Jump to content

Moto Zajednica

POMOC!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD, Tomos A3 SL
[Da nemaju orpugu i to je tacno' date=ali imaju breg koji ih vraca pa ti dodje isto[/quote]

Da nije Rasa mislio na povecanje zazora u bregu koji vodi ventile pa da na taj nacin ne zatvara lepo ventil u sediste.Pomenuo je habanje.Nisam nikakav strucnjak za desmo,samo mislim da sam razumeo sta je hteo reci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: STARA PAZOVA
  • Motocikl: Suzuki V STROM 1000

RA 4 HC (600);ovo je oznaka za svecice,da li da stavim CHAMPION ili NGK svecice?to je oznaka koja stoji u user manual? hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

dezmo neæe da zatvara ako nije naštelovan jer nema oprugu koja podiže ventile. samim tim mala habanja (koja klasièan sistem neutrališe) kod dezmo sistema dovode do lošeg zaptivanja..

 

Da nemaju orpugu i to je tacno' date='ali imaju breg koji ih vraca pa ti dodje isto[/quote']

 

dezmo ima oprugu u samom ventilu koja služi da bolje priljubi ventil uz sedište jer breg diže samo do odreðene visine, a i ventili ne bi mogao da bude tvrdo vezan. ali kako kaže literatura ploèica za štelovanje ima duplo više nego na klasiènom sistemu pa je redovno štelovaje bitno jer se i zazori poveæavaju dva puta brže u odnosu na klasièan sistem.

 

nisam nikada video dezmo uživo a baš bih voleo, ovako sa slika i ne može kompletna slika da se sastavi.

 

ventili su ono èemu se pribegava u krajnjem sluèaju kada je neki kvar u pitanju, prvo se proveri sve ostalo pa onda oni. ja sam pitao kad su štelovani èisto da se taj deo eliminiše.

 

shoned 022 javi sta si uradio i šta je bilo u pitanju, start sprej nemoj preterano da koristiš jer to nije nikakvo rešenje i možeš samo ne daj bože da poveæaš probleme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: STARA PAZOVA
  • Motocikl: Suzuki V STROM 1000

Problem oko palenja su prouzrokovale membrane vakum pumpe!stavljene nove i motor pali besprekorno!Servis radjen u DUCATI NOVI SAD!Krajnje korektno i profesionalno uradjen servis i sitniji zahvati(stelovanja)!CENA 90 e,ulje,filteri,spaneri stelovanje!pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja