Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia RS125 - blokada

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav svima i imam jedno pitanje. Interesuje me kod koga mogu skinuti elektronsku blokadu tj. programirati kompijuter na RS125, jer motor vrti do 10500 obrtaja??? Postavite adresu radnje ili broj osobe koja radi na elektronici za RS.   Hvala unapred i pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: ZR
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Koliko ja znam,samo skines blokadu i to je to..Bar je tako bilo kod mene..Imao Mita,nije hteo preko 7-8 hiljada obrtaja.. Skinu i sve bilo ok.Samo nemoj zaboraviti vece dizne staviti,inace...bice belaja ;D Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ima DVE blokade. Jedna je blokiran parcijalizatorski ventil, tj. nemanje istog, a druga je na paljenju (CDI).

 

Obrati mi se na PM za detalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: SOMBOR VOJVODINA
  • Motocikl: cb600 Hornet

Da neotvaram drugu temu posto imam veoma slicno pitanje samo obrnuto,ako nema blokadu kako je najlakse staviti da nemoze brze od 75-80km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

ubacis mu nesto u karburator tj  izmedju sibera i sajle neko parce plastike okrugle tako da ne moze da otvori ceo siber najednostavije tako sam ja ogranicio mom klincu kad je poceo da vozi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: SOMBOR VOJVODINA
  • Motocikl: cb600 Hornet

ubacis mu nesto u karburator tj  izmedju sibera i sajle neko parce plastike okrugle tako da ne moze da otvori ceo siber najednostavije tako sam ja ogranicio mom klincu kad je poceo da vozi

Ma mangupi su sad ti klinci,odu do kolege u garazu i sarafaju,neko bolje resenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

ogranicis mu usis , reducir dihtungom izmedju prirubnice karba i usisnih lamela , ili imalo komplikovanije  ispravis limove kod usisnih lamela - ogranicis im hod  , samo pre toga izmeri kako stoje  kad bude trebalo da ih vratis  , i jos otkacis sajlu  izduvnog sibera ali zamaskiras da ne primete ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav svima i imam jedno pitanje. Interesuje me kod koga mogu skinuti elektronsku blokadu tj. programirati kompijuter na RS125, jer motor vrti do 10500 obrtaja??? Postavite adresu radnje ili broj osobe koja radi na elektronici za RS.   Hvala unapred i pozdrav!

 

Modeli posle 2006. svi imaju tu takozvanu ECO blokadu  i mozes lepo da se slikas ili da se je...s sa celim paljenjem kompjuterom i ostalim

A inace motor i ceo pogonski sklop ustvari je isti kao i na mojoj RS iz `97, bar je tako meni rekao Ljuba Bugarski koji vazi za strucnjaka tu isto je spomenuo da je i pre 2006. bilo nekih serija sa slicnom blokadom i drugi auspuh i karburator ne pomazu nesto posebno kao na mom koji sad ima preko 35-40ks

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Pozdrav svima i imam jedno pitanje. Interesuje me kod koga mogu skinuti elektronsku blokadu tj. programirati kompijuter na RS125, jer motor vrti do 10500 obrtaja??? Postavite adresu radnje ili broj osobe koja radi na elektronici za RS.   Hvala unapred i pozdrav!

 

Modeli posle 2006. svi imaju tu takozvanu ECO blokadu  i mozes lepo da se slikas ili da se je...s sa celim paljenjem kompjuterom i ostalim

A inace motor i ceo pogonski sklop ustvari je isti kao i na mojoj RS iz `97, bar je tako meni rekao Ljuba Bugarski koji vazi za strucnjaka tu isto je spomenuo da je i pre 2006. bilo nekih serija sa slicnom blokadom i drugi auspuh i karburator ne pomazu nesto posebno kao na mom koji sad ima preko 35-40ks

 

Svi posle 2007. modeli su po E3 specifikaciji i blokada se skida zamenom komplet CDI jedinice i intervencijom na karbu i izduvu... prostim jezikom receno- moz' ga je*at'!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja