

ja koliko znam, divlje kampovanje u evropi nije dozvoljeno, mozda gresim, proverite, a sto se kilometraze tice, to zavisi samo od tebe i druga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Autoputem izmedju 500 i 1000 zavisi kakav  vam je "trip" i koliko mozete, a magistralnim putevima, vozi se sporije, priroda, klopa, slikanje 350 do 500 max.

To je pod uslovom da je putovanje vishednevno i da morate biti "chitavi" za sledeci dan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Na koliku god se dnevnu kilometražu odlučite, imajte u vidu par stvari:

 

1. Što više dana traje put, to će vam energija (a sa njom i dnevna kilometraža) opadati.  Posle četiri-pet dana planirajte da dnevno vozite za trećinu manje nego prvi dan.

 

2. Planirajte dane kada ne vozite uopšte.  Recimo 2-3 dana vožnje, pa jedan dan ladovina.

 

3. Ako se preforsirate, smučiće vam se i put i motori.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

da pomognem ... ja sam spavao u automatskim hotelima cena uglavnom ispod 30e za sobu nebitno dal je jedan dva ili tri chlana... tj sobe imaju brachni i iznad brachnog jedan na sprat ... u hodniku su kabine i tush i wc , nema zaposlenih sve je na kod koji dobijete kad platite bilo da placate i rezervishete preko neta ili dodjete na kapiju i na njihovom terminalu kao bankomat , gurnesh karticu izaberesh sobu i on ti pljune ceduljicu sa kodom za ulazak na parking , hotel i sobu ;) da da uglavnom su zakljuchani parkinzi ....

 

e da npr pariz periferija je u avgustu bilo 75e 7 dana ;) ma popustu , ima josh par takvih hotela ali je ovaj koliko sam provalio najjeftiniji valjda

 

srecno

 

http://www.hotelformule1.com/gb/home/index.shtml

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1693 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Na koliku god se dnevnu kilometražu odlučite, imajte u vidu par stvari:

 

1. Što više dana traje put, to će vam energija (a sa njom i dnevna kilometraža) opadati.  Posle četiri-pet dana planirajte da dnevno vozite za trećinu manje nego prvi dan.

 

2. Planirajte dane kada ne vozite uopšte.  Recimo 2-3 dana vožnje, pa jedan dan ladovina.

 

3. Ako se preforsirate, smučiće vam se i put i motori.

 

 

....računajte i na to, da vam je prosečna putna brzina oko 60-70 km/sat ako idete sporednim putevima....i normalno ako hočete nešto da vidite...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd/Wien
  • Motocikl: bio FJR

Ja od muke neki put moram Innsbruck-Beograd u jednom danu, a ne volim autoputeve, kao ni vi... to ispadne 930km, pola magistrala, pola autoput i posle mi se ne vozi 4-5 dana. Mislim da je prihvatljivo 500km dnevno ako ste ograniceni sa vremenom, 350km sa vise razgledanja. Merio sam putnu brzinu po magistrali ( i tamo i po Srbiji), uvek je oko 65kmh, racunajuci krace pauze za pice, dorucak, rucak i sl. Ako vam je do razgledanja, a trebalo bi, 8h*65kmh=520km i na tih 8 sati uglavnom voznje dodas 2-3 sata razgledanja i eto ti i matematickog maximuma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: BGD,Bezanijska kosa

Evo iskustva sa cca 150.000 km po svetu na dva točka. Prva tri dana  ne forsirati a narednih dana  na dosadnom autoputu do sledeg konačišta može i 1000 km/dan.  Na zanimljivom putu sporije sa "širokougaonim" pogledom, autoputem između dva grada-brzo i spavanje sa dnevnim gluvarenjem u zanimljivim mestima je  ritam sa dnevnim prosekom 400-500 km. Ukoliko je putovanje duže od 20 dana prosek pada ispod 400 km/dan. Treba imati na umu da posle dana u kojem te kiša kupala a vetar sušio imaš potrebu da na suncu kosti zagreješ. A, pitao si šta je normalno? Ma, normalno je da jašeš onoliko koliko tvojoj duši prija i koliko ti zadnjica trpi, a ovo neka ti posluži za plansku kalkulaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

200-300 dnevno .. milina ..  ;D

 

wussy !  ;D nista bez soma milja  ;D ;D ;D

 

eeee moj Mikko .. nije poenta u kvantitetu nego u kvalitetu .. ali polako .. mlad si vozach .. naucicesh ..  ;) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ja sam jedan dan presao 700km motorom,,,3 dana sam bolovao posle toga,bem ti r motor,i moje putesestvije,doduse imao sam pauzu oko 1h na pola puta,ali sad i vise nikad tolko u jednom danu..

dosta je i 500km taman do mora ,pauze samo za cigaru to jest sipas gorivo malo se sklonis sa pumpe popljugas jednu i ajd dalje,ali to je sve...do mora mi se i bubrezi rasklatili a dupence primilo oblik sedista... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

200-300 dnevno .. milina ..  ;D

 

wussy !  ;D nista bez soma milja  ;D ;D ;D

 

eeee moj Mikko .. nije poenta u kvantitetu nego u kvalitetu .. ali polako .. mlad si vozach .. naucicesh ..  ;) ;D

 

ne ser... mali !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

200-300 dnevno .. milina ..  ;D

 

wussy !  ;D nista bez soma milja  ;D ;D ;D

 

eeee moj Mikko .. nije poenta u kvantitetu nego u kvalitetu .. ali polako .. mlad si vozach .. naucicesh ..  ;) ;D

 

ne ser... mali !

 

No spam please!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

200-300 dnevno .. milina ..  ;D

 

wussy !  ;D nista bez soma milja  ;D ;D ;D

 

eeee moj Mikko .. nije poenta u kvantitetu nego u kvalitetu .. ali polako .. mlad si vozach .. naucicesh ..  ;) ;D

 

ne ser... mali !

 

Istina boli ?  ;D

 

volim te kad se pravis pametan !!! wussy  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

ja sam jedan dan presao 700km motorom,,,3 dana sam bolovao posle toga,bem ti r motor,i moje putesestvije,doduse imao sam pauzu oko 1h na pola puta,ali sad i vise nikad tolko u jednom danu..

 

Pa nas 30 je preslo pribliznu kilometrazu u povratku sa Vlasinskog jezera, raznim okolnim puticima. A obrzirom da sam ja sa Vlasine zavrsio u Temerinu presao sam i vise. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Zavisi od velicine grupe, koliko dugo voze zajedno, kako voze, koliko piju kafe :), push pauza...

Ako je grupa manja (3-4 motora) recimo da je optimalno 600-700km.

Ako ima vise motora 500km je plafon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Mislim da je  400 do 600 km po danu sasvim pristojno u zavisnosti od puta.............ja ne kapiram te usiljene voznje po 1000km....mislim moze na eRu auto put i kad ima uslova....ali ja nezurim, sto neznaci da vozim sporo ( prigovarali su mi da sam prebrz na planinskim putevima koje i najvise volim )

Ali ako mi se negde nesto svidi, ja cu tu da ostanem i dan dva duze ( nije sve u voznji ima i drugih zabava )

 

Netreba nista siliti vec pustiti srce i dusu da te vodi ( ja tako putujem )........i sve korekcije puta i izmene su moguce.

 

Ove godine kad sam isao na moto skup u Umag ostao sam 12 dana a krenuo sam na skup koji traje 3 dana..naravno bio sam kojekuda van te relacije... kad sam stigao bio sam medju prvima a kada se skup zavrsio i osvanuo je ponedeljak nisam mogao da verujem da samo moj i motocikl mog frenda stoje ispred bungalove gde se prethodnu noc nije mogao parkirati motocikl..........

 

A ja prethodnu noc sedim sa momcima ( pijemo, uzivamo i zezamo se ) a oni idu za Nemacku odma ranom zorom i kazu brate lako je tebi mi u ponedeljak radimo i zene nas cekaju.....e sad koliko je njima to bilo pametno da pijemo celu noc a ujutru gass nisam siguran da je uzitak voziti polupijan do Nemacke.......

 

Uglavnom u ponedeljak nije bilo ni traga od susreta a ja sam rekao mom frendu...stari moj sad je vreme da mi sami prokrstarimo ovu prelepu Istru i da se odmorimo jos koji dan od moto susreta..........uglavnom oko 3000km za tu relaciju

 

A da mi je neko rekao ajmo vamo ja bi isao...steta sto je moj frend morao da se vrati jer mozda se jos nebi vratio kuci!!!!!

 

 

Treba uzivati u svakom kilometru to je moj moto........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ljudi, hvala vam na savetima. Vidim da ima razlika u misljenjima. Meni je nekako najlogicnije ono do 500km.Slazem se da treba biti kvaliteta, a ne kvantiteta

Mislim, isto tako, da je pametno ono sto Pop kaze. Dakle, da ne treba forsirati prva 3 dana. Mislim, deluje logicno. Faza zagrevanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dukags, 291 postova
  • Lokacija: НОВИ САД

Meni ono do 350-400km sve uzivanje, posle neka jurnjava i trka sa vremenom, brizina vise nije normalna nego se srazmerno uvecava u odnosu na zasicenost voznjom, juris da stignes i ne uzivas vise  kao sto si u tih prvih par stotina km. A ako cu tako samo da bih se prebacio iz mesta A u mesto B onda sednem u auto, voz... i tamo sam. A desavalo mi se da zapnem od jutra do mraka i posle mi bude zao sto sam taj visak smandrljao i skoro nista uzivao. pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Evo i ja da kazem nesto "pametno"  ;)

 

Dnevna kilometraza je veoma subjektivna stvar. Kako je obicno planiram i odradjujem?

 

Autoputeve uvek izbegavam, tako da se tu slazemo... Ako imam zacrtane neke ciljeve kojih se ne bih odrekao a za to sam spreman da zrtvujem neke druge stvari za videti onda korekcije pravim tokom puta. Uglavnom 300-400km dnevno je sasvim ok i izvodljivo u bilo kojoj varijanti. Medjutim, moji planovi su uvek takvi da skoro za svaki dan ubacim neku stanku gde se nesto posecuje i razgleda a veoma cesto se desava da takva mesta nisu otvorena i ne mogu se posetiti u popodnevnim casovima, pa zbog toga budite spremni da ponekad planirate da takva mesta posetite pre nastavka puta, a to znaci da necete put nastaviti, verovatno, pre podneva i tog dana vam deonica moze biti kraca nego sto mislite, ukoliko planirate potragu za smestajem, posto se to ume zakomplikovati ako se radi uvece ili nocu.

 

U principu, kada nemam nista pametno za taj dan, ili ukoliko zelim da dobijem vremena za neki drugi dan, cesto zrtvujem guzicu i u stanju sam da bez autoputeva napravim 700-800km samo sa kratkim pauzama za kafu i cigaru.

 

Medjutim kada planiram put sa dosta usputnih stajanja i razgledanja nikad ne planiram vise od 300-400km dnevno. Tu i tamo ubacim dan kada dodam dosta km, a isto tako i kada predvidim samo 100-150km. To mi ostavlja prostora za korekcije u toku putovanja koje nece znacajnije uticati na samu krajnju kilometrazu i vremensku duzinu putovanja. Posle svih putovanja koja sam napravio dolazi se do prosecne cifre od oko 350km dnevno.

 

Iz mog iskustva, prvi dan se sve izdrzi i ukoliko nema planiranih stajanja, moze se napraviti sasvim pristojna kilometraza, drugi dan zna da bude tezak, ali ako se pregrmi i izdrzi malo guznih bolova, sledecih nekoliko dana nece biti problema. Meni obicno sedmog-osmog dana udari kriza, i tada gledam da ne preteram, ali ni da ne smanjim duzinu putovanja previsa, a posle toga je opet sve laganica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1116 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

Evo i ja da kazem nesto "pametno"  ;)

 

Dnevna kilometraza je veoma subjektivna stvar. Kako je obicno planiram i odradjujem?

 

Autoputeve uvek izbegavam, tako da se tu slazemo... Ako imam zacrtane neke ciljeve kojih se ne bih odrekao a za to sam spreman da zrtvujem neke druge stvari za videti onda korekcije pravim tokom puta. Uglavnom 300-400km dnevno je sasvim ok i izvodljivo u bilo kojoj varijanti. Medjutim, moji planovi su uvek takvi da skoro za svaki dan ubacim neku stanku gde se nesto posecuje i razgleda a veoma cesto se desava da takva mesta nisu otvorena i ne mogu se posetiti u popodnevnim casovima, pa zbog toga budite spremni da ponekad planirate da takva mesta posetite pre nastavka puta, a to znaci da necete put nastaviti, verovatno, pre podneva i tog dana vam deonica moze biti kraca nego sto mislite, ukoliko planirate potragu za smestajem, posto se to ume zakomplikovati ako se radi uvece ili nocu.

 

U principu, kada nemam nista pametno za taj dan, ili ukoliko zelim da dobijem vremena za neki drugi dan, cesto zrtvujem guzicu i u stanju sam da bez autoputeva napravim 700-800km samo sa kratkim pauzama za kafu i cigaru.

 

Medjutim kada planiram put sa dosta usputnih stajanja i razgledanja nikad ne planiram vise od 300-400km dnevno. Tu i tamo ubacim dan kada dodam dosta km, a isto tako i kada predvidim samo 100-150km. To mi ostavlja prostora za korekcije u toku putovanja koje nece znacajnije uticati na samu krajnju kilometrazu i vremensku duzinu putovanja. Posle svih putovanja koja sam napravio dolazi se do prosecne cifre od oko 350km dnevno.

 

Iz mog iskustva, prvi dan se sve izdrzi i ukoliko nema planiranih stajanja, moze se napraviti sasvim pristojna kilometraza, drugi dan zna da bude tezak, ali ako se pregrmi i izdrzi malo guznih bolova, sledecih nekoliko dana nece biti problema. Meni obicno sedmog-osmog dana udari kriza, i tada gledam da ne preteram, ali ni da ne smanjim duzinu putovanja previsa, a posle toga je opet sve laganica.

bravo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja