Jump to content

Moto Zajednica

Izbor kacige

Recommended Posts

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd

Konkretno me interesuju modeli kaciga:

 

-Suomi Vandal

-AGV Stealth

-FM Radical

 

Da li neko ima iskustva sa ovim modelima? Misljenja? Rezervni delovi?

Ono sto se moglo naci na netu sam prostudirao, pa me interesuje vase iskusvo. Fm prodaje momak iz Kragujevca, ali se delovi za nju teze nalaze (viziri, itd.) Hvala na informacijama unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

FM firma se, koliko ja znam, ugasila i prodaje se to sto je ostalo uradjeno, tako da tu postoji realna bojazan sto se tice djelova. Za Stealth ti mogu reci da je na papiru dobra, dakle performanse su dobre, ali bi ja radije dodao jos 50 eura i uzeo GP-Pro koja ima karbon-kevlar skoljku. A sto se Suomy-ja tice, Vandal je model koji na glavi nosi Troy Bayliss. Skoljka je mjesavina fiberglasa i karbona. Ako je njemu dobra pri 300 km/h, bice i tebi :wink: Evo ti link, mislim da sam tu pisao nesto vise o njoj:

 

http://bjbikers.com/forum/viewtopic.php?t=3710

 

Da se ja pitam, uzeo bi ili Suomy Vandal ili AGV GP-Pro... (Kod ove dvije firme nema potrebe da se brines za rezervne dijelove)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

Evo i ja da se ubacim u pricu. Gledam da kupim kacigu za sebe, kako bih svoju dao suvozacici (pozdrav za Dextera :D ). Svidela mi se AGV GP1. Malo me nervira sto nema cena na sajtu doticnog prodavca, ali nema veze, tu je telefon. Moze li neko misljenje o toj kacigi. U principu, ne idem na trke, vise volim da putujem normalno, znaci 120, 140km/h max, ma i to je previse.

 

P.S. Evo sad nesto gledam, nije losa ni AGV Airtech...misljenje. Thanks!

 

P.S.S. Ima i cenovnik, ali kreten...ne znam da gledam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
Evo i ja da se ubacim u pricu. Gledam da kupim kacigu za sebe' date=' kako bih svoju dao suvozacici (pozdrav za Dextera :D ). Svidela mi se AGV GP1. Malo me nervira sto nema cena na sajtu doticnog prodavca, ali nema veze, tu je telefon. Moze li neko misljenje o toj kacigi. U principu, ne idem na trke, vise volim da putujem normalno, znaci 120, 140km/h max, ma i to je previse.

 

P.S. Evo sad nesto gledam, nije losa ni AGV Airtech...misljenje. Thanks![/quote']

Koliko para imas pa cu ti odmah napisati par opcija :D

 

P.S. AGV GP1 kosta 100-105 eura :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

E care, svaka cast. Stvarno si u toj temi dao lep pregled kaciga, gde koja ima da se kupi i tako to. Hvala na pomoci. Mislim da cu se odluciti za AGV GP1.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Beograd, Slavija

ja sam uzeo tu kacigu AGV GP-1. Mat-crna... Super izgleda, solidno je udobna, ali je veoma buchna preko 80-90km, bar meni... I da nikako ne uzimaj mat, svako cesanje o zidove i namestaj ostavlja neizbrisiv trag... :) cim se malo finansijki oporavim (citaj dobijem 7 na loto-u) menjam je...

pozdrav, dule

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

.... Suomy Vandal aka Suomy Superbike in the UK and Europe (*ako neki od prodavaca stavi prst na celo kada ga pitate za model VANDAL :idea:).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
A kako vam se cini Vemark ALKON

VTX ' date=' ima je na ovoj strani bas ovakva sa japanskom zastavom ..

http://www.motorbox.com/cntDefault.prn.aspx?idcontent=5975

 

jel to kvalitetno ? mislim uopste kakav je kvaltet Vemarka uopste ?[/quote']

Vemar je ok firma...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest zvedri

Evil Zo , ma daj ozbiljno mi reci sta mislis o toj kacigi , Vemar Alkon VTX, koliko vidim da je trokomponentna, skida se unutrasnjost, ima ono standardno (ali verovatno ne radi) antifog i antiskretch , mislim da ima i antialergic... itd ali nigde ne vidim sta ljudi stvarno kazu o njoj , daj pomozi molim te ;)

 

 

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/Rf/1Geok_411buj2.jpg

 

ova je malo ogoljena bez unutrasnjosti

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/iy/iAMRE_specialecaschivemar2005iy6.jpg

 

 

e nego jako bitno pitanje kako je moguce da mi kaciga odlicno odgovara sve lepo lezi ali nisam siguran ali mi se ucinilo da mi malo brada viri dole .. jel to moguce ili je nisam lepo namestio , nisam glavat niti bradat tako da mi nije jasno ...

Pomoc

 

:oops:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Proizvodjac je tu kacigu klasifikovao kao gradsko-putnu. Ako se ne varam, to je bas ono sto trazis. Na papiru djeluje dobro, vjerujem da neces pogrijesiti sa njom.

Jedino sto meni licno tu smeta je brzi patent kopca, ja sam uvijek za vise bezbjednosti i trkacku kopcu, ali to je rijedak slucaj na putnim kacigama. Samo bih ja za te pare (oko 250 eura ako se ne varam) uzeo u obzir i:

- Shark RSF2I. Takodje putna kaciga sa brzim patentom, skidajucom postavom i trokompozitna sa karbonom i kevlarom. Jako dobar model.

-AGV Stealth i AGV S-4 su takodje turisticki modeli sa kompozit skoljkama (fiberglass/kevlar). Takodje brzi patent i skidajuca unutrasnjost...

U principu koju god da uzmes od ovih, nema zime, to su ozbiljne kacige. I kao sto vidis, svi proizvodjaci imaju u toj klasi po model-dva pa treba da pogledas jos malo prije kupovine...

 

P.S. Dje si nasao Vemar kod nas?

 

E da, za te pare mozes uzeti i Nolan N102 flip up ili nesto slicno, ako ti bas treba za grad i touring... Mada su skoljke kod ovih gore bolje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo
P.S. Dje si nasao Vemar kod nas?...

Vemar kod Stankare!

ps.Vodicu te' date='ako budesh dobar.. :twisted: ...

c2b58bbc636fbb21f471e21lq4.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja