Jump to content

Moto Zajednica

Motul 5100 - razlika u boji

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 651 postova

5100 15w-50 koji koristim za KLE500 je braonkaste boje a nikada nisam video da je bio zelene

 

nisam ni ja, a ni majstori koje sam pitao, a pritom rade s tim uljem svaki dan, zato je i meni bilo čudno 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Mislim da bi bilo ok da nam kazes gde si kupio to ulje 5100 zelene boje pa da kupim i ja  ::)

Kupio sam u Massu preko 250 litara raznih ulja i nikada nisu imali 5100 u zelenoj boji, vec samo u braon (bez obzira 10-40 ili 15-50).

Vidi da neka budala nije nalepila nalepnicu od 5100 na 300v - posto su pakovanja ista, a etiketa razlicita  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova

Mislim da bi bilo ok da nam kazes gde si kupio to ulje 5100 zelene boje pa da kupim i ja  ::)

Kupio sam u Massu preko 250 litara raznih ulja i nikada nisu imali 5100 u zelenoj boji, vec samo u braon (bez obzira 10-40 ili 15-50).

Vidi na neka budala nije nalepila nalepnicu od 5100 na 300v - posto su pakovanja ista, a etiketa razlicita  ;)

 

U Guevari, al svejedno je uvoznik mass company

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: smederevo

meni se desilo ovako .vozio na seleniu,nikad problema onda iz raznih prica motul,motul najbolji

i tako,ajde kupim ,pomenim ulje i filter...desava se posle 50-tak kilometra pocinje da proklizava lamela

odem kod majstora.ispustimo ulje za koje kaze.sta si ovo sipao.....

dalje napravila se emulzija,na lamelama,kao pena.....zamenim novo ulje

lamela neproklizava ali posle 100-200 kilometra crce agregat.....da li je do ulja ili dotrajalog agregata neznam

ali znam da u zivotu nekupujem vise motul.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: šerpa plav, penzionerski

Ako se uporede paste za zube istog proizvođača i naziva iz Poljske, Francuske i Brazila, sem ambalaže koja je identična, sama pasta različita po svemu. Nalepnice uvoznika se štampaju u domaćoj režiji, deklaracije takođe.

Onomad pre nekih skoro 30 godina sam školsku praksu provodio u fabrici sapuna. Sirovi sapun dovožen u tablama, a u fabrici dodavan boja i miris i eto sapuni za lice, telo, posebno osetljivu kožu... Tako su rađeni i deterdženti za posuđe, šamponi za kosu, pene za kupanje, pa što neko ne bi radio i ulje. E, sad što 1l ulja košta 10 evra, a od lošeg strada motor, to ne sekira onog što falšuje, već nas koji živimo u državi gde je na potrošača stalno otvorena lovna sezona s 007 dozvolama.   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Ja kupujem Motul samo u MASS Company jer sam čuo da Kit komerc ima neki fuš i da ga diluje. Iskreno čuo sam za auto program ne moto, ali što je sigurno , sigirno je.....I nije mi se desilo da kupim nekoliko i da budu različite boje niti ti stari datumi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

To sa bananom je zbog boljeg saltanja 1oda.gif

Znam da su 300V menjali pre par godina, stariji je imao neku zelenkastu boju ili kako vec (ne secam se bas) ali mi je ostao upecatljivi miris koji je mene postecao na banane. :D Kada su izbacili ovaj sa novom etiketom, nisam bas nesto bio zadovoljan kvalitetom (motor ga je "razbijao" i trosio previse), pa sam presao na Silkolene, i sa njim imam mnogo bolja iskustva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja