Jump to content

Moto Zajednica

Lokacije kamera i radara u Beogradu

Recommended Posts

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Prema informacijama iz MUP na ovim lokacijama se postavlja video nadzor sa  radarima:

 

01. Kružni tok kod Bogoslovije

02. raskrsnica Cvijićeve ulice i Bulevara despota  Stefana

03. raskrsnica ulica Mije Kovačevića i Čarlija  Čaplina

04. raskrsnica ulica Cvijićeve i Starine Novaka

05. raskrsnica ulica Francuske i cara Dušana

06. Bul. despota Stefana

07. raskrsnica Bulevara kralja Aleksandra I  Ruzveltove

08. Vasina, ostrvo kod Studentskog trga

09. Trg Republike, Ruski car

10. Trg Republike, pešačko ostrvo

11. raskrsnica ulica cara Dušana i Tadeuša  Košćuška

12. raskrsnica ulica Braće Jugovića i Makedonske

13. raskrsnica ulica Dunavske i Francusk

14. raskrsnica Bulevara kralja Aleksandra I  Takovske

15. ugao Ulice Dragoslava Jovanovića i Trga  Nikole Pašića

16. na samom trgu Nikole Pašića

17. Ulica Kralja Milana, kod Skupštine Srbije

18. raskrsnica ulica Kneza Miloša i Kralja  Milana, na pešačkom ostrvu

19. kod Terazijske česme

20. raskrsnica ulica Takovske i Kraljice Marije

21. raskrsnica ulica Brankove i Narodnog fronta

22. raskrsnica ulica Brankove i Pop Lukine

23. raskrsnica ulica Karađorđeve i Bulevara  vojvode Bojovića

24. raskrsnica ulica Nemanjine i Savske

25. raskrsnica ulica Savske i Nemanjine, Savska  bb na pešačkom ostrvu

26. Karađorđeva, ostrvo kod autobuske stanice

27. raskrsnica ulica Kneza Miloša i Nemanjine,  kod tramvajskih šina

28. raskrsnica ulica Kneza Miloša i Višegradske

29. raskrsnica Bulevara kneza Aleksandra  Karađorđevića i Bulevara Vojvode Putnika

30. Mostarska petlja

31. Kružni tok kod bolnice "Dr Dragiša Mišović"

32. raskrsnica Bulevara kneza Aleksandra  Karađorđevića i Dr Milutina Ivkovića

33. raskrsnica Bulevara kneza Aleksandra  Karađorđevića i Humske

34. kružni tok "Topčiderska zvezda"

35. petlja ulica Vojislava Ilića i Stevana  Prvovenčanog (auto put  Beograd-Niš)

36. raskrsnica ulica Vojislava Ilića i Ustaničke

37. raskrsnica Radničke ulice i Obrenovačkog puta

38. Bulevar vojvode Mišića, kod ulaza Beogradskog  sajma

39. raskrsnica ulica Omladinskih brigada i Jurija  Gagarina

40. raskrsnica Crnotravske ulice i Bulevara  oslobođenja

41. raskrsnica ulica Crnotravske i Borske

42. Bulevar oslobođenja, kružni tok na Auto  komandi

43. raskrsnica Crnotravske i Raške ulice

44. raskrsnica Bulevara Mihaila Pupina I  Milentija Popovića

45. kod Sava centra i hotela Interkontinental

46. Uključenje na most Gazela sa Novog Beograda  na sredini između traka kod  priključenja  puteva

47. Bulevar Mihaila Pupina

48. kružni tok kod Beogradske arene

49. Skver kod opštine Novi Beograd,  na ostrvu u Ulici omladinskih brigada

50. raskrsnica Bulevara umetnosti i Bulevara  Nikole Tesle

51. petlja Ulice omladinskih brigada i Bulevara  Arsenija Čarnojevića

52. raskrsnica ulice Ušće i Bulevara Nikole Tesle

53. uključenje na tramvajski most sa Novog  Beograda

54. raskrsnica Karađorđevog trga i Bulevara  Nikole Tesle

55. raskrsnica ulica Pariske komune i Tošin  bunar, kod Studentskog grada

56. raskrsnica ulica Proleterske solidarnosti I  Jurija Gagarina

57. Ugao ulica Nemanjine i Deligradske, kod  restorana McDonalds

58. Trg Slavija, kružni tok

59. petlja kod restorana "Franš"

60. Ustanička ulica, kod Specijalnog suda

61. ulaz na Pančevački most, železnička stanica  Sever

 

Novčane kazne i kazneni bodovi:

1 bod - nepropisno parkiranje, nekorišćenje migavca, nepoštovanje prvenstva prolaza, nevezivanje pojasa

 

2 boda - nepropuštanje pešaka na pešačkom prelazu, kretanje u  nedozvoljenom smeru u jednosmernoj ulici, vožnja pijane ili drogirane

osobe na biciklu i motoru, vožnja s probnim dozvolama između 23 i pet časova...

 

3 boda - nezaustavljanje pored vozila za prevoz dece kada mališani ulaze ili izlaze iz vozila, posedovanje i korišćenje antiradar uređaja, nepropuštanje vozila iz suprotnog smera kod levog skretanja, vožnja u stanju umerene alkoholisanosti...

 

4 boda - neprilagođena brzina, nebezbedno preticanje, vožnja u naselju brzinom koja je od 21 do 50 kilometara na sat veća od dozvoljene,

nepropuštanje dece, slepih, invalida i osoba sa štakama na pešačkom  prelazu

 

5 bodova - upotreba mobilnog telefona vožnji, neispravni pneumatici i uređaji za upravljanje, za vlasnike probne vozačke dozvole vožnja bez

prisustva iskusnijeg vozača koji bar pet godina ima vozačku dozvolu za tu kategoriju vozila

 

6 bodova - prolazak kroz crveno i žuto svetlo, preticanje i obilaženje s desne strane, vožnja deteta mlađeg od 12 godina i pijane ili drogirane

osobe na prednjem sedištu, vožnja pod dejstvom alkohola za srednju  alkoholisanost

 

7 bodova - vožnja brzinom koja je od 51 do 70 kilometara na sat veća od dozvoljene, vožnja trakom u kojoj je svetlosnim znakom zabranjeno kretanje

 

8 bodova - vožnja pod dejstvom narkotika, nepoštovanje znakova policijskog vozila koje se kreće ispred, nezaustavljanje ako se vozilo kreće ispred  policijskog vozila koje daje znake upozorenja

 

10 bodova - vožnja u stanju teške alkoholisanosti, uzimanje alkohola ili  psihoaktivnih supstanci za vreme uviđaja

 

12 bodova - vožnja u stanju veoma teške alkoholisanosti

 

14 bodova - vožnja bez dozvole, osim ako je dozvoli istekao rok važenja, vožnja sa više od dva promila alkohola, odbijanje alko-testa i testa na

droge, vožnja noću bez svetala, vožnja za vreme isključenja iz saobraćaja  zbog alkohola i droge...

 

15 bodova - nasilnička vožnja, vožnja u stanju potpune alkoholisanosti i  opijenosti drogom

 

16 bodova - prekršaji za koje se dobija 14 kaznenih poena ako je prouzrokovana saobraćajna nesreća

 

17 bodova - saobraćajna nesreća prilikom nasilničke vožnje.

 

Najveća novina:

Uvođenje kaznenih poena je najveća novina u Zakonu o bezbednosti  saobraćaja. Autori zakona i stručnjaci predviđaju da sistem negativnih poena u kombinaciji sa većim novčanim i zatvorskim kaznama treba da  doprinese povećanju disciplinu kod vozača, kao i smanjenju materijalne  štete koja, prema nekim procenama, iznosi oko 900 miliona dolara godišnje.

 

Maksimalan broj negativnih poena koje vozač može da sakupi iznosi 18,  posle čega privremeno gubi dozvolu. Da bi ponovo dobio dozvolu, vozač mora da plati sve novčane kazne za prekršaje koje je počinio, mora da obavi  lekarski pregled, pohađa seminar i položi ispit iz unapređenja znanja iz  bezbednosti saobraćaja. Tri meseca nakon svega toga moći će ponovo da  dobije dozvolu.

Najviše negativnih poena dobijaće se za nasilničku vožnju 15, a za svaki  prekršaj koji za posledicu ima saobraćajnu nezgodu predviđena su i tri

dodatna kaznena boda. Vozačima koji su privremeno ostali bez dozvole zbog  sakupljenih 18 negativnih poena prag do novog gubitka dozvole smanjen je  za tri poena.

Kazne za ugrožavanje dece:

Vožnja brzinom većom od 90 kilometara na sat u zoni škole Najmanje 15 dana zatvora, 14 kaznenih poena, oduzimanje dozvole na osam meseci, a najmanje  45 dana zatvora, 16 kaznenih poena i zabrana vožnje na minimum 10 meseci ukoliko je izazvana saobraćajna nesreća Vožnja brzinom od 81 do 90  kilometara na sat u zoni škole Novčana kazna od 15.000 do 30.000 dinara ili 30 dana zatvora i šest kaznenih poena, a tri dodatna kaznena boda  ukoliko je došlo do nesreće Vožnja brzinom od 61 do 80 kilometara na sat u zoni škole Novčana kazna od 6.000 do 20.000 dinara, oduzimanje dozvole na  dva meseca i četiri kaznena poena Novi Zakon o bezbednosti u saobraćaju  predviđa i novu kategorizaciju dozvola u zavisnosti od vrste vozila.

Dosadašnje kategorije imaće i posebne nove potkategorije koje će, uz  dosadašnju oznaku, imati broj jedan, a uvodi se i dodatna oznaka sa slovom  E. Nove kategorije A1, A2, A, B, BE, B1, C, CE, C1, C1E, D, DE, D1, D1E...

Najvažnije odredbe:

- detaljnija kategorizacija vozačkih dozvola u zavisnosti od vrste vozila

- zabrana korišćenja mobilnih telefona u toku vožnje i obavezno uvođenje  hends fri uređaja

- obavezni sertifikati za instruktore i auto-škole

- stalno upaljena oborena svetla

- zatvorska kazna do dve godine za vožnju bez posedovanja dozvole

- zatvorska kazna do tri godine za vožnju pod dejstvom alkohola i odbijanja alko-testa

- privremeno oduzimanje vozila za grublje prekršaje.

 

Nadam se da će biti od koristi  ;)

P.S. izvinjavam se adminima ako sam omašio podforum na kojem ovo treba da se nalazi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • DR.Mr, 214 postova
  • Lokacija: Pancevo

Ne razumem jedno neko na primer dobije 2 poJena za nesto i jos 5 za nesto drugo kad se resetuje rank lista :)) kad napunis 18 bodova pa izgubis dozvolu ili na primer ima neki vremenski okvir posle koga bi trebalo da se stanje vraca na 0.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Ne razumem jedno neko na primer dobije 2 poJena za nesto i jos 5 za nesto drugo kad se resetuje rank lista :)) kad napunis 18 bodova pa izgubis dozvolu ili na primer ima neki vremenski okvir posle koga bi trebalo da se stanje vraca na 0.

 

 

Pa valjda svake godine,ili......???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • DR.Mr, 214 postova
  • Lokacija: Pancevo

Ne razumem jedno neko na primer dobije 2 poJena za nesto i jos 5 za nesto drugo kad se resetuje rank lista :)) kad napunis 18 bodova pa izgubis dozvolu ili na primer ima neki vremenski okvir posle koga bi trebalo da se stanje vraca na 0.

 

 

Pa valjda svake godine,ili......???

 

da da za svaki uskrs ili petak 13  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Ne razumem jedno neko na primer dobije 2 poJena za nesto i jos 5 za nesto drugo kad se resetuje rank lista :)) kad napunis 18 bodova pa izgubis dozvolu ili na primer ima neki vremenski okvir posle koga bi trebalo da se stanje vraca na 0.

 

 

Pa valjda svake godine,ili......???

 

da da za svaki uskrs ili petak 13  ;D ;D

 

:D Ili tako ili smo naj.....li! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Kao da sam negde čuo na dve godine, ali...

i ja sam čuo da se na dve godine resetuju bodovi na 0... nego mene zanima da li su razdvojene kategorije... tipa imate A i B i sa B skupite 18 bodova dal vam to ostavlja A kategoriju i da li se sabiraju bodovi u različitim kategorijama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Kao da sam negde čuo na dve godine, ali...

 

Da, 2 godine ali pod uslovom da ne izgubish ni poen za te 2 godine. Znachi samo chist interval od 2 godine resetuje listu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

i ja sam čuo da se na dve godine resetuju bodovi na 0... nego mene zanima da li su razdvojene kategorije... tipa imate A i B i sa B skupite 18 bodova dal vam to ostavlja A kategoriju i da li se sabiraju bodovi u različitim kategorijama...

 

Da, prica se da se na dve godine resetuju bodovi, ne znam za sabiranje ali sam cuo da oduzimanje dozvole znaci i oduzimanjew svih kategorija, nema vise ono uzmu za B a ti lepo k`o covek vozis one preostale ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Kao da sam negde čuo na dve godine, ali...

 

Da, 2 godine ali pod uslovom da ne izgubish ni poen za te 2 godine. Znachi samo chist interval od 2 godine resetuje listu.

mislim da grešiš.... šta ima da mi resetuje ako nisam zaradio ni jedan poen... znači pod uslovom da nisi "zaradio" 18 kaznenih onda moraš ponovo da polažeš i čim položiš daju ti 3 nagradna (nemaš 18 već 15 limit) e sad, ako ti skupiš za dve godine 8 kaznenih onda se to resetuje na 0 kaznenih (od 18 dozvoljenih)

 

Kazneni poeni predviđeni po novom Zakonu:

- 2 poena: Preticanje kolone vozila, preticanje u raskrsnici, polukružno okretanje u tunelu, na mostu, u uslovima smanjene vidljivosti…

- 3 poena: Posedovanje antiradarskog uređaja u vozilu, nepoštovanje prvenstva prolaza…

- 4 poena: Prelazak preko pruge na kojoj je spuštena rampa, ubrzavanje dok je drugo vozilo u preticanju…

- 5 poena: Neispravne gume, kočnice i uređaji za upravljanje, napuštanje mesta nesreće…

- 6 poena: Korišćenje antiradarskog uređaja u vozilu, držanje deteta mlađeg od 12 godina u krilu na prednjim sedištima …

- 7 poena: Vožnja brzinom koja je od 51 kilometra do 70 kilometara na sat veća od dozvoljene, vožnja trakom u kojoj je svetlosnim znakom zabranjeno kretanje…

- 8 poena: Vožnja pod dejstvom narkotika, nepoštovanje znakova policijskog vozila koje se kreće ispred…

- 10 poena: Vožnja u stanju teške alkoholisanosti

- 12 poena: Vožnja u stanju veoma teške alkoholisanosti

- 14 poena: Vožnja sa više od dva promila alkohola u krvi, vožnja noću bez svetala, vožnja tokom važenja kazne isključenja iz saobraćaja zbog alkohola i droge, vožnja u naseljenom mestu…

- 15 poena: Nasilnička vožnja, vožnja u stanju potpune opijenosti

- 16 poena: Za prekršaje za koje je predviđeno 14 kaznenih poena ukoliko je prouzrokovana saobraćajna nesreća

- 17 poena: Saobraćajna nesreća prilikom nasilničke vožnje

Stečeni kazneni poeni se automatski brišu nakon 2 godine od dana kada su dodeljeni

 

izvor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

mislim da grešiš.... šta ima da mi resetuje ako nisam zaradio ni jedan poen...

Pa nece nishta ni da ti resetuju. ;D Ovo je pravilo za one sa prekrshajem. Chini mi se da sam tu vest chuo na TV-u i da je glasila ovako: "Dve godine bez prekrshaja ponishtavaju postojece negativne bodove."

 

Ali opet, vrlo moguce da si ti u pravu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ma više manje to će sve biti ok, mene brine ovo sa kategorijama... da li su bodovi vezani za vozačku ili za kategoriju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Koliko sam ja shvatio to resetovanje iz vase price treba da protekne 2 godine od zanjeg prekrsaja,bez prekrsaja da bi se postojeci bodovi anulirali!

 

 

ma više manje to će sve biti ok, mene brine ovo sa kategorijama... da li su bodovi vezani za vozačku ili za kategoriju...

 

 

Za dozvolu znaci ako ti uzmu A ne mozes da vozis sa B i C ako ih imas u dozvoli,dakle uzimaju ti dozvolu a ne kategoriju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Koliko sam ja shvatio to resetovanje iz vase price treba da protekne 2 godine od zanjeg prekrsaja,bez prekrsaja da bi se postojeci bodovi anulirali!

 

 

ma više manje to će sve biti ok, mene brine ovo sa kategorijama... da li su bodovi vezani za vozačku ili za kategoriju...

 

 

Za dozvolu znaci ako ti uzmu A ne mozes da vozis sa B i C ako ih imas u dozvoli,znaci uzimaju ti dozvolu a ne kategoriju!

znači užas... i super... onda jel trebaš da polažeš opet i A i B i C... ako je tako kao što kažeš na to bi trebalo da se utiče da se to razdvoji... ako su prekršaji napravljeni vozeći vozilo B kategorije zašto bi to uticalo na A kategoriju...

( naravno ne govorim o profesionalnim vozačima pošto će njih zakon uvek da gleda drugačije... )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

pa... logika je ovakva "ne možeš da voziš motor 300kmph po gradu, prolaziš kroz 17 crvenih i sl. i posle sedneš u kola i voziš lagano.." - ako je neko rizičan onda je rizičan :) i ne sme ništa da vozi ;)  mada se meni to uopšte ne sviđa... jer se po svemu sudeći ti bodovi jako lako nakupe... tako da... sad ima da svi da voze k'o curice  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Koliko sam ja shvatio to resetovanje iz vase price treba da protekne 2 godine od zanjeg prekrsaja,bez prekrsaja da bi se postojeci bodovi anulirali!

 

 

ma više manje to će sve biti ok, mene brine ovo sa kategorijama... da li su bodovi vezani za vozačku ili za kategoriju...

 

 

Za dozvolu znaci ako ti uzmu A ne mozes da vozis sa B i C ako ih imas u dozvoli,znaci uzimaju ti dozvolu a ne kategoriju!

znači užas... i super... onda jel trebaš da polažeš opet i A i B i C... ako je tako kao što kažeš na to bi trebalo da se utiče da se to razdvoji... ako su prekršaji napravljeni vozeći vozilo B kategorije zašto bi to uticalo na A kategoriju...

( naravno ne govorim o profesionalnim vozačima pošto će njih zakon uvek da gleda drugačije... )

 

 

Potpuno si u pravu nema logike!  Sto se polaganja ponovo tice ja sam shvatio da je to krajnja mera i neverujem da ce bas traziti da ponovo sve polazes malo je nelogicno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Pazi ja se nerviram iako sam savestan vozač i smatram da treba da se dovede red u saobraćaj ali ne teror jel pogledaj

 

- 14 poena: Vožnja sa više od dva promila alkohola u krvi, vožnja noću bez svetala, vožnja tokom važenja kazne isključenja iz saobraćaja zbog alkohola i droge, vožnja u naseljenom mestu…

 

- 5 poena: Neispravne gume, kočnice i uređaji za upravljanje, napuštanje mesta nesreće…

 

eto ode dozvola...

 

a kriterijumi će biti veseli... pošto masa starijih automobila nema automatsko paljenje svetala i tu će biti dranja od kazni... a za noću po gradu se desi (retko al dovoljno samo jednom) da se ne upale svetla...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

hehe ma pisaće to oni na papiriće i čuvaće dok se ne završi računarski sistem pa će da prekucaju :)

 

kada se uzme u obzir koliko je lako izgubiti dozvolu (zbog nekih banalnih stvari) možemo da izvučemo zaključak da nam jedina alternativa ostaju mesta na kojima nema kamera i policije - offroad  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

Pazi ja se nerviram iako sam savestan vozač i smatram da treba da se dovede red u saobraćaj ali ne teror jel pogledaj

 

- 14 poena: Vožnja sa više od dva promila alkohola u krvi, vožnja noću bez svetala, vožnja tokom važenja kazne isključenja iz saobraćaja zbog alkohola i droge, vožnja u naseljenom mestu…

 

- 5 poena: Neispravne gume, kočnice i uređaji za upravljanje, napuštanje mesta nesreće…

 

eto ode dozvola...

 

a kriterijumi će biti veseli... pošto masa starijih automobila nema automatsko paljenje svetala i tu će biti dranja od kazni... a za noću po gradu se desi (retko al dovoljno samo jednom) da se ne upale svetla...

ti si moj idol, hoces da kazes da ti vozis odvaljen od alkohola, bez svetala, nocu, sa celavim gumama i sa ne ispravnim kocnicama...

ko uspe da iskombinuje sve ovo i ne treba da ima dozvolu  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ne nisam mislio tako... za to treba da mu se uzme i zdravstvena i članska biblioteke a ne vozačka, nego oni zarezi pretpostavljam ne znače i nego verovatno ili znači ne varijanta mrtav pijan bez svetala ali nije nadrogiran pa nikom ništa nego bilo šta od navedenog...

 

sad iako se reko ali sigurno ti se desilo da u gradu (sa upaljenim uličnim osvetljenjem) kreneš sa ugašenim svetlima... ili ako je sumračica (pošto će sada morati sve vreme upaljeno svetlo) pa nije kazna za neupaljeno svetlo po danu nego frajer kaže voziš po mraku sa ugašenim svetlima > frk 15 poena...

 

čisto sam probao da napravim glupu kombinaciju za oduzimanje (tipa ne znam da li su uveli rok trajanja na gume i kaže stara ti guma)...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

@gosa

pa nije 14 poena sve od jednom, nego samo nešto od toga :)

dakle, ako kojim slučajem zaboraviš čim kreneš da upališ svetla, pandur te staruje i proceni da su ti i gume neispravne - ode dozvola.

meni se desilo pre neko veče da sam stao u cara dušana samo da skinem kintu sa bankomata, nisam gasio ni auto ni svetla, vratim se u kola, krenem i posle 100 metara vidim da mi je ortak ugasio svetla - "ono kao zezanje". . . u tih 100m da me video policajac... 14!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

sala, sala  ;D ;D ;D

ma ok  ;D ;D ;D nego reko možda sam stvarno loše napisao... poznato je da ako postoji prostor za kreativno tumačenje da će se tako i koristiti... najbitnije nama bi bilo da se razdvoje bodovi po kategorijama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

a sada ozbiljno

mslim da ni stari zakon nije bio los, samo ga nisu sprovodili, ne znam sta su ocekival ikada na raskrsnicama stoje panduri koji ili ne znaju propise ili ih boli ku... za ono sto se desava oko njih, masu puta sam gledao kako stoji u raskrsnici i tipka poruke na mobilnom

letos me isece deda od 70 god, prosao na stop, bez da je pogledao i to panduru na oci, pitam volinu zasto ga ne kazni, a on mi kaze da mu ne moze nista i da mu otkinem retrovizor!

ako misle da i dalje tako rade, nema tog zakona koji ce da nas dovede u red

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja